Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #360 : Listopad 29, 2010, 03:13:45 poslijepodne »
Napravil sam krug po obilaznici, nigdje nikoga, Sisak i dalje ide kroz grad.....

Fitt, navike se teško mijenjaju, a i još je malo prerano...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline brba

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #361 : Listopad 29, 2010, 03:53:49 poslijepodne »
... još ni traga ni glasa o tome tko je rezao vrpcu na obilaznici ?  Nek mi objasne  dušebrižnici, ali zar nije svečano puštanje u promet uoči blagdana Svih Svetih ?

zar ste sumnjali? propustiti priliku za malo samopromocije po ovako lijepom suncanom danu?
http://www.gorica.hr/2010/10/predsjednica-vlade-pustila-u-promet-sjevernu-obilaznicu-velike-gorice/

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #362 : Listopad 29, 2010, 04:01:13 poslijepodne »
I gdje počinje ta obilaznica,  otkud do kud je otprto? 
Piše ni 4 km ceste,  kao da je to sad nešto....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #363 : Listopad 29, 2010, 05:17:15 poslijepodne »
Tema obrisana od offtopica, ostaje samo promet.

====================================

Koko, a zakaj bi se čekalo i jedan jedini dan - zar je svrha prometnice da služi, ili joj je svrha da uveličava nekakve prazničke obljetnice? BTW, kakav je to praznik "Svih Svetih" da bi se za njega otpirale prometnice?? A i tko bi na takav blagdan išel rezati vrpce, kada ljudi imaju sasvim drugog posla?

Ovako će se odmah, i pod punim opterećenjem, vidjeti kako funkcioniraju ta nova prometna rješenja.

vidiš sleđ ... morti ima stvari u koje se razmeš, ne bum istražival, ali ovakvim odgovorom si dokazal da si u politici još ZELEN. Pogledaj sliku sa rezanja vrpce kod Veterinarske stanice....

http://www.gorica.hr/2010/10/predsjednica-vlade-pustila-u-promet-sjevernu-obilaznicu-velike-gorice/

p.s.  Sveta Lucija je još daleko i nisu si mogli dozvoliti da čekaju sa otvorenjem do tad.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #364 : Listopad 29, 2010, 09:07:59 poslijepodne »
svaka čast na ovoj cesti ,jos da se zavrsi autoput pa ce se moci urediti pješačka zona od tržnice do pou-a  ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #365 : Listopad 29, 2010, 09:53:47 poslijepodne »
vidiš sleđ ... morti ima stvari u koje se razmeš, ne bum istražival, ali ovakvim odgovorom si dokazal da si u politici još ZELEN. Pogledaj sliku sa rezanja vrpce kod Veterinarske stanice....

Pa ja se i nisam osvrtao na političku komponentu (jasno je da jednu takvu stvar neću ja puštati u promet), već sam pitao zbog termina... u čemu je tu moje neiskustvo? Pa jasno je maloj djeci da političari režu vrpce, ne ti ili ja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #366 : Listopad 30, 2010, 12:22:52 prijepodne »
http://www.vgdanas.hr/otvorena-sjeverna-obilaznica-kamionima-zabranjen-ulaz-u-grad-1742.aspx

Sjeverna gradska obilaznica ima veliki zadatak, a to je preuzeti oko 30 tisuća vozila dnevno koji su na proputovanju kroz Veliku Goricu. Velik dio od toga odnosi se i na tranzitni promet kamiona, tegljača i cisterna kojima će od slijedećeg tjedna ulaz u gradsko središte biti zabranjen!
+ + +

- Teškog srca morali smo odustati od nekih investicija, ali i ovdje pokazujemo da se ipak ide dalje u gradnji - rekla je premijerka, a dodaje i da će druga faza sigurno biti izgrađena jednako brzo i efikasno. - Značit će to puno Velikogoričanima jednako kao i za gospodarstvo ovoga kraja - zaključuje Kosor.
II. faza čega?Autoceste?
Jednak "brzo i efikasno"..? Nedaj,Bože.


Član uprave Hrvatskih cesta Josip Škorić rekao je kako je izgrađeno 3,9 km visoko uređene moderne prometnice.
->
Na dio od veterinarske stanice do raskrižja s spojnom cestom koja prolazi kraj Stadiona Radnik prema Zračnoj luci otpada 2,7 km s pješakim i biciklističkim stazama s obje strane prometnice. Šest je semafora i dvije pješačke rampe, a sve to plaćeno je 109 milijuna kuna.
->
Radovi na drugoj fazi do čvora Kosnica dužine 6,9 km su u tijeku.
To se čeka!!!
- Tko jednom prođe novom obilaznicom više neće ulaziti u grad ukoliko nema potrebe za tim - rekao je gradonačelnik pojavljujući smirivanje prometa u gradskom središtu.
...Se drugo je futrola od pokojnega ***ca.Ova SObilaznica ima bla-bla semaforov i 4 km duline + "tranzitni promet kamiona, tegljača i cisterna kojima će od slijedećeg tjedna ulaz u gradsko središte biti zabranjen" -od Štukov do Astre ima poprilike jednak semaforov i 1km mejne.Isti kua kak i A11 (Kušanec-Buševec) kaj zjapi prazna iak se ne pobira placovina jel je,veli Sleđ,5 km dukši put pojne nek po D30. `Š takov rođendan!

- Svjesni smo da zadnjih 30 dana Velikogoričani su prolazili kroz muke, ali to je bila nužnost i stoga im zahvala na njihovom strpljenju - poručio je Škorić.

