Autor Tema: Nešto nam je veće za 37 %  (Posjeta: 5741 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Nešto nam je veće za 37 %
« : Siječanj 03, 2013, 06:22:14 poslijepodne »
Zadnja dva dana smo svjedoci vijestima iz Karlovca, o građanskom neposluhu. Neće, valjda, samo oni protestirati za račune grijanja veće za 37 % ? Velika gorica, Zagreb, ostali ...?
ili je "kupljen "socijalni mir

Jaguar

  • Gost
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #1 : Siječanj 03, 2013, 07:28:07 poslijepodne »
Sjetim se one slike s Radićeva trga od prije par godina. ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #2 : Siječanj 03, 2013, 10:59:51 poslijepodne »
Zadnja dva dana smo svjedoci vijestima iz Karlovca, o građanskom neposluhu. Neće, valjda, samo oni protestirati za račune grijanja veće za 37 % ? Velika gorica, Zagreb, ostali ...?
ili je "kupljen "socijalni mir
Pa po mojem imaju oni prav ak se ne žele grijati putem gradske toplane. Ili su si već odavno otpilili radijatore. Pitanje je samo kak grad to da kontrolira i podijeli. To sigurno nije lako organizirati.

No ja ne znam di bi to u Gorici mogel bit slučaj. Jel si ti čul da toga ima i u Gorici, da pile radijatore i da se ne žele grijati putem gradske toplane? Ak imaš kakav izvor informacija navedi ga.

Ili na koji način misliš da je "kupljen" socijalni mir?

Ak misliš da se tu radi samo o poskupljenju, kak si sugeriral u naslovu teme, onda si nekaj pobrkal. Pročitaj to još jenput.

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #3 : Siječanj 04, 2013, 02:21:59 prijepodne »
da