Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295587 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #375 : Studeni 02, 2010, 08:16:31 poslijepodne »
Ima.

Kakvu i koliko dugu? Kako to izgleda iz perspektive jednog prometnog stručnjaka i putnika iz Mraclina prema Zagrebu? ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #376 : Studeni 02, 2010, 11:01:50 poslijepodne »
Ima je, danas sam je koristio, jedino zamjeram što je odvajanje izvedeno tek u zadnjih desetak metara, inače je dobro zamišljeno.

Cinizam ostavi za sebe.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #377 : Studeni 03, 2010, 12:15:40 prijepodne »
moje skromno mišljenje je da gorica sama po sebi nebude profitirala(po pitanju prometnih gužvi) do onog trena  sve dok se autoput od buševca ne spusti barem do velikog polja odnosno mlake,i još kad bi se u istom roku sa goričke zaobilaznice moglo nastaviti prema kosnice...e to bi onda bilo to...a do tad mislim da bolje i nemre,barem po  ovoj infrastrikturi koja postoji.

P.S.dužina traka za odvajanje,regulacija semafora i još neki detalji mogli su se bolje rješiti,ali u konačnici to je to za sada...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #378 : Studeni 03, 2010, 08:31:01 prijepodne »
moje skromno mišljenje je da gorica sama po sebi nebude profitirala(po pitanju prometnih gužvi) do onog trena  sve dok se autoput od buševca ne spusti barem do velikog polja odnosno mlake,i još kad bi se u istom roku sa goričke zaobilaznice moglo nastaviti prema kosnice...

Apsolutno dobro i točno zapažanje, potpuno se slažem!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #379 : Studeni 03, 2010, 08:52:35 prijepodne »
dužina traka za odvajanje,regulacija semafora i još neki detalji mogli su se bolje rješiti,ali u konačnici to je to za sada...

Ulaz u goricu i skretanje na sjevernu oblizanicu je kriminalno. To je dužine 2 ili 3 auta. Znaći 2 ili 3 auta stanu na semafor i nema ni teoretske šanse više skrenuti na obilaznicu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #380 : Studeni 03, 2010, 08:59:49 prijepodne »
Baš! Osstaje samo nada da će malo ljudi ulaziti u Goricu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #381 : Studeni 03, 2010, 09:02:20 prijepodne »
... da ne ispadne da se stalno ponavljam ... ja sam još uvijek mišljenja da je trebalo napraviti rotor.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #382 : Studeni 03, 2010, 10:01:44 prijepodne »
Baš! Osstaje samo nada da će malo ljudi ulaziti u Goricu...
Ali ako jedan ili dva idu prema gorici gotovo. Krkljanac.
Jedan bus, krkljanac. Uff...


I jedna stvar koja mi nije jasna. Tamo na izlazu kada se ide od aerodroma prema zagrebu, zašto postoji ona traka za ubrzavanje kada je tamo semaform. Traka za ubrzavanje ima smisla tamo gdje nema semafora pa da se normalno prikljuće prometu, ali ovako samo trošak novaca.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #383 : Studeni 03, 2010, 11:10:37 poslijepodne »
... da ne ispadne da se stalno ponavljam ... ja sam još uvijek mišljenja da je trebalo napraviti rotor.

Koko u potpunosti se slažem s tobom.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #384 : Studeni 04, 2010, 11:57:28 prijepodne »
Traka za ubrzavanje ima smisla tamo gdje nema semafora pa da se normalno prikljuće prometu, ali ovako samo trošak novaca.

Možda će biti aktivna po noći, ili u nekim izvanrednim situacijama, po potrebi (kada idu kolone osiguranja sa zračne luke), za mjesto za policijsku kontrolu, ili će imati smisla svaki puta kada se isključi semafor...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Promet
« Odgovori #385 : Studeni 04, 2010, 12:10:22 poslijepodne »
od utorka se vozim za Zgb u 7 ujutro , a vraćm se oko 15 i 30 - 16. Niti jednom nisam naišao na prometni krkljanac niti gužvu! dapače, ujutro idem obilaznicom da Fizirove i kod zubaka za ZGB, a poslije podne po cure na engleski (srijeda)u VG, a u utorak u Konzum! niti jedan dan nisam stajal više od jednog semafora!  zato mi nije baš bistro kaj pišete!

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #386 : Studeni 04, 2010, 02:10:47 poslijepodne »
od utorka se vozim za Zgb u 7 ujutro , a vraćm se oko 15 i 30 - 16. Niti jednom nisam naišao na prometni krkljanac niti gužvu! dapače, ujutro idem obilaznicom da Fizirove i kod zubaka za ZGB, a poslije podne po cure na engleski (srijeda)u VG, a u utorak u Konzum! niti jedan dan nisam stajal više od jednog semafora!  zato mi nije baš bistro kaj pišete!

A jel ideš kad od smjera Vukovine prema gorici u to vreme?  Ajd probaj pa nam onda javi utiske.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #387 : Studeni 04, 2010, 07:26:47 poslijepodne »
Idem ze Slobode na Štukom ob četere i nevidi se kraja kolonam...
Prije da sem išel na Štuke da bi zbegel gužvu na križajnu D30-Obilaznica (nemreš se zapiknuti na Sisačku) na semafor Japina pri McDonaldu (isti put,ne čekam dugo).Sad je ista stvar,samo kaj ze Sisačke nemrem skrenuti na Štuke...Svako skretajne il uklučivajne v promet bez semafora je šok terapija.
Zgleda da promet mazi samo ove kaj imaju ENC"/HDZ/DC/HSS/..."
Ovi z Petrine su se znali buniti da se uklučil semafor pri Pivnice,sad je valda v redu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #388 : Studeni 05, 2010, 08:10:29 prijepodne »
Išel sam danas ujutro na posel oko triftalj 6, i nikakvih gužvi, dapače nisam ni zastao skroz do Zagreba...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Promet
« Odgovori #389 : Studeni 05, 2010, 08:39:54 prijepodne »


A jel ideš kad od smjera Vukovine prema gorici u to vreme?  Ajd probaj pa nam onda javi utiske.

Ne vozim tim smjerm i jasno mi je da je tu gužva jer bu to rješil tek autoput! no kad idem za sisak ili u buševec k mojima, tad idem na autoput i to mi je ok. malo duže al brže. a kad idem za zgb prođem kraj sajmišta, na veterinarsku pa na obilaznicu i to mi je super. Više nema gužvi kroz goricu! možda ja idem nekaj ranije al mi se čini da se promet kroz goricu jako razrijedio, a to je i bil cilj obilaznice!