Autor Tema: Medijska blokada  (Posjeta: 12754 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #15 : Lipanj 09, 2010, 07:57:14 poslijepodne »
Vrući dani s Velikogoričkim obzorom, hm moguće ljeto bude još toplije, inače najavljuje se jako vruće ljeto, a i danas temperatura premašuje 33 stupnja celzijeva, osvježenje u hladovini s Velikogoričkim obzorom, hm i nije tako loše.


http://www.rvg.hr/index.php?id=3071

....Je li HNS-ova tiskovina najava predizborne kampanje i novih izbora- teško je sa sigurnošću tvrditi. Predsjednik HNS-a Goran Beus Richembergh tu je mogućnost demantirao, ističući kako je ovo  tek način komunikacije s građanima,  te kako navedene novine nisu prve koje je HNS pokrenuo. Sličan tiskovni pokušaj, vrlo indikativno, bio je i u travnju prošle godine (pred lokalne izbore?!). -Procjenjujemo da velik broj ljudi u Gorici ne prati standardne medije pa ni radio postaje, a svaki je pokušaj proboja informacije, pa bi on i politički- dobro došao-, rekao je Beus.....  

Mene se bole dopada početek,negdo se baš razme (v pisajne).
Zgoden člančič.
d


Zaziva li Beus nove izbore?
09.06.2010. Aktualno 
Iako je pred nama, novinarskim žargonom rečeno „sezona kiselih krastavaca“, ljeto u Velikoj Gorici, čini se, bit će sve samo ne dosadano, posebice što se političkih zbivanja tiče. Gradsko vijeće trenutno drži „status quo“, jer sjednica koja bi trebala okruniti neke nove političke momente najavljena je tek za 27. srpnja.
...
sukladno posljednjim događanjima koja su rezultirala političkom suradnjom ...

baciti u oporbene redove...

Iako se čini kako su daljnja događanja jasna kao dan, još uvijek ne možemo sa sigurnošću tvrditi što će se dogoditi na ovoj dugoočekivanoj sjednici...

Iz ovih bi se riječi svakako dalo naslutiti kako HNS, na čelu s još uvijek aktualnim predsjednikom Gradskog vijeća Goranom Beusom Richemberghom lobira za nove izbore, čemu u prilog ide i ostali sadržaj novina...

Je li HNS-ova tiskovina najava predizborne kampanje i novih izbora- teško je sa sigurnošću tvrditi...

Živimo u demokratsko doba pa je time i ovakav istup HNS-u omogućen...

ili je samo nagovještaj nečeg većeg- ostaje nam pričekati i vidjeti...

Ipak, poznavajući HNS-ovu politiku i vodstvo ove stranke, teško je povjerovati da će tako lako odustati od borbe...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #16 : Lipanj 09, 2010, 11:23:44 poslijepodne »
Malo za smirivanje nervoze.
Lijepo zeti Velikogorički obzor i mrzlu pivicu, pa kak da čovjek bude nervozan? ;D ;)






Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #17 : Lipanj 11, 2010, 11:54:43 poslijepodne »

(K)ak su v HNS-u i plemenitâši, nabu sě nôva tiskovina mogla nazvati i VG snob.zor 

(snob = sine nobilitate(m) = bez plemstva)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Politički neistomišleniki nabuju višě mogli pripovedati da HNS idě (z) glavûm bez obzora.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

KUD Ivan (nem. HaNS), tud Goran

Zgledi da Goran.ski list dobiva imejnâka

http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285E2863285E2863285A2858285928582863286F28732863286328632863286328582863O

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Sitno(b)zor = mikroskop

Sitnije, Cile, sitnije
nauči me me najbitnije
pokaži mi najbitnije

Lepa Brena - Sitnije, Cile Sitnije, 03:00
Lepa Brena - Sitnije, Cile Sitnije
« Zadnja izmjena: Lipanj 11, 2010, 11:59:07 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #18 : Lipanj 13, 2010, 12:02:32 prijepodne »

Krleža jě negda (i. 1918.) pisal v «Obzoru», a kesnešě jě vutemelil, med ostalem, i časopis «Danas» (1934.).

Po nekem (politički protivniki bi jě smâtraju) mračnâkem VG jě do sada bila v informativne blokâde, kmice, bez svetla sv. Lucijě («Laku nôč, Gorica»).

Razdajnivajně obično počimlě v zor(j)u, pak jě, (i) nâzivno gledeč, za očekivati da bû rasparčâvajně HaNS-ovoga VG obzora počelo «u ranu zoru, zoru, zoru».

Parafrazérajûč barda (i) kajkavskě P(R)OeZijĚ, Frica Krležu, to bi, (ba)ladno,  moglo zgledeti ovak:

Idu babě obzornice, veter ščiplě nôs i licě,
mûž bû dobil zânofticě, zâke néma rukavicě
(komaricě pikaju i v zorju i po dânu).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Neki nestrplivi čitâči nôvoga glasila bûju morti reagérali ovak:

Evo (ob)zore, evo dana,
evo, de iure, i Bobana ..

Djordje Zivkovic Djole-Bobana, 02:56

Djordje Zivkovic Djole-Bobana


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

HaNS-apla(u)s*tovi političari vele:

bezobrazno bezobzorno vrémě jě zanami.

Konačno sě ima de rěči (i napisati)
(negda
popu pop, bobu bob,
a denes)

POT-u POT, a snobu snob.

