Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146706 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #270 : Veljača 02, 2012, 11:17:14 poslijepodne »
Teško mi je reči na mjesec. Na godinu ode oko 1000 Kg plina (cca 8000 kn). Grije se 160 kvadrata.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
wwwg tablice

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #272 : Veljača 03, 2012, 09:57:57 prijepodne »
Mislim da nema straha i govora o nestašicama. Riječ je samo o povečanoj potrošnji ali skladišta plina u Rusiji su ful puna zbog blagog početka zime, tak da ga bu dovoljno za sve....jedino ak se opet nekaj s Ukrajnom ne zakače, onda smo nahebali.

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #273 : Veljača 03, 2012, 10:40:22 prijepodne »
Teško mi je reči na mjesec. Na godinu ode oko 1000 Kg plina (cca 8000 kn). Grije se 160 kvadrata.

Pa to nije ni puno iako sam u svim razgovorima s ljudima koji koriste te spremnike dobio informaciju kako troše više, jer 8000 ako računamo od toga minimalno 6000 za grijanje i 2000 za toplu vodu tokom cijele godine, dakle moglo bi se reći cca 1000 mjesečno za grijanje 160 m2. Podnošljivo, čisto i uredno!
Možda imate dobru toplinsku izolaciju na kući?

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #274 : Veljača 03, 2012, 08:03:18 poslijepodne »
Teško mi je reči na mjesec. Na godinu ode oko 1000 Kg plina (cca 8000 kn). Grije se 160 kvadrata.

Pa to nije ni puno iako sam u svim razgovorima s ljudima koji koriste te spremnike dobio informaciju kako troše više, jer 8000 ako računamo od toga minimalno 6000 za grijanje i 2000 za toplu vodu tokom cijele godine, dakle moglo bi se reći cca 1000 mjesečno za grijanje 160 m2. Podnošljivo, čisto i uredno!
Možda imate dobru toplinsku izolaciju na kući?

Srećom imam 10 cm stiropora na svim zidovima i tavanu, novu PVC stolariju s low-e staklima i podno grijanje. Bez toga bi cifra bila i višestruko viša. Opet, u kući s umirovljenikom i dva studenta 1000 kuna mjesečno je jako teško podnošljivo...

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #275 : Veljača 03, 2012, 08:11:22 poslijepodne »
A kako ste zadovoljni s podnim? Imate li samo pod ili i radijatore na zidu?
Zašto pitam, imam prijatelja koji ima podno i kod njega to ne grije baš dobro, odnosno pod je topal ali teško zagrije zrak i prostorije, dakle cijeli volumen prostora. Iako je kod njega kotao na ložulje, puno troši a opet se ne ugrije dobro s poda, nema radijatore na zidu. Meni se čini da bi kombinacija podnog i radijatora bila najbolja.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #276 : Veljača 03, 2012, 09:41:42 poslijepodne »
A kako ste zadovoljni s podnim? Imate li samo pod ili i radijatore na zidu?
Zašto pitam, imam prijatelja koji ima podno i kod njega to ne grije baš dobro, odnosno pod je topal ali teško zagrije zrak i prostorije, dakle cijeli volumen prostora. Iako je kod njega kotao na ložulje, puno troši a opet se ne ugrije dobro s poda, nema radijatore na zidu. Meni se čini da bi kombinacija podnog i radijatora bila najbolja.

Ja sam jako zadovoljan s podnim. Temperatura je ujednačena, i nema one cirkulacije zraka od prozora. Evo, termometar pokazuje 19, ja sjedim za računalom bos i u kratkim rukavima. Da se zabundam, bilo bi mi toplo i na 17. Jedini problem imam s vlagom jer nema radijatora koji isušuju zrak. Zapravo, radijatore imam, ali pod je dovoljan da drži temperaturu pa mi nisu potrebni. Koristim jedino radijator u kupaoni ako želim na brzinu zagrijati.

Kakvu izolaciju ti prijatelj ima? Jel ima vanski senzor temperature? Kod podnog grijanja je jako bitna izolacija. Pošto pod ne smije biti topliji od 30-ak stupnjeva, ako puno topline odlazi van, stvar nije dovoljno jaka da drži zrak na željenoj temperaturi. Bitno je i da sustav može namiještati temperaturu poda prema vanjskoj temperaturi. Sistem mora moči regulirati temperaturu poda ovisno o vanjskim uvjetima jer inaće sistem ili kada je iznad nule grije previše, ili kada zima zagrize kao sada, pa ne grije dovoljno.
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2012, 09:43:22 poslijepodne Ego »

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #277 : Veljača 03, 2012, 10:16:41 poslijepodne »
Od izolacije ima 8 mm stiropor, za vanjski senzor u ovom trenu neznam ima li, no ima dobro postrojenje što se tiče kotla, pumpi...pitat ću ga za taj vanjski senzor temperature ima li, možda je u tome kvaka, iako ima solidno posložen i kvalitetna sustav. Hvala u svakom slučaju, prenijeti ću mu, neka provjeri, jer zaista ima problem s grijanjem a sve mi izgleda odlično i kvalitetno, što se tiče sustava grijanja i njegove kvalitete.
Doduše je na ložu, pa je skuplje, obzirom na cijenu lože, no tehnologija je nova i ne bi smio imati problema.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #278 : Veljača 03, 2012, 10:59:55 poslijepodne »
Pet Vel 10
Djelomično oblačno
Max: -7°
Min: -20°
N 2 m/s

-

Veliju Zagijevi da bi sobotu, 11-oga, mogli zaplužiti i do -22° ali i v nedelu, 12-oga, mam po tem, skočiti na +3. Kulko je to ono za jen dan; 25° razlike? Mogla bi se ona teca z kosum malo prešetati oko meteopatov i srčene betežnikov...
http://weatherspark.com/#!dashboard;q=velika+gorica,+Croatia
wwwg tablice

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #279 : Veljača 03, 2012, 11:08:21 poslijepodne »
Od izolacije ima 8 mm stiropor, za vanjski senzor u ovom trenu neznam ima li, no ima dobro postrojenje što se tiče kotla, pumpi...pitat ću ga za taj vanjski senzor temperature ima li, možda je u tome kvaka, iako ima solidno posložen i kvalitetna sustav. Hvala u svakom slučaju, prenijeti ću mu, neka provjeri, jer zaista ima problem s grijanjem a sve mi izgleda odlično i kvalitetno, što se tiče sustava grijanja i njegove kvalitete.
Doduše je na ložu, pa je skuplje, obzirom na cijenu lože, no tehnologija je nova i ne bi smio imati problema.

Loža je jedva malo skuplja od UNP-a ako se gleda po cijeni po KJ. Možda mu nešto nije dobro posloženo pa ne grije dovoljno na nižim temperaturama. Moguće je i da mu negdje bježi toplina. Možda na tavan? Meni je osjetno toplije od kad sam gornju deku pokrio s 10 cm stiropora.

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #280 : Veljača 04, 2012, 02:46:53 poslijepodne »

Loža je jedva malo skuplja od UNP-a ako se gleda po cijeni po KJ. Možda mu nešto nije dobro posloženo pa ne grije dovoljno na nižim temperaturama. Moguće je i da mu negdje bježi toplina. Možda na tavan? Meni je osjetno toplije od kad sam gornju deku pokrio s 10 cm stiropora.

zanimljiva informacija u usporedbi lože i UNP-a.
Tavan je izolirao isto sa stiroporom i preko stiropora OSB ploče, naravno preko štafli.
U svakom slučaju će morati na proljeće ispitati kako je složen sustav, nešto mu sigurno ne funkcionira kako bi trebalo. U savkom slučaju zahvaljujem na informacijama, koje ste mi dali.

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #281 : Veljača 04, 2012, 03:36:49 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2012/02/snijeg-duzni-cistiti-i-vlasnici-zgrada/#more-10612

A jel to netko kontrolira i kažnjava, danas hodajući po gradu nisam vidio kako se čistilo snijeg. 8)
Bogme nisam vidio ni jednu ralicu ili bilo koga od VG Komunalca, iako su ulice i ceste pune snijega.
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2012, 03:38:25 poslijepodne Jaguar »

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #282 : Veljača 04, 2012, 11:30:43 poslijepodne »
Baš sam htio komentirati. Danas oko 7 sam išao do grada. Snijeg je odavno prestao padati a na cestama taman toliko sloj snijega da auto pleše na sve strane. Imam osjećaj da sol uopće nisu ni bacali od kad je pao snijeg.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #283 : Veljača 05, 2012, 10:03:27 prijepodne »
Nakon dva dana vjetra i sitnog snijega,  svanulo sunčano bijelo zimsko jutro na -7,2 C .
Ima oko 12 cm snijega.

@ Ego
Sol nije učinkovita na ovim niskim temperaturama, da su je i bacili napravili bi samo još goru "kašu" po prometnicama, a opet količina snijega je premala da bi je ralice učinkovito posmicale.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #284 : Veljača 05, 2012, 11:02:15 prijepodne »
Kod mene je jutros u 7.00 bilo -9.3 ... a sad je  -4  .... mam je veselije, skoro pa bi u kratkim rukavima nastavil dalje čistiti snijeg ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.