Autor Tema: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?  (Posjeta: 10094 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« : Listopad 19, 2009, 11:28:04 prijepodne »
Gledate li kad u nebo? Primjećujete li avione koji užurbano jure svaki na svoju stranu i njihove duge bijele tragove koje ostavljaju? Vidite li išta neobično u tome? Pa krenimo redom.

Svaki mlazni avionski motor mora ostavljati neki trag. Komprimirani i zagrijani zrak koji izlazi iz njega u ledeno hladni zrak zamrzava se i pretvara u vodene kristale koji mi onda sa zemlje vidimo kao dugački bijeli trag. Taj trag ostaje na nebu od nekoliko sekundi pa sve do 20-ak minuta, u vrlo hladnim uvjetima može ostati i do pola sata, međutim kad-tad taj trag mora nestati, tj. kristali se moraju otopiti. Slično kao kad puhnete toplim dahom na hladni prozor koji se onda zamagli, i onda ubrzo odmagli.



(kondenzacijski trag mlaznog aviona eng: contrail)

Međutim od 25.Svibnja 2000, samo jedan dan nakon hrvatskog potpisivanja Partnerstva za Mir i otvaranja Hrvatskog neba za NATOve zrakoplove, iznad Hrvatske (točnije Rijeke) su primijećeni tragovi druge vrste - tzv. chemtrails. Radi se o tragovima koji nisu samo kondenzacija, već namjerno ispuštane kemikalije od strane NATOvih vojnih aviona u sklopu programa zaprašivanja pod nazivom «Cloverleaf» odnosno «Štit» u slobodnom prijevodu. No po čemu se ti tragovi razlikuju?

Prva i osnovna razlike je u tome što ti tragovi ne nestaju. Nakon polaganja ti tragovi se počnu širiti i međusobno povezivati sve dok ne formiraju ciruse (visoki površinski tanki oblaci) odnosno neku vrstu izmaglice koja onda lagano pada prema zemlji.

Primjeri chemtrailsa iznad Hrvatske

Zapamtite – svi «oblaci» koje ćete vidjeti na ovim slikama nastali su širenjem avionskih tragova. To nije normalno!

Zagreb 7.11.2006:







Rijeka, 11.11.2006:








Na ovim gornjim slikama vidi se mnoštvo chemtrailova u različitim fazama (neki tek postavljeni, neki već skroz rašireni) postavljenih nepravilno i u svim smjerovima. Međutim kod zaprašivanja kemikalijama najbolji efekt se postiže ako se oni polažu u tzv. kockastim formacijama. Ove formacije se rade rijetko ali zato isključivo iznad velikih gradova (Ne to NISU putničke rute) Najjače i najočitije od ovih zaprašivanja zabilježeno je

15.1.2007 iznad Splita:







Dopustite mi da naglasim još jednom – ovo iznad Splita provjereno nisu putnički koridori. Civilni zračni promet iznad Hrvatske nije toliko gust.

Tko vrši ova zaprašivanja?

Većina ljudi kad pomisli na NATO prvo pomisli na borbene zrakoplove F-16 ili F-117 ili pak bombardere B-52. To je naime, pogrešna predodžba, jer borbeni zrakoplovi čini manje od 10% NATO-ve zračne flote. Većina letjelica su tzv. «service aircraft» - od velikih transportnih Herculesa, zračnih tankera kao što su KC-130 ili KC-135 te u najvećoj mjeri modificirani Boeing 707 ili preciznije Boeing 367-80. Upravo taj zrakoplov čini okosnicu NATO snaga, koliko god to čudno zvučalo, a smatra se pretečom, odnosno prototipom za putničku verziju Boeing 707 kao i za seriju transportnih zrakoplova C-135 i KC-135. (http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_367-80)

Međutim ono što je važno za našu svrhu je da se ti NATO-vi zrakoplovi po ničemu ne razlikuju od običnih putničkih zrakoplova koji inače plove našim nebom. I jedni i drugi su bijele boje i promatraču sa zemlje je nemoguće odrediti bilo kakvu razliku. Razlika je u tome što su ti zrakoplovi posebno modificirani i u njima su instalirani ogromni tankovi kemikalija koje ispuštaju.

Pažljivim i dugotrajnim promatranjem mogu se uočiti trenutci kada im ponestane kemikalija u jednom tanku pa posada prebaci na drugi.

