Autor Tema: Picula i njegov grijeh....  (Posjeta: 11405 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #15 : Prosinac 04, 2009, 08:32:59 poslijepodne »
gospon Tur,

ne branim ja ovdje Piculu, tak je samo telefoniral, nego pišem o kanalizaciji Donje Turopolje, projekt koji je bio glavni predizborni adut na zadnjim izborima velike koalicije kako su sebe nazvali, samo neznam po čemu je to velika koalicija? Valjda zato što su iz Velike Gorice ili zato što je kapitalac veliki.

Kolika je to prevara to će građani tek vidjeti.
 
Ali tu je g. Kos koji sve to promptno rješava, sa  svojim neprijavljenim aushilfearbeiterom, neregistriranim traktorom i sisternom uz već ranije rečeno neplaćenim porezom, prirezom, itd. To je valjda samo Kosevima dozvoljeno u ovom Gradu. ;)

Kak vi ne branite Piculu, ni ja ne branim Kosa. Samo pokušavam predoćiti ljudima zakej su Mraclinci glasali za njega.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #16 : Prosinac 04, 2009, 09:12:04 poslijepodne »
gospon Tur,

ne branim ja ovdje Piculu, tak je samo telefoniral, nego pišem o kanalizaciji Donje Turopolje, projekt koji je bio glavni predizborni adut na zadnjim izborima velike koalicije kako su sebe nazvali, samo neznam po čemu je to velika koalicija? Valjda zato što su iz Velike Gorice ili zato što je kapitalac veliki.

Kolika je to prevara to će građani tek vidjeti.
 
Ali tu je g. Kos koji sve to promptno rješava, sa  svojim neprijavljenim aushilfearbeiterom, neregistriranim traktorom i sisternom uz već ranije rečeno neplaćenim porezom, prirezom, itd. To je valjda samo Kosevima dozvoljeno u ovom Gradu. ;)

Kak vi ne branite Piculu, ni ja ne branim Kosa. Samo pokušavam predoćiti ljudima zakej su Mraclinci glasali za njega.

gopson Tur,

razumijem, ma jasno je da će Mraclinci glasati za g.Kosa u nadi da će za svoje selo nešto napraviti, vidite kak Draško za Gradiće pomalo dela, javite nam kad g. Kos nekaj napravi u i za Mraclin da se i mi radujemo skup s Vama.

Ja potenciram stalno kanalizaciju i način na koji se sada rješava problem s fekalijama, kako, pod kojim uvjetima, tko to i kako obavlja, kako se zarađuje a ne plaća nikakve obveze, istovremeno se fekalije rasipavaju po cijelom području, bez brige i skrbi o podzemnim vodama i to nikoga nije briga, nitko ne reagira, od policije do ispekcije, komunalnih redara, mjesnih odbora pa i građana samih.
Mene brine svijest sviju nas o našem okolišu, prvenstveno čistoj i pitkoj, Turopoljskoj vodi koja zlata vrijedi.

A to što je velika koalicija obećala nešto što ni pomoću zlatne ribice nemože ispuniti, meni je to odavno jasno a biti će i Vašim Mraclincima kao i ostalim Donjoturopoljcima. Zašto?

To je zahtjevan projekt, uz veliki trud i angažman Grada, te pameti i sreće da se uspiju povući sredstva Evropskih fondova, udruženi sa jednim dijelom novcima Grada i Županije, da se prije svega dobro gospodari a ne da se novci skreću raznoraznim kanalima u privatne džepove(kao što to svakodnevno imamo prilike gledati u državi, nemojte mi samo reći da su Šimunović i ekipa bolji), taj projekat objektivno se može okončati u 3 mandata gradske vlasti.
Svatko onaj tko to obećava na način kako je to Šuker isticao na plakatima pred lokalne izbore,ne da je smiješan, nego sve nas pravi bedacima.
E sada neki će to shvatiti sad, neki kasnije, neki nikad. Meni je to bilo odavno jasno, pa imam razloga kad me netko tako pokuša izmanipulirati za izbore da ga stalno primam za jajca.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #17 : Prosinac 05, 2009, 12:38:10 prijepodne »
Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P

Točno tak. Ali znate de je problem. Jeden kos z Mraclina je bil kandidat za dogradonačelnika. I sad, kej. Za koga bumo glasali? Pa za našega! On bu nam napravil kanalizaciju prije neg neki tam Picula koji v četiri lete ni niti pipnul Mraclin. I z jene strane tu razmem narod. Saki gledi kak bu njemu bolše. Tak su Mraclinci zaokružili kosa. A kos jako lepo popeva.

Nekak mi se čini da su HSS i HSP več odavno dodeli dno dna i da bez nekakove koalicije Vlaste nebi videli ni pod razno.Proti Kosa nimam niš osim onoga srajna z Prečistačem i dirigeranem izbacivajnem sportašov z dvorane.Most čoveku ni sve bistro da je sred toga ali z vremenskem odmakom se lepo moreju videti lauferi i pijuni.
V jenem našem selu,ni dalko od centra,HDZ je dobil vlast,jednak kak i v Gradu.Po sistemu;naši-vertikala-paralela za očekivati bi bilo da bu potekel med i mlekeco ali...V četiri lete HDZ je zatukel milijardu kune,kak je to rekel pokojni razum,v centar a v selu se ni ni kramp zabil.I došli izbori.Kaj misliš za koga je selo glasalo ili do je vlast dobil?Pak HDZ.Ali of put je v Gradu vlast dobila hans-***dupe-još negdo koalicija a v selu se asfalteralo il rekonstrueralo nekaj mejne od 20 vulic.I pak došli izbori.Ovi ne valaju,nisu naši,nečeju još jenu rekonstruerati...I do je pobedil v selu?HDZ.Oni su naši.Oni budu.Ovi ne valaju.
Nadejam se da bumo ovu temu i redosled nastavili za tri lete.Če bumo živi,kak nas ovi domači pomažeju...

Mene brine svijest sviju nas o našem okolišu, prvenstveno čistoj i pitkoj, Turopoljskoj vodi koja zlata vrijedi.

Nebi štel biti katastrofičar ali mislim da ti je to prošlo svršeno vreme...