Autor Tema: Problemi okolnih naselja  (Posjeta: 65933 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #60 : Kolovoz 01, 2011, 01:04:29 poslijepodne »
Zanimljivo je kako u ovo predizborno vrijeme iz usta stručnjaka teče med i mlijeko, slatkorječiva obećanja...

Postavio sam pitanje (gradskoj upravi Velike Gorice) o održavanju ceste Ribnica - Čička Poljana.
Načekao sam se odgovora, a odgovor je tako umotan u sjajni papir da bi čovjek mogao i povjerovati.

Pitao sam kada će popraviti cestu. Odgovor je bio da će je krpati ručno, pa onda je ubaciti u plan za rekonstrukciju za sljedeću godinu. Ustvari , zanimalo me je da li ophodnja ceste i policija imaju ikakav utjecaj na postavljanje prioriteta pri održavanju, ali izgleda da ne. Ove svemoguće rupe po cesti se pojavljuju nakon svake kišice. kao da cesta niti nije asfaltirana, već nabacana od ostataka sa neke druge prometnice.

Moram snimiti cestu u vožnji i objaviti snimku na internetu.

Vjerujem da svi imate sličnih problema.

Pozdrav forumašima

P.S.
Ništa ne kritiziram, samo konstatiram.
Umoran sam od ove politike i ovog jadnog stanja u društvu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #61 : Kolovoz 02, 2011, 11:24:40 prijepodne »
zanimalo me je da li ophodnja ceste i policija imaju ikakav utjecaj na postavljanje prioriteta pri održavanju, ali izgleda da ne

Ne samo izgledom, nego i zakonski - policija nema ništa s tim.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #62 : Kolovoz 27, 2011, 12:34:29 prijepodne »
Čuo sam da bu izgradnja sustava kanalizacije koštala stanovnike Buševca neki neodređen iznos po parceli i priključku, dok buju Mraclinci dobili priključke besplatno.

Zna netko nekaj konkretno o tome??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #63 : Kolovoz 28, 2011, 12:45:42 prijepodne »
Čuo sam da bu izgradnja sustava kanalizacije koštala stanovnike Buševca neki neodređen iznos po parceli i priključku, dok buju Mraclinci dobili priključke besplatno.

Zna netko nekaj konkretno o tome??

A da pitaš u poglavarstvu, rade od 0-24, možda ti dogradonačelnik g.Kos zna najbolje odgovor, itekako poznaje, koliko sam čul, fekalne kanale. ;D

Offline dadoizvg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 60
  • Karma: +0/-0
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #64 : Ožujak 28, 2012, 01:01:50 poslijepodne »




Dadek,kulko ja vidim nekaj nam/vam je obečano pred izbore pak se moremo na proleče nadati da budu počeli delati nekakve krtolovce...
Ja bi samo štel reči vezano uz ovo, evo danas tj evo baš sad trenutno opet navažaju šoder u ulicu Cari u Kušancu, to je sad več tradicija jenput godišnje napeljati malo pogladiti i to je to. Kolko su šudra potrošili mogli su več pol gorice za te novce asfaltirati. :P

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #65 : Lipanj 06, 2012, 11:11:00 poslijepodne »
Stanovnici Mićevca strahuju od prekida isplate ekološke rente
http://www.cityportal.hr/vijesti/stanovnici-micevca-strahu-od-prekida-isplate-ekoloske-rente/

Nerazmem kak to ide, po zakonu RH il zakonu Zg?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #66 : Kolovoz 01, 2012, 10:33:45 poslijepodne »
- Započela je izgradnja kanalizacije, što je za Lukavec najvažnije. Obnovljena je i škola, te dio krovišta na sportskom domu, tako da možemo biti zadovoljni radovima u našem mjestu. Kao ozbiljan problem moram navesti ilegalno naseljavanje Roma, što je u zadnje vrijeme uzelo maha – izjavio je Stanilović tijekom posjeta gradonačelnika.
http://www.gorica.hr/2012/08/zapocela-izgradnja-kanalizacije-u-lukavcu/

Zovete Piculu!  :P
Najprije se rešil Brace a onda i druge.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #67 : Rujan 18, 2012, 09:46:24 poslijepodne »
Uređenje ulice Nikole Tesle
...U svezi vašeg upita obavještavamo Vas da je Grad Velika Gorica proveo postupak javne nabave za radove na izgradnji dijela Tesline ulice, te će do kraja mjeseca radovi započeti. Radovi obuhvaćaju izgradnju novog kolnika i obostrane pješačko biciklističke staze na dijelu Tesline ul., od Ul. M. Gupca prema Kolodvorskoj ul. u dužini od 170m) i izgradnju nove fekalne kanalizacije i vodoopskrbne mreže (na dijelu od od Ul S. Kolara prema Kolodvorskoj ul. u dužini od cca 600m). U 2013. god. planira se nastavak izgradnje, odnosno izgradnja kolnika i pješačko biciklističke staze od Ul. M. Gupca do Ul S. Kolara.
http://www.gorica.hr/2012/09/uredenje-ulice-nikole-tesle/

A onda se setim prosveda v Jelačičeve...
Nju je hadezej popravil mam čem je došel na Vlastu, kaj ne?  ;D
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #68 : Rujan 19, 2012, 04:35:20 poslijepodne »
Mraclin se raskopava već dugo, puno duže negoli opseg i plan poslova to predviđaju i trebaju. Sada pred zimu je cijela glavna ulica bila do prošlog tjedna skorz raskopana, mjestimično u tolikoj mjeri da je promet čak i osobnih auta bio onemogućen, a kamoli promet čak i gradu bitnih stvari a la kamiona Čistoće, da ne spominjem ciglanu, Kovu, pilanu, tvornicu parketa, autoprijevoznike... (iako me za te privatnike i ne zanima, loše stanje prometnica se uvelike može "zahvaliti" baš njima...).

