Autor Tema: Autocesta  (Posjeta: 326242 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #585 : Kolovoz 21, 2013, 10:54:16 prijepodne »
Ne znam kakve vizije izgrađenosti ili beton-estetike imaš pred očima, no ako si malo putovao po Europi i okruženju, mogao si se nagledati, u velikim i "otmjenim" gradovima, rješenja prema kojima su sva zagrebačka čista umjetnost i teška inteligencija i praktičnost...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Autocesta
« Odgovori #586 : Listopad 28, 2013, 11:39:06 poslijepodne »
...Odranski most bio je u planu gradnje autoceste Zagreb-Sisak, no Hrvatske autoceste su odustale od gradnje autoceste do Siska. Od Žažine do Siska bit će izgrađena dionica brze ceste, a investiciju će od Hrvatskih autocesta preuzeti Hrvatske ceste.
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/12382-radovi-u-zagrebackoj-se-konzerviraju-od-sredine-studenog.html
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Autocesta
« Odgovori #587 : Studeni 06, 2013, 02:45:48 poslijepodne »
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/7813/hrvatske-ceste-otvara-se-obilaznica.aspx

Otvara se obilaznica

Neslužbeno doznajemo kako će toliko iščekivana istočna obilaznica sutra ujutro konačno biti puštena u promet.

Nakon što je jučerašnji odgovor Hrvatskih cesta bio da „stvarno ne znaju kada će to biti, i ne žele prejudicirati nikakve točne datume“, danas je do nas stigla informacija od izvora bliskih gradskoj upravi da se obilaznica otvara u četvrtak 7.studenog u 7,00 sati. Po svemu sudeći Grad je informaciju dobio prije nego službe Hrvatskih cesta, jer je odgovor njihove glasnogovornice na naš upit „kada se otvara obilaznica“ danas još oko 12 sati glasio „Ne znamo!“

Zamolili smo glasnogovornicu da još jednom provjeri informaciju o otvaranju obilaznice, a u samo desetak minuta odgovor je bio znantno drugačiji.

- Sektor za gradnju potvrdio je otvaranje obilaznice, te će detalji o otvaranju obilaznice biti objavljeni tijekom današnjeg dana službenim izvješćem za novinare – odgovor je iz Hrvatskih cesta kojim se konačno potvrđuje otvaranje obilaznice!

I dok u upravi Hrvatskih cesta pišu izvješće za novinare, na istočnoj obilaznici je danas u 13 sati sve izgledalo kao i proteklih mjeseci. Kameni blokovi i dalje su na prometnici.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #588 : Studeni 06, 2013, 08:31:23 poslijepodne »
Bilo bi u 7 vjutre ipak malo prerano, mazohistički, pa još ni kavu nisu spili... partijsko glasilo veli drugač..

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/velikogoricka-obilaznica-otvara-se-sutra-u-18-sati-901333
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kum

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 62
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #589 : Studeni 06, 2013, 08:58:46 poslijepodne »

Ništ im ni više za veruvat. To je več neznam koje "puštanje u promet"
Je to vam je tak

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #590 : Studeni 07, 2013, 10:38:03 prijepodne »
Izgleda da ipak nekaj bude..sad već i na radiju vele da bu u 18 sati!!! 18 po mraku..kaj nema slikanja?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Autocesta
« Odgovori #591 : Studeni 07, 2013, 09:14:55 poslijepodne »
...  cesta je puštena u promet negdje iza 14 sati ...
     
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Autocesta
« Odgovori #592 : Studeni 07, 2013, 10:19:12 poslijepodne »
Malo superkretenizma u stilu "vrhunskog" novinarstva, Index ofkors...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-promet-se-pusta-dionica-velika-goricakosnica/710153.aspx

DRUGA faza obilaznice Velike Gorice, dionica Velika Gorica-Kosnica, u duljini od 5,3 kilometra, večeras će u 18 sati biti puštena u promet.

Gradnja je započela 5. listopada 2009. godine. Građevinski radovi, koje je izvodila udruga izvoditelja Strabag i Viadukt, u vrijednosti 106.667.042,33 kuna bez PDV-a, dovršeni su u lipnju ove godine, a radovi na instalacijama početkom srpnja.

Tehničkim pregledom pregledani su izvedeni radovi kao i sva gradilišna dokumentacija te su uočeni određeni manji nedostaci, koji su u brzom roku i otklonjeni te je uporabna dozvola dobivena u utorak.

Druga faza obilaznice omogućit će bolju prometnu povezanost ne samo Velike Gorice, nego i Siska i Petrinje sa Zagrebom.