Završetkom radova zadovoljan je i gradonačelnik Dražen Barišić. - Izmještanjem prometa možemo definirati nove središte grada, a time i identitet - kaže gradonačelnik. Već slijedeće godine gradski promet će rasteretiti uređenje ul. A.K.Miošića, a gradonačelnik najavljuje da će višegodišnji projekt formiranja gradske šetnice početi dobivati svoje konture.
Višegodišni projekt kaj je bil još `80 i nektere v kniga z "Prirode i društva" v osnovne škole...

Državni, županijski i gradski službenici na otvaranju sjeverne obilaznice
Drže se kak da je "umro Tito"

Zabranjeno Pusenje - Karabaja

-

VOZAČI – PALITE SVJETLA! - Ove nedjelje počinje zimsko računanje vremena, otkad vozači na motornim vozilima za vrijeme vožnje danju imaju obavezu paliti svjetla. Također, vozači bicikla od prvog sumraka do potpunog svanuća, te u slučaju smanjene vidljivosti, na biciklu moraju imati upaljeno jedno svjetlo bijele boje na prednjoj strani i jedno crveno svjetlo na stražnjoj strani bicikla. Kazna za nepoštivanje ovih zakonskih odredbi iznosi 300 kuna.
http://www.radio-kaj.hr/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #367 : Listopad 30, 2010, 09:28:05 prijepodne »
Mi se zdi da ima malo preveč semaforof...

Propusnost bu isti drek... cesta je super, no nadajmo se samo da bu i ta regulacija tih 6 semafora bila na nekom elementarno pametnom nivou, kaj npr. ulaz u VG sa sisačke strane dugo nije bio... to znači da treba postaviti impulsne semafore, one koji buju non-stop zeleni dok ih neki pješak ne stisne...
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2010, 09:30:34 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #368 : Listopad 31, 2010, 04:24:04 poslijepodne »
AJde, barem su se sjetili staviti traku i semafor sa strelicom za skretanje lijevo iz smijera Zubaka prema Zagrebu. Nadam se samo da interval nije prekratak....

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #369 : Studeni 02, 2010, 01:01:51 poslijepodne »
Jutros poslije 7i30 Fizirova puna. Ima tu i šlepera, kombija i puno osobnih. Dva kamiona stvorila gužvu pri pokušaju skretanja za tehnički pregled, jer ih društvo koje stoji ne propušta a ja bezuspješno pokušavam izaći od Zubaka. Gužva kao nekada dok nije bilo obilaznice i rekonstrukcije križanja. Očito treba još neko vrijeme da se ljudi naviknu i da se sve uhoda. Po tome koliko auti jutros skreće od Konzuma na nadvožnjak prema Gradićima pa prema Lomnici i valjda Zagrebu, nešto mi tu ne štima. Gdje je usko grlo?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #370 : Studeni 02, 2010, 04:59:06 poslijepodne »
Jutros poslije 7i30 Fizirova puna. Ima tu i šlepera, kombija i puno osobnih. Dva kamiona stvorila gužvu pri pokušaju skretanja za tehnički pregled, jer ih društvo koje stoji ne propušta a ja bezuspješno pokušavam izaći od Zubaka. Gužva kao nekada dok nije bilo obilaznice i rekonstrukcije križanja. Očito treba još neko vrijeme da se ljudi naviknu i da se sve uhoda. Po tome koliko auti jutros skreće od Konzuma na nadvožnjak prema Gradićima pa prema Lomnici i valjda Zagrebu, nešto mi tu ne štima. Gdje je usko grlo?
Tamo kod konzuma na semaforu još stoji znak da su radovi,a  na tom semaforu   blizu zubaka isto stoji znak da su radovi,  onda se valjda neki vrag dela  ili kaj već.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #371 : Studeni 02, 2010, 05:44:22 poslijepodne »
Gdje je usko grlo?

Kod veterinarske na ulazu u Goricu, kaos sa semaforima na križanju koji usporavaju promet i kolone vozila su do Čiča.
Jutros sam se vozio za Sisak kolona je bila do Čiča, traka za prestrojavanje na obilaznicu trebala biti bar 200 m duga da bi se problem riješio, ovako su sada veće gužve pred obilaznicom i na ulazu u grad jer semafori sada usporavaju protok vozila.
Prestaršno ako svako jutro bude ista slika a mislim da hoće.
Valjda je tako pokazala Studija prometa. ;D Samo neznam koliko je koštala ili koliko će koštati? ;D

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #372 : Studeni 02, 2010, 06:41:22 poslijepodne »
Mislim da će biti strašno ako društvo misli da je rezanjem vrpce na obilaznici, prigodnim govorom te objavom cijene radova problem prolaska vozila kroz Goricu riješilo te jednostavno prepusti stvarima da se same po sebi dovedu u red. Tko je u stvari projektant svega toga. Zar je moguće da par dana po otvorenju jedna obilaznica sa pratećom infrastrukturom postane usko grlo a vozaći prisiljeni da još deset minuta ranije kreću da stignu na posao, jer to se izgleda i događa. Ako je projekt a prije toga i neka studija sa pet-šest nula iza čvrstog broja u konačnici, predvidio da će ovakova izvedba obilaznice odoljevati potrebama prometa sada i u nekom budućem periodu, pa gdje je onda došlo do odstupanja već u prvih tjedan dana. Možda projekt predviđa vožnju par-nepar a neko je zaboravio to napisati na ulazima u grad Goricu. Ili ćemo iduće godine biti u takovoj gabuli da nikom normalnom neće pasti na pamet sjest u auto nego štediti za kruh i mljeko pa je onda ipak ova investicija opravdana. Samo mi to ne vidimo. Sto pitanja, eto.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #373 : Studeni 02, 2010, 06:55:19 poslijepodne »
Sako takvo križanje od Gorice prema Zagrebu ima traku za skretajne v desno bez semafora.
Jel S.Obilaznica ima?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #374 : Studeni 02, 2010, 07:58:22 poslijepodne »
Ima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”