Naziralo se da se dovršenje sve više i više izbjegava, pa se ljudi sazvali skup građana Mraclina sa tom temom na dnevnom redu, gdje su se javno podastrli neki podaci poznati "insiderima" iz Mraclina... novac je iz nekih europskih fondova dobiven za kanalizaciju i infrastrukturni oporavak Mraclina, no iznenada je dobar dio te love "nestao", iliti je preusmjeren na neke "potrebnije" stvari, što je rezultiralo već gore navedenim posljedicama slabljenja radova... time su živčeki ljudi popucali po šavovima i prijetilo je sranje, pa je VG iznenada ipak našla love za dovršenje tog projekta...

No žalosno je da je nekome uopće palo na pamet nenamjenski trošiti TUĐI novac (ili je to odavno najnormalnije ponašanje u Hrvatskoj...), jer ako je EU kroz fondove i na natječaj za ODREĐENE stvari dala u tu namjenu određenu lovu, onaj tko je i pomislio, a kamoli išao manipulirati tim novcem, namjenom i korisnicima, treba biti javno suđen kao prevarant, lopov i utajivač, te shodno tome i kažnjen. Jer dok se ne bude tako radilo, takve "ideje" će stalno padati na pamet nadobudnim političarima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #69 : Rujan 19, 2012, 06:56:30 poslijepodne »
Ukoliko je novac EU preusmjeren budi siguran kako će ga grad vratiti EU. S EU nema zaje*ancije, svaki cent se mora znati kam i kako je uložen a napose mora u projekt na temelju kojeg je dobiven, ne vjerujem kako se netko usudio s tim igrati, toliko glupi baš nisu.

Nego tko je vodio akciju u Mraclinu, na "događanju naroda", dogradonačelnik Kos?  ;D

Prije mi se čini kako je grad "popustio" na "događanje naroda" za završetak ulica, iako je to bila obveza grada još ranije napraviti.  Novce su prije dobili od županije, dakle onaj dio koji je Vlada prebacila županijama(800 mil kuna), pa je zagrebačka županija nešto prebacila gradu(zagrebačka županija treba dobiti ukupno oko cca 20 mil kuna od vladinih novaca).

Dakle, tebi za informaciju, vlada ti je asfaltirala ulice u Mraclinu.

Apropo toga, što je s ulicama u Okujama? Zašto Okuje nisu sređene?

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #70 : Rujan 19, 2012, 07:25:32 poslijepodne »
Financirala je Vlada, ali ona bivša, preko Hrvatskih voda.

SDP-ova Vlada je blokirala sredstva koja je Gorica već dobila, zato je i došlo da zastoja radova u Mraclinu. Tako da sada iz Gorice samo odlaze sredstva u državni proračun, a ne vraća se ništa kroz državne investicije. Za razliku od nekih drugih gradova kojima Vlada financira sve i svašta.

Jaguar

  • Gost
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #71 : Rujan 19, 2012, 07:55:43 poslijepodne »
Financirala je Vlada, ali ona bivša, preko Hrvatskih voda.



Sledgehammer pa kaj je Mraclin asfaltiran prošle godine 2011. u jesen? Tak veli ulysses! ;D

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #72 : Rujan 19, 2012, 08:05:22 poslijepodne »
Sledgehammer pa kaj je Mraclin asfaltiran prošle godine 2011. u jesen? Tak veli ulysses! ;D

Mraclin je davno trebao biti završen, a novi radovi na izgradnji kanalizacije u Donjem Turopolju već pokrenuti. Kako je Milanovićeva Vlada sredstva za Goricu usmjerila prema nekim drugim gradovima, Mraclin se dovršava tek sada, a od novih radova očito neće biti ništa.

Doći će lokalni izbori, pa će sve to gorički birači nagraditi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #73 : Rujan 19, 2012, 09:10:38 poslijepodne »
Pa na lokalnim izborima neće izabrati onoga - koga nisu izabrali ni zadnji puta, jer Barišić nije iz kokošinjca... i ne, prošle godine u Mraclinu nije rađeno baš ništa od kapitalnih projekata...  sada je dobar dio kanalizacije postavljen, iako je još daleko da je sve, samo oko glavnih cesta (Radićeve i Galekovićeve jug), no kap previše su ta preseravanja, toliko popularna u našoj državi, da dok se treba raditi (preko ljeta, dok je vrijeme odlično) ne radi nitko, već kada počnu gradske i prometne gužve, eeee onda se na ceste najebu i šljakeri sa asfaltiranjima, farbanjima, postavljanjima infrastrukture, kablova, cijevi.... diši metak, šefovima operativa dugotrajne zatvore, i da vidiš kako će nekom slijedećem pasti na pamet zajebavanje i godišnji od dva mjeseca za dve...
« Zadnja izmjena: Rujan 19, 2012, 09:15:44 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Problemi okolnih naselja
« Odgovori #74 : Rujan 20, 2012, 09:28:42 prijepodne »
Mraclin se dovršava tek sada,

Doći će lokalni izbori, pa će sve to gorički birači nagraditi.

Da, da bivša Vlada to financira sada, ono iz zaostataka crnih fondova. ;D
Sredstva su odavno prebačena županijama, dobro bi bilo kad bi dogradonečlnik Kos pitao svog stranačkog kolegu župana Kožića, zašto sad a ne ranije. Jer županija raspoređuje ta sredstva, koja je dobila, zagrebačka županija cca. 20 mil kuna!

A kad si već krenuo u predizbornu kampanju, hvalisavanjem nepostojećeg, šta misliš tko će pobijediti,
Barišić ili Šuker&VŠO?