Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295654 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Promet
« Odgovori #435 : Siječanj 03, 2011, 05:55:05 poslijepodne »
Anđo,ti vrag jeden,baš se razmeš f posel.  :D  :D  :D

Ja sem svega pital da kak to da ni vožne po kmice i snegu..?
Znaš kaj mi je povedal?
To ti je isto ovo samo po kmice/snegu...  8)

Mene korisno;
-moreš kočiti z matorom v svemi brzinami osim prve.Prva nema sinhrone.Kaj su sinhroni nemam pojma.Most ni ni on imal...
-Zagrebačka je dvosmerna
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #436 : Siječanj 03, 2011, 06:36:31 poslijepodne »
Ja sem fino imal instruktoricu.  :D  Se mi je pokazala.  ;D 

Ak ti je sve pokazala, a nije ti dala - to je jedna obična sadistička prasica, ja bi ju tužil...  ;) ;) ;)

U moje vrijeme, kad sam ja polagal (1983.-e), žene su znale koje mesto u autu imaju... štel sam reči da tada nije postojala niti jedan ženska instruktorica u ZG.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #437 : Siječanj 03, 2011, 06:57:23 poslijepodne »
Nažalost instruktor ju nije učio sljedeće:

 - kretanje na uzbrdici (dakle, "pod ručnom kočnicom")
 - usporavanje mijenjajući brzine "na dolje" (koćenje motorom - dakle sigurna vožnja na poledici i skliskom kolniku)
 - kad si prvi na semaforu, kreni ne zadržavajući ostale
 - ...etc, etc

P.S.
Ne kažem da je to pravilo i da bezobrazluk i bahatluk uče u autoškoli, ali drskost iz neznanja vožnje je primjetna (svjetla, pokazivaći smjera, oduzimanje prednosti, loše parkiranje, ne propuštanje pješaka, prevelika brzina u blizini škola i općenito, prejaki auti za "premlade" vozače...).
Većina su , vjerujem, sjajni instruktori ali i oni nalete na neke bukve... i tako u nedogled.

Mnogo toga što spočitavaš instruktoru i nije zakonska obveza, već je produkt kućnog (ne)odgoja.

Na žalost, Hrvatska nije Njemačka - kod nas se uči teorija i prva pomoć, te odrađuje vožnja. Tamo još postoje osnove automehanike (da si svaka tuka zna bar promijeniti kotač, naliti ulja i vode za pranje stakla, a ne da odmah stopira tko će joj/mu pomoći...), kao i vozačka kultura, gdje se vidi i razina obzira i kulture za volanom, i koju nakon toga "učvršćuje" strog ZSPC - pa ti onda idi 35 tamo gdje je određeno 30, nemoj pustiti pješake ili spavaj za volanom u traci od javnog prijevoza...

Ukoliko netko ipak želi sigurno znati koji okvir znanja mu je instruktor dužan pružiti, postoji knjižica koju oni zovu "petica", i ona je Sveto Pismo za instruktore, jer u njoj postoji cijeli nastavni plan što, kako, koliko i gdje naučiti kandidata, to je zakonski zadan okvir nastave vožnje. Knjižica nije skupa, može se kupiti, a onda i pitati instruktora - kako i zašto...
Vozačka kultura  Njemaca-   koliko puta vidim njem.rege   da rade slalom, pretiču, prestrojavaju se  i  svakakve  gluposti izvode na cesti.     

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #438 : Siječanj 03, 2011, 06:58:45 poslijepodne »
Ne vozi nužno Njemac auto njemačke rege. Posebno na našim cestama  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

hornet34

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #439 : Siječanj 04, 2011, 01:13:20 prijepodne »
na našim cestama voze 2 njemca,od 100 njemačkih regi,i to ovih 2 voze špediciski kamion...

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #440 : Siječanj 04, 2011, 02:27:38 prijepodne »
U moje vrijeme, kad sam ja polagal (1983.-e), žene su znale koje mesto u autu imaju... štel sam reči da tada nije postojala niti jedan ženska instruktorica u ZG.

Nemrem verovati da je ova za 5 let upisala auto-školu, završila za instruktoricu i već držala vožnje.  :o

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #441 : Siječanj 04, 2011, 08:09:30 prijepodne »
Anđo,ti vrag jeden,baš se razmeš f posel.  :D  :D  :D

Ja sem svega pital da kak to da ni vožne po kmice i snegu..?
Znaš kaj mi je povedal?
To ti je isto ovo samo po kmice/snegu...  8)

Mene korisno;
-moreš kočiti z matorom v svemi brzinami osim prve.Prva nema sinhrone.Kaj su sinhroni nemam pojma.Most ni ni on imal...
-Zagrebačka je dvosmerna

Ziher si na fičeku polagal, jedino on nije imal prvu sinhroniziranu :).