(POT = Plemenita Občina Turopôlska;
snob = sine nobilitate(m) = bez plemstva)


* od lat. applaudere = tûči z nečem po nečemu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Dobra večer dobri ljudi, KUD Nova Zora,Donja Lomnica,Vukovina,2008 12 07, 03:32

Dobra večer dobri ljudi,KUD Nova Zora,Donja Lomnica,Vukovina,2008 12 07
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2010, 12:04:16 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

plemenitashica

  • Gost
Vatromet
« Odgovori #19 : Srpanj 02, 2010, 10:40:52 prijepodne »
Preksinoć (srijeda) oko ponoći u VG je bio vatromet u povodu nečega.
Je li itko od vas igdje pročitao da će vatrometa biti? I kojim povodom? ??? ??? ??? ??? :-[

Naime, rado bih bila došla da sam za to znala.
Ovako mi je policija na upit o pucnjavi objašnjavala da je bio vatromet.

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #20 : Srpanj 02, 2010, 11:43:32 prijepodne »
cabana je imala doček 1/2 godine... bilo je najavljeno.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2010, 11:47:26 prijepodne juraja »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #21 : Srpanj 02, 2010, 11:49:05 prijepodne »
Sinoć(četvrtak, 01.07.2010.) je jednako tako bio zanimljiv kulturnoumjetnički program KUD-ova kod POU, slučajno sam bio u Gradu i vidio zanimljiv program, međutim nisam nigdje vidio najavu i promociju tog, pažnje vrijednog programa, kako bi se privuklo što više građana.
Mene se čini  da izvršna vlast ima smisla za Marketing kad su u pitanju izbori, cijena istog nije važna ali kada je u pitanju promocija ovakvih događanja onda se štedi, more biti da se pokriju troškovi i novci potrošeni za promociju u izborima. ;D ;D ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vatromet
« Odgovori #22 : Srpanj 02, 2010, 03:13:09 poslijepodne »
Preksinoć (srijeda) oko ponoći u VG je bio vatromet u povodu nečega.
Je li itko od vas igdje pročitao da će vatrometa biti? I kojim povodom?

cabana je imala doček 1/2 godine... bilo je najavljeno.

Imate praf. Nisam vidjela na stranici VG Danas.   ;)
Ali ako smijem reći, mogli ste bar vatromet naglasiti ovdje u događajima.
Naime, vatromet je ipak nekaj posebno u ovom gradu i svakako ga je trebalo naglasiti (pogotovo jer je onaj na Bundeku ove godine potrefio vrlo loše vrijeme).  Mnogi od nas bi doveli djecu da pogledaju iako je bilo kasno. Šteta.

Sinoć(četvrtak, 01.07.2010.) je jednako tako bio zanimljiv kulturnoumjetnički program KUD-ova kod POU, slučajno sam bio u Gradu i vidio zanimljiv program, međutim nisam nigdje vidio najavu i promociju tog, pažnje vrijednog programa, kako bi se privuklo što više građana.

Sad bu Juraja rekao da je i taj program najavljen.

Slažem se, ali 10. Međunarodna smotra folklora je morala naći svoje mjesto na gradskom portalu (za razliku od vatrometa koji je ipak bio u privatnoj verziji).

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #23 : Srpanj 02, 2010, 04:25:23 poslijepodne »
Što se tiče festivala folklora jedina službena informacija koju smo mi na vgdanas dobili je ona od Pučkog učilišta i taj program je najavljen i objavljen. Da je moglo bit objavljeno i na službenim stranicama Grada, a je... Osobni dojam, a potvrđuje da je i sinoć bilo događanja, je da to nije najtočniji program. Službeno od FA Turopolje nigdje ništa nisam vidio.

Mi "mediji" vrlo često imamo taj problem da sve što ne organiziraju institucije i grad, a festival organizira FA Turopolje, nije najavljeno od organizatora. Razlog tome vjerojatno leži u tome da u strci oko organiziranja svega mediji su im na zadnjem mjestu. Osobno moj stav je da je dužnost organizatora se pobrinuti da informacija dođe do medija(u gradu ih se prebroji na prste jedne ruke). Kako piše i na stranici, a i u osobnim kontaktima naglašavam, sve kaj organizirate javite, mejlom, telefonom, smsom....

Naravno da bi najtočnija informacija bila da sam uzeo telefon u ruke i nazvao(nemam pojma koji broj), ALI tada bi isto trebalo napravit i za svaaa ostala događanja i više baš nitko ne bi javljao jer se očekuje da smo mi "mediji" sveznajući. Mislim da ne bi jedni trebali dobivati povlašteni tretman, a drugi se sami pobrinuti za medijsko praćenje.

BTW nemojte coprat zakaj ne piše na službenim stranicama jer grad nema zaposlenu osobu na mjesto novinara, a onda kad ga zaposli bude se vikalo kak opet zapošljavaju ljude! :p

shaka zulu

  • Gost
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #24 : Srpanj 02, 2010, 11:04:12 poslijepodne »
BTW nemojte coprat zakaj ne piše na službenim stranicama jer grad nema zaposlenu osobu na mjesto novinara, a onda kad ga zaposli bude se vikalo kak opet zapošljavaju ljude! :p
Jura,naj kuriti,jel bi sad vevo moglo biti vatrometa... ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Medijska blokada
« Odgovori #25 : Srpanj 03, 2010, 12:05:22 prijepodne »
BTW nemojte coprat zakaj ne piše na službenim stranicama jer grad nema zaposlenu osobu na mjesto novinara, a onda kad ga zaposli bude se vikalo kak opet zapošljavaju ljude! :p
Jura,naj kuriti,jel bi sad vevo moglo biti vatrometa... ;)

Kak grad nema novinara? Ima glasnogovornicu ideš Đurđu koja je godinama pekla zanat - novinarstvo, piskarajući u onom grupa RVG media besplatni uradak. Istina, dogurala je do ocjene -2, ali kaj se ne bi ona mogla koristi u tu svrhu kad ionako nemaju nikog boljeg.
Bar je ona "provjereni novinar", uz to podoban i nadasve lojalan.