=============================================

Tri prometna znaka su postavljali 5 mjeseci... stvarno brzo!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Autocesta
« Odgovori #593 : Studeni 08, 2013, 10:12:09 prijepodne »
Ako se uzme u obzir činjenica da velika većina čitatelja, dobro informiranog Indexa ne zna koliko dugo su trajali radovi, koliko dugo su ti isti radovi naknadno popravljani, ovo mi izgleda kao naručeno pisanje. Točnije rečeno, zamaglivanje istine po potrebi.
 ;D
Ovo ipak ne vrijedi za lokalno stanovništvo koje je vidjelo cijelu situaciju.
No Indexu se mora vjerovati, a tako na kraju i ispada. >:D [size=78%] [/size]
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #594 : Veljača 01, 2014, 11:08:32 prijepodne »
Autocestom do Zagreba tek 2016. godine

"Iz Hrvatskih autocesta kažu kako parcijalno puštanje dionice u promet nije moguće jer projektnom dokumentacijom (upravnim postupkom) nije planirana fazna izgradnja."

No dobro, tada se na to nije mislilo, pa kaj je to razlog da se danas na to ne pomisli i ne razmotri dal bi se ti dodatni dijelovi mogli pustiti u promet? Mislim - kakvo je to glupo tumačenje? To je tumačenje za budale.

Ak razmotre trenutnu situaciju i dođu do zaključka da bi puštanje već izgrađenih dijelova u promet ugrozilo sigurnost, ili bi blokiralo promet, ili slično, e to se onda može nazvati razlogom, a ne "zato jer se prije nije na to mislilo".

Stvarno blesavo tumačenje. Samo kaj nije jasno dal su oni tak primitivni ili samo nas smatraju za primitivne.

Kam će Hrvatska s takvim stručnjacima...

Qwad

  • Gost
Odg: Autocesta
« Odgovori #595 : Veljača 02, 2014, 08:48:47 prijepodne »
Jugo-istočni prilaz na raskršću kod Bapča je katastrofalan (45° 44.463', 16° 6.441').

Loše je osvijetljen (zapravo uopće nije osvijetljen), cesta ide iz nekog razloga u koso na priključnu cestu (na cestu Kobilić - Črnkovec),  a k tome je vertikalna signalizacija nedorečena.

I u tom dijelu mi nije jasno kako je prošao tehnički pregled.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2014, 09:06:20 prijepodne Qwad »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #596 : Veljača 02, 2014, 03:16:16 poslijepodne »
Jugo-istočni prilaz na raskršću kod Bapča je katastrofalan (45° 44.463', 16° 6.441').
Šteta kaj se na Google Mapsu ne vidi sadašnja situacija.
Citat:

Loše je osvijetljen (zapravo uopće nije osvijetljen), cesta ide iz nekog razloga u koso na priključnu cestu (na cestu Kobilić - Črnkovec),  a k tome je vertikalna signalizacija nedorečena.

I u tom dijelu mi nije jasno kako je prošao tehnički pregled.
Em pak su tak dugo natezali taj tehnički... možda su ti inspektori uz pomoć "više sile", a ne na osnovi popravaka / preinaka pustili da tehnički prođe. I sad ispadne kak i po običaju kod nas: nit vrit nit mimo. Obilaznicu (napokon) imamo, al da je kak spada - baš i nije.
Ajde da mi se sad neki idu k..čit da mi u Hrvatskoj imamo vrhunske stručnjake. Di su bili onda ti svi stručnjaci kad se sve to delalo? Badava nam svi vrhunski stručnjaci kad su na izvršnim i odgovornim pozicijama samo amateri i neznalice. Tak da zapravo ni nemamo stručnjake kad niš z njih. Nemamo. I točka.

Offline kum

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 62
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #597 : Veljača 02, 2014, 07:09:49 poslijepodne »
Šteta kaj se na Google Mapsu ne vidi sadašnja situacija.

Odi na Google Earth zumiraj petlju pri Selnici i onda klikni na ikonu kaj ima
narisanu vuricu. Sedma ak brojiš z leva.
Je to vam je tak

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Autocesta
« Odgovori #598 : Veljača 03, 2014, 09:46:35 poslijepodne »
Odi na Google Earth ...
Ma probal sam, samo kaj nis videl nikakve vure nit ikonice, a od slikica je samo jedna na Selnici.
No dobro, bum tuda jenput prošel pa bum to već videl.

Offline kum

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 62
  • Karma: +0/-0
Odg: Autocesta
« Odgovori #599 : Veljača 03, 2014, 11:41:40 poslijepodne »

Tebi se baš se mora narisat. Kad otpreš Google Earth pogleni tam na vrhu slike buš videl 12 ikon.
Onda lepo si sliku dopeljaj da ti se vidi nedovršena cesta med Selnice i Črnkovca to zumeraj da se vidi kak z nekakvi
1,5 do 2 km visine. Onda odi na ikone. Ona ak brojiš z leve strane je sedma. Ima narisano kakti vurico.
To lepo pritisni i onda ti se bo odprla nova slika na koje boš videl celo novo cesto.
Je to vam je tak