Autor Tema: Obitelj kao temelj društva ili ....?  (Posjeta: 46255 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #15 : Svibanj 19, 2012, 05:58:03 poslijepodne »
 Da se crkva kroz ranija vremena nije pobrinula i izgradila zgrade,sjemeništa gospodarstva, vodila brigu prvo o sebi, a zatim o drugima,malo bi nakon rata vrijedni komunisti mogli uzeti. Malo toga bi se danas istoj toj crkvi moralo vračati.
I onda mi koko-vg piše da ja mrzim.
Završavam svaku diskusiju jer ovo više nema smisla.
Hvala na utrošenom vremenu,koje je na žalost izgubljeno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #16 : Svibanj 20, 2012, 10:20:38 poslijepodne »
Završavam svaku diskusiju jer ovo više nema smisla.
Hvala na utrošenom vremenu,koje je na žalost izgubljeno.
Nije da želim nastaviti ovu neku diskusiju, ali ovakvo demostrativno povlačenje me podsjeća na malo dijete kad se uvrijedi jer nije po njegovom, i uz krah ode doma. Jeste to kad vidjeli / doživjeli? Ak jeste onda znate o čemu pričam.

Naj biti dete, Mlačanin.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #17 : Svibanj 21, 2012, 10:29:50 prijepodne »
Nije dete. Čovjek je realan, jer vidi da rasprava sa tipovima koje nikakvim argumentima i činjenicama uvjeriti ne možeš (jer njih činjenice i argumenti i ne zanimaju, oni imaju svoj cilj i metode!) nema smisla, to je gubitak vremena. Već je preveč ljudi na ovom forumu to shvatilo, no to je stanovitom kružoku uvijek ista tri-četiri lika u redu, ovo je njihova prčija. U čemu je onda grijeh povući se iz te štale?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #18 : Svibanj 21, 2012, 10:40:09 prijepodne »
 Zašto ne raskinete protuustavan i štetan ugovor s Vatikanom?
Skoro sve međunarodne sporazume možete raskinuti osim nekih. Ugovor s Vatikanom ima nekih nedostataka no bazira se na povjerenju. Nije isključeno da krenemo u nekom trenutku u neke razgovore. Ugovor je manje bitan svatko ga može otkazati kad želi, no moramo razgovarati. No moram reći kako se Crkva već nekih stvari sama odrekla otkako je počela kriza. Crkva je prošle godine ostala bez 17 ili 18 posto novca prihoda. Sukladno tome napadi na Crkvu su bili neprimjereni. Što se tiče povrata imovine tu postoje ograničenja. Možda nije loše da država pomaže Katoličkoj crkvi jer su većina Hrvata katolici to je određeni oblik društvene aktivnosti. Financiramo mi svašta pa ne vidim problem da mi financiramo i Katoličku crkvu.
No to je javni novac koji mora biti nadziran ako se nadzire trošenje novaca u strankama, i ovo ne bi trebao biti problem. Gdje god idu proračunski novci ide i državna revizija. To birači od nas očekuju. 
http://www.24sata.hr/politika/premijer-milanovic-ce-uzivo-odgovarati-na-pitanja-graana-260348




http://www.udruge.hr/detail.php?ID=14988

Naziv udruge:
ANTUNTUN - UDRUGA ZA RASTJERIVANJE DOSADE

Ovo je jedan od zaista svijetlih primjera financiranjaudruga bez kojih se u Hrvatskoj zaista nikako ne može! Predlažem da se zainteresirani brzo stanu u red i svakako se prijave.
 
Posebno kad se pogleda osnivač udruge i popis zaposlenika.
 
Siguran sam da to nije jedina udruga koja rasipa proračunske novce, ali ne privlači pozornost poput crkve. I naravno nije šteta izdvajati novac za takve stvari, jer to je potrebno i to se može i mora , jer bitno je samo to da nije crkva u pitanju.
Licemjerno do kraja.
.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #19 : Svibanj 21, 2012, 10:49:00 prijepodne »
 http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=6623ED65-5CC4-41BB-BBC2-546A9AB3F9FA
 
Dnevno se osnuje desetak udruga - imamo po jednu na 93 stanovnika
Status udruga imaju i institucije osnovane još u 19. stoljeću, poput Matice hrvatske ili Hrvatskoga glazbenog zavoda; udruge su i Hrvatski Crveni križ i Društvo književnika Hrvatske, ali i Hrvatska udruga žrtava pretvorbe ili pak udruga Hrvatski svemirski program
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #20 : Svibanj 21, 2012, 11:20:04 prijepodne »
Sledgehammer ... štalu ti spominješ, ako je to priostor u kojem ti boraviš, tvoja stvar. Tebe nitko nije ni spominjao ni prozivao.
Mlačanin, da imamo preveč udruga, slažem se, isto tako da ih ne treba financirati (večinu njih, poput ovih  kaj ih spominješ - antun tun) slažem se, ali kakve veze udruge imaju s ovom temom ? 

No moram reći kako se Crkva već nekih stvari sama odrekla otkako je počela kriza. Crkva je prošle godine ostala bez 17 ili 18 posto novca prihoda. Sukladno tome napadi na Crkvu su bili neprimjereni. Što se tiče povrata imovine tu postoje ograničenja. Možda nije loše da država pomaže Katoličkoj crkvi jer su većina Hrvata katolici to je određeni oblik društvene aktivnosti. Financiramo mi svašta pa ne vidim problem da mi financiramo i Katoličku crkvu.
No to je javni novac koji mora biti nadziran ako se nadzire trošenje novaca u strankama, i ovo ne bi trebao biti problem. Gdje god idu proračunski novci ide i državna revizija. To birači od nas očekuju. 

a o trošenju novca poreznih obveznika koji idu na sve strane, pa i u crkvu, još uvijek je preslaba kontrola. Tko je dužan izdavati račune a tko ne, tko je oslobođen plaćanja poreza,  itd ... netko je tu zaštičen kao lički medvjed ... ruku na srce, reda bi trebalo biti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #21 : Svibanj 24, 2012, 08:17:48 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/ispovijest-kreditnog-varalice--uzimali-smo-stotine-tisucakuna-penzicima-i-siromasnima--psiholoski-smo-ih-slamali--/1006113/

SAMO U NEDJELJNOM>>>>ISPOVIJEST KREDITNOG VARALICE

Piše novinar da je varalica: „Zatražio anonimnost zbog straha za svoju obitelj.“
Kako obzirno i uviđavno od novinara prema jednom kreditnom varalici



  AGENTI DO INFORMACIJA DOŠLI IZ ČLANKA U JUTARNJEM
 Akcija USKOK-a i SOA-e: Pala banda od 18 LIHVARA. Opljačkali 200 ljudi na kreditima, uzeli im 15 milijuna kn!

http://www.jutarnji.hr/udar-na-kamatare--u-spektakularnoj-akciji-uskok-i-soa-uhitili-18-ilegalnih-kreditora-u-8-hrvatskih-gradova/1028854/


„Osamnaest uhićenih osoba u sedam policijskih uprava, petnaest milijuna kuna protupravne imovinske koristi koja će im sada biti oduzeta…“
Gdje su imena tih uhapšenih, zašto nema njihovih slika, gdje su adrese na kojima žive?...

Sve e opet ponavlja po starom, štiti se identitet!


 
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2012, 08:21:32 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #22 : Svibanj 24, 2012, 09:03:30 poslijepodne »
vidiš, tu se slažem s tobom, trebali su napisati puna imena i prezimena, neka se zna tko to vara i obmanjuje ljude !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #23 : Svibanj 24, 2012, 10:37:57 poslijepodne »
...
Gdje su imena tih uhapšenih, zašto nema njihovih slika, gdje su adrese na kojima žive?...
...
Pa upravo zbog takvih ko i ti, koji iz ko zna kojih razloga žele znati njihove adrese. Još samo fali da su ljudi krivo osumnjičeni, pa da ih neka spodoba po noći dočeka pred vratima i ubije.

Pa to smo već odradili, Mlačanin, i kaj ti još i dalje nemreš akceptirati da je tak razumnije i bolje?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #24 : Svibanj 24, 2012, 11:02:09 poslijepodne »
Kak se zval onaj prije rata? Sandi Grubelič? Dobiš auto za samo 500 DEM. Dok piramida funkcionera...
V čem je razlika zmed ove i banke? Ovi su bankam (nelojalna) konkurencija.
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #25 : Svibanj 25, 2012, 06:28:01 prijepodne »
Nije baš bilo 500 marona ... da , tip se tak zval i obečaval se masi ljudi da će za relativno male novce nabaviti automobile marke FIAT  DUNA ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #26 : Svibanj 25, 2012, 11:40:49 poslijepodne »
Kaj nisu citroeni bili v igre?
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #27 : Svibanj 26, 2012, 06:32:54 prijepodne »
ne, nisu bili citroeni, a čak znam i par njih kaj su posaugali marke od Grubelića ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #28 : Svibanj 26, 2012, 08:30:14 poslijepodne »
...
Gdje su imena tih uhapšenih, zašto nema njihovih slika, gdje su adrese na kojima žive?...
...
Pa upravo zbog takvih ko i ti, koji iz ko zna kojih razloga žele znati njihove adrese. Još samo fali da su ljudi krivo osumnjičeni, pa da ih neka spodoba po noći dočeka pred vratima i ubije.

Pa to smo već odradili, Mlačanin, i kaj ti još i dalje nemreš akceptirati da je tak razumnije i bolje?


Malo si se pogubil?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

hornet34

  • Gost
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #29 : Svibanj 26, 2012, 10:30:04 poslijepodne »
jesu kunta...AX...