Rijeka 2.10.2006:



Ovdje svakako treba napomenuti da NATO-vi zrakoplovi nisu jedini izvor ovih zaprašivanja. Postoje svjedočanstva ljudi iz američkih putničkih zrakoplovnih kompanija koji tvrde da su im poslije 11. Rujna 2001, kad su sve putničke kompanije upale u krizu, prišli ljudi iz Američke vlade i ponudili znatna sredstva kao «pomoć» ako zauzvrat pristanu na dodavanje određenih kemikalija u ispuhe svojih zrakoplova. (http://www.carnicom.com/mgr1.htm) Postoje također i svjedočanstva mehaničara koji su sudjelovali u instaliranju ovih kemijskih tankova u putničke zrakoplove.
(http://www.anomalies-unlimited.com/Chemtrails/Witness_1.html)
No, s obzirom da Američke putničke kompanije lete uglavnom iznad Amerike, ova vrsta chemtrailsa je u nas nešto rjeđa, i s obzirom na širinu teme, ovaj put ćemo je izostaviti.
Ali ako vidite jedan jedini trag na nebu koji visi cijeli dan i polako se širi, a ostatak neba plav da plaviji ne može biti, onda se vjerojatno radi o takvom avionu.

Hrvatska kontrola leta

Mnogi se pitaju – što na sve ovo kaže Hrvatska kontrola leta. Ipak smo mi nezavisna zemlja sa potpunom kontrolom kako nad svojim teritorijem tako i nad svojim nebom. No, je li zbilja tako? Prilikom zračnih udara na Kosovo 1999. NATO je Hrvatsku vlast jednostavno obavijestio da je njezino nebo zatvoreno za civilni promet.. Nije ni pitao za kakvu dozvolu ili slično. Mi smo ionako jedva čekali da uđemo u Partnerstvo za Mir. Ova činjenica objelodanjena je tek relativno nedavno, kad je Srbijanski premijer upitao hrvatske predstavnike vlasti zašto su dozvolili NATO-ve prelete.

Nadalje, 2000. g. prilikom potpisivanja Partnerstva za Mir, Hrvatska je potpisala da ustupa NATO-u pravo preleta nad svojim teritorijem uz prethodnu najavu. Međutim, početkom rata u Iraku, Hrvatska vlast je u tišini potpisala (bolje-rečeno bila prisiljena potpisati) «sporazum o slobodnom preletu zrakoplova za potrebe rata u Iraku» kojim se NATO snagama omogućuju korištenje hrvatskog zračnog prostora bez ikakve najave ili obrazloženja! Sad molim vas, pogledajte na kartu svijeta gdje se nalazi Irak a gdje američke zrakoplovne baze i recite što će im naš zračni prostor.

Sad dodajmo tu još činjenicu da Hrvatska nema niti jedan moderni lovački zrakoplov u letnom stanju kojim bi mogla presretati «sumnjive» ili bilo koje zrakoplove. A pogledajmo i susjednu nam Sloveniju koja je nadzor nad svojim zračnim prostorom u potpunosti prepustila Italiji (čitaj: NATO-u), Mađarsku koja je već članica, a Bosnu da i ne spominjemo, tu oni već ionako odavno rade sve što požele.

Dakle, što se Hrvatske tiče, kad NATO poželi imati jednu od svojih mnogobrojnih «vježbi» iznad našeg teritorija (čitaj: polaganje chemtrailsa) oni se jednostavno najave našoj kontroli leta za određeno područje i određenu visinu, a kontrola leta ima jedino zadatak preusmjeravati putnički promet okolo ili ispod/iznad. Hrvatska nema kontrolu nad svojim nebom i svatko tko misli drugačije živi u zabludi!

Svrha projekta Cloverleaf

Koja je krajnja svrha projekta Cloverleaf nije poznato, postoje jedino nagađanja. Vojnicima i pilotima koji sudjeluju rečeno je kako se radi o programu spašavanja Zemljine klime i borbe protiv globalnog zatopljenja. To je svakako jedna od mogućnosti. Poznato je kako neke zemlje koriste širenje aerosola za «pozitivne» svrhe. Npr. kad u Beijingu dugo ne pada kiša, kineske vlasti avionima rašire mikro-čestice neke bezopasne supstance koje onda vezuju uz sebe čestice vode i stvara se kiša. Isto tako poznato je da je NASA eksperimentirala sa ovom tehnologijom a navodno je i koristila u Prvom Zaljevskom ratu protiv Iračkih trupa.

Međutim kemijski sastav chemtrailsa sugerira nešto drugo. Iako varira od zemlje do zemlje, i od ispitivanja do ispitivanja, u većini chemtrailsa pronađene su čestice aluminija, barija, te prioni različitih podrijetla, virusi, čak i stanice ljudske krvi. Ovakvi nalazi sugeriraju da se tu radi o nečem mnogo mračnijem i ozbiljnijem od manipulacije klimom, a neki izvještaji govore i o znatnom povećanju dišnih i malignih bolesti u zaprašivanom području.

Teorija ima mnogo, ali za našu svrhu trenutno dovoljno je da počnemo osvještavati ljude da se ovo zbilja događa iznad nas i da je vrijeme da se na trenutak ostavimo svoji svakodnevnih egzistencijskih briga i malo podignemo pogled prema nebu. Otpor prema ovoj pojavi postoji svugdje u svijetu, najviše u SAD-u gdje i ima najviše zaprašivanja. U Italiji su već organizirane emisije tipa «Otvoreno» gdje su kontrolori leta i meteorolozi zajednički raspravljali o učincima ovog programa, poduzete su masovne demonstracije protiv NATO baza u Italiji, potpisivane su peticije, no dosad bez većih rezultata. Ukoliko govorite Talijanski posjetite www.sciechimiche.org

To sam dobil na email- budem stavil i slikice iznas gradova.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #1 : Listopad 19, 2009, 12:38:41 poslijepodne »


Sorry, Bilaj, ali ovo mi zvuči kao još jedna od bezbroj suludih teorija zavjere "da nas se unšti i pobije bez pravog razloga"!!!   :o

Možeš li mi objasniti ovo:

Međutim kemijski sastav chemtrailsa sugerira nešto drugo. Iako varira od zemlje do zemlje, i od ispitivanja do ispitivanja, u većini chemtrailsa pronađene su čestice aluminija, barija, te prioni različitih podrijetla, virusi, čak i stanice ljudske krvi. Ovakvi nalazi sugeriraju da se tu radi o nečem mnogo mračnijem i ozbiljnijem od manipulacije klimom, a neki izvještaji govore i o znatnom povećanju dišnih i malignih bolesti u zaprašivanom području.

?????????

Koja bi bila svrha toga da nam netko namjerno izaziva dišne i maligne bolesti, kako se to sugerira u poruci?

Bilaj

  • Gost
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #2 : Listopad 19, 2009, 01:52:09 poslijepodne »


Sorry, Bilaj, ali ovo mi zvuči kao još jedna od bezbroj suludih teorija zavjere "da nas se unšti i pobije bez pravog razloga"!!!   :o

Možeš li mi objasniti ovo:

Međutim kemijski sastav chemtrailsa sugerira nešto drugo. Iako varira od zemlje do zemlje, i od ispitivanja do ispitivanja, u većini chemtrailsa pronađene su čestice aluminija, barija, te prioni različitih podrijetla, virusi, čak i stanice ljudske krvi. Ovakvi nalazi sugeriraju da se tu radi o nečem mnogo mračnijem i ozbiljnijem od manipulacije klimom, a neki izvještaji govore i o znatnom povećanju dišnih i malignih bolesti u zaprašivanom području.

Koja bi bila svrha toga da nam netko namjerno izaziva dišne i maligne bolesti, kako se to sugerira u poruci?

Ne znam ni ja, kaj ti misliš?

aluminij se koristio za stvaranje reflektirajućih zavjesa u WW2 a bome i za vrijeme arapsko izraelskih ratova.
Dodatno ono što je spomenuto za izazivanje kiše (mislim aluminij oksid u ovom slučaju).  Za barij pojma nemam.

ubacih u search i dobim i ovo:
http://trosjed.net.hr/ekipa/smion/blog/6374489/
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2009, 02:00:30 poslijepodne Bilaj »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #3 : Listopad 19, 2009, 02:15:16 poslijepodne »
Contrails i chemtrails je stara teorija zavjere. No i bez te teorije o čudnovatom sastavu (iako ne znam zašto bi otrovni sastav kerozina bio nešto čudnovato) tragovi aviona sasvim sigurno djeluju na klimu jer znatno smanjuju količinu svjetla koje dolazi do zemlje, što je vrlo očigledno u područjima gdje je vrlo velika gustoća zračnog prometa.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #4 : Listopad 19, 2009, 02:16:40 poslijepodne »
Oprosti Bilaj, mislim da je to opet još jedna teorija zavjere i čitao sam nedavno nešto na tu temu na Mišakovom blogu i ta se teorija ponovno medijski diže...

Inače, vjerujem u zavjere, čekam NLO-e, od svih svemirskih brodova bio sam jedino u Bosanskom Brodu! Vjerujem da Mladen Vedriš nije znao za dionice u Podravci! Vjerujem čak da i Kosor vjeruje u sposobnost svojih Ministara, ali u ovo ne vjerujem!

Svatko tko se imalo bavi meteorolgijom, a i malo zna o ispusima zrakoplova u raznim meteo uvjetima na raznim visinama i zadržavanju tog traga iliti contrails-ima reći će da je to urotnička promašena tema!

Nadalje, evo da citiram komadić članka:
"Međutim kemijski sastav chemtrailsa sugerira nešto drugo. Iako varira od zemlje do zemlje, i od   ispitivanja do ispitivanja, u većini chemtrailsa pronađene su čestice aluminija, barija, te prioni različitih podrijetla, virusi, čak i stanice ljudske krvi. Ovakvi nalazi sugeriraju da se tu radi o nečem mnogo mračnijem i ozbiljnijem od manipulacije klimom, a neki izvještaji govore i o znatnom povećanju dišnih i malignih bolesti u zaprašivanom području."

Zanima me samo, kako su uzeli taj kemijski sastav, na koji način, možda jedino scan-om iz satelita, mada i u to sumnjam, jer ako je uključena američka vojska, sumnjam da bi bilo koji satelit dobio dozvolu za takav scan a da bi kasnije ta informacija izašla van! A uzimanjem uzorka iza samog aviona...? Mislim da ne, pogotovo ako je vojni avion, ako je civilni, možda, mada teško, poravnati drugi avion u istoj visini i smjeru, malo teže, ali ne i nemoguće!
Uzimanje tog uzorka sa tla, ili čekanje da taj "contrail" sleti na zemlju, ne znam, u uzorku bi se našlo i čokolade, kakaa, čestice asfalta(ipak je to zračni put..), kokaina, pecilnog praška, vanil šećera...
Bilo bi dobro znati bilo kakve parametre mjerenja, tj. uzimanja uzorka tog ispuha, pa makar i iz srednjeg tanka... ;)

U ovo doba SF-a, kad Rusi imaju "sokoćalo" za potres, mi, Hrvati, ovakvu privredu, zašto nas onda Ameri ne bi malo "zaprašivali"...(mislim tu na ljude općenito...)


Bilaj

  • Gost
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #5 : Listopad 19, 2009, 03:00:19 poslijepodne »
Oprosti Bilaj...

Ja ti sve opraštam, pogotov zato kaj samo prenosim ono kaj sam dobil na email  8)
Citat:
Inače, vjerujem u zavjere, čekam NLO-e, od svih svemirskih brodova bio sam jedino u Bosanskom Brodu!

A ja ti ovo ne vjerujem, ja bil i pisalo samo Brod.  :-\

Inače svašta je moguće, to zna, zato sam i postal da čujem nekog drugog.
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2009, 04:42:50 poslijepodne Bilaj »

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #6 : Listopad 19, 2009, 03:07:38 poslijepodne »
Neki dan sam snimio jednu mrežu chemtrailsa preko cijelog neba. postam fotku kad dođem do nje.
a evo, da dodam link: http://www.cro-chemtrails.info/

Tur

  • Gost
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #7 : Listopad 19, 2009, 05:50:11 poslijepodne »
Pa ak oni od tog zaprašivanja imaju neakve koristi (a valda imaju, ne delaju to bezveze), sumnjam da su pitali za naše zdravlje. 

shaka zulu

  • Gost
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #8 : Svibanj 24, 2010, 06:12:41 poslijepodne »
Neznam jeste pred pol vure gledeli v nebo ober Gorice...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #9 : Svibanj 24, 2010, 08:01:19 poslijepodne »
Koja bi bila svrha toga da nam netko namjerno izaziva dišne i maligne bolesti, kako se to sugerira u poruci?

Pa svrha je sistematsko smanjenje broja stanovnika u svijetu (otvorena politika mnogih New-Age i drugih pokreta otvorenih društava), smanjenje nacionalnog stanovništva neke zemlje i psihologija mase (koja se negativno odražava na psihu ljudi i njihovu volju za životom i radom), priprema tla i zraka za političko-gospodarski pritisak da usvajanjem tehnologija koje odgovaraju onima koji zaprašuju... ma može biti milijun razloga, i niti jedan ne treba apriori odbaciti kao besmislicu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #10 : Lipanj 08, 2010, 08:32:54 poslijepodne »
Eto nje pak...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: TKO ZAPRAŠUJE HRVATSKO NEBO?
« Odgovori #11 : Kolovoz 19, 2013, 01:02:54 prijepodne »
Snowdenova šokantna istina
SNOWDENOVA ŠOKANTNA ISTINA: POKUŠAVAJUCI DA IZMJENE KLIMU ČOVJEĆANSTVO I PRIRODU ZAPRAŠUJU OTROVIMA
http://www.sisak.info/forum/showthread.php?16251-Snowdenova-šokantna-istina
wwwg tablice