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #442 : Siječanj 04, 2011, 08:15:06 prijepodne »
... sjetim se auto škole kod sveučilišta, onih desetak žutih jugića 45,  Rakuša, Bevande i Bakova ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #443 : Siječanj 04, 2011, 11:42:11 prijepodne »
Vozačka kultura  Njemaca-   koliko puta vidim njem.rege   da rade slalom, pretiču, prestrojavaju se  i  svakakve  gluposti izvode na cesti.

Daj si prvo uzmi drugu tipkovnicu, ili odservisiraj tu "space" tipku.

A tko veli da su u tim autima sa njemačkim tablicama - Nijemci?  ;)

To su sve "domaći" ljudi na tranzitu prema Bosni, koji su u Njemačku već donesli svoje YU vozačke i samo ih prenesli, ako su i to... a pravog Nijemca od "Nijemca" lako skužiš; onaj tko ima ponašanje na našoj cesti da ti već ide na živce - to je pravi Nijemac.

Baš sam neki dan vozio iza takvoga prema Zagrebu - ak piše 80, toliko se i vozi, i ni km preko toga! Jer oni nemaju navike igrati se sa tuđim propisima, i ne divljaju po cestama kada su u stranim zemljama, pogotovo ako su u zemlji koja sa kojom imaju sporazum da je prekršaj u njoj ista stvar kao da su ga napravili u Njemačkoj, a Hrvatska je odavno u tome krugu...
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2011, 12:05:00 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #444 : Siječanj 04, 2011, 11:48:42 prijepodne »
a pravog Nijemca od "Nijemca" lako skužiš; onaj tko ima ponašanje na našoj cesti da ti već ide na živce - to je pravi Nijemac. Baš sam neki dan vozio iza takvoga prema Zagrebu - ak piše 80, toliko se i vozi, i ni km preko toga! Jer oni nemaju navike igrati se sa tuđim propisima, i ne divljaju po cestama kada su u stranim zemljama...

Tako sam i ja jednom vozio prema moru. Onaj dio od turnja prema slunju. Tamo gdje je bilo 80 - vozio je orginal njemac 80. 50 - 50. 40-40. I to tako da nije nigdje kočio ni sumanuto ubrzavao nego kada se približi znak ograničenja samo prestane sitskati gas i u trenutku kada se doveze do znaka njegova brzina je 50. Točno po propisima.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #445 : Siječanj 04, 2011, 11:51:00 prijepodne »
Nemrem verovati da je ova za 5 let upisala auto-školu, završila za instruktoricu i već držala vožnje.  :o

Vjeruj - jer je jedan još gora bila članica ispitne komisije HAK-a mojoj ženi kada je polagala. Žena je imala vozačku tek nešto preko tri godine, svoj auto nikada i nikakav, muž joj je imal prek 20 let starog Stojadina na sebi, ali ona ispred HAK-a dijeli pravdu - iako sam joj pred svima rekao da nema pojma, da ću izvidjeti kak je ona postala to kaj je, na temelju kojeg osobnog znanja i iskustva ona odlučuje o nečijem vozačkom znanju - jer je njezina argumentacija za rušenje na prvom izlasku na ispit bila svakakva, samo ne po zakonu i po vozačkom iskustvu... Npr., "niste držali dovoljan bočni razmak" (što je i zakonski nepostojeća pogreška i nepostojeći prekršaj), a na moje pitanje kaj to znači, rekla je "pa znate, to je ONO kada možete dovoljno otvoriti vrata auta da se može komotno izaći iz auta..."...

I takva bimbo-glupača prodaje svoje spike - dostojne najglupljih sponzoruša i njihovih navika - i usput, u ime zakona, otima ljudima lovu na pravdi Boga... kak ta baba negdje dobro puši kada joj je netko dao da bude tako važna "persona"...??

No njihova je politika da treba svakoga srušiti prvi puta, to im je najbolji prihod - autoškoli još najmanje 5 dodatnih sati prihoda, a i HAK-u još jedan ispit (od ne znam sada točno - 250 ili 450 kuna...)... ženska je nakon moje galame bez riječi zatvorila se u auto od instruktora, ostatak njezine ekipe je bio iznenađen, ali nije ništa reagirao, valjda su ljudi znali cijelu priču pa im je bilo drago da netko to konačno veli na glas, nikad je više nisam vidio...

Iz drugi puta je žena prošla bez beda - da sad ne ulazim u detalje...  ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2011, 12:03:35 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #446 : Siječanj 04, 2011, 11:54:32 prijepodne »
Tako sam i ja jednom vozio prema moru. Onaj dio od turnja prema slunju. Tamo gdje je bilo 80 - vozio je orginal njemac 80. 50 - 50. 40-40. I to tako da nije nigdje kočio ni sumanuto ubrzavao nego kada se približi znak ograničenja samo prestane sitskati gas i u trenutku kada se doveze do znaka njegova brzina je 50. Točno po propisima.

Tako se oni i voze, u što sam se uvjerio tisuću puta.

A njemačke tablice na našim prostorima, pogotovo izvan turističke sezone, imaju u 99% slučajeva "jugošvabe", "gastarbajteri", te Bosanci, Srbi, Makedonci, Bugari, Turci i ostala "ekipa" koja preko Hrvatske tranzitno juriša prema svojim kasabama i čaršijama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #447 : Siječanj 04, 2011, 12:59:02 poslijepodne »
Nemrem verovati da je ova za 5 let upisala auto-školu, završila za instruktoricu i već držala vožnje.  :o

Vjeruj

Nisi shvatio moju parabolu.  :)

Htio sam pokazati kako je tvoja tvrdnja kako 1983. nije bilo nijedne žene instruktora posve izmišljena - jer to, jednostavno, nisi mogao znati.  :D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #448 : Siječanj 04, 2011, 01:09:02 poslijepodne »
Htio sam pokazati kako je tvoja tvrdnja kako 1983. nije bilo nijedne žene instruktora posve izmišljena - jer to, jednostavno, nisi mogao znati.  :D

Gdje sam ja to rekel da tada nije bilo niti jedne žene instruktora?

Kao prvo, nisam rekao da ih UOPĆE nije bilo, drugo - rekao sam to za Zagreb, kao treće - jasno da nisam mogao znati, zato to i ne treba shvaćati tako. Ali se može shvatiti kao da ja osobno nisam vidio niti jednu... i iza toga stojim.

Tak da se spusti natrag na sve 4, i ne vrebaj više svaki detalj koji ja velim, a kako bi ti pokazao kak si u pravu. A tvoj boravak na forumu se očito svodi samo na to...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #449 : Siječanj 04, 2011, 03:18:53 poslijepodne »
Na važne stvari u prometu je dužan podučiti instruktor/ica vožnje.
Jedan primjer iz moje novije povijesti - preseljenje na selo je zahtijevalo još jedan auto u kući i polaganje vozačkog od strane moje supruge.

Nažalost instruktor ju nije učio sljedeće:

 - kretanje na uzbrdici (dakle, "pod ručnom kočnicom")
 - usporavanje mijenjajući brzine "na dolje" (koćenje motorom - dakle sigurna vožnja na poledici i skliskom kolniku)
 - kad si prvi na semaforu, kreni ne zadržavajući ostale
 - ...etc, etc

Morao sam provesti sate sa njom na poligonu i u vožnji (znam da je to bilo opasno i nelegalno, ali bilo je jedino rješenje da nauči voziti), stoga me ne čudi trenutno stanje u prometu. Znam i ja biti netolerantan jer mi se žuri i idu mi neodlučni vozači na živce, a opet ako netko dade žmigavac i zajebe se i opet se prestrojava (sa žmigavcem) - to poštujem, ali netolerantnu slalom vožnju mrzim.

Nekad davno, moj instruktor vožnje je rekao: "Odlučni vozači se voze, a neodlučni stoje i troše benzin"


P.S.
Ne kažem da je to pravilo i da bezobrazluk i bahatluk uče u autoškoli, ali drskost iz neznanja vožnje je primjetna (svjetla, pokazivaći smjera, oduzimanje prednosti, loše parkiranje, ne propuštanje pješaka, prevelika brzina u blizini škola i općenito, prejaki auti za "premlade" vozače...).
Većina su , vjerujem, sjajni instruktori ali i oni nalete na neke bukve... i tako u nedogled..


Samo bi se na ovo osvrnuo. Na novim autima s ABS-om ovo baš i nije nužno točno. Naročito kod početnika koji vole biti nagli na kuplungu.

Kada na skliskom pritisneš kočnicu, imaš šanse da te ABS, ESP i ostala čuda tehnike izvuku. Kada prenaglo otpustiš kuplung, prepušten si zakonima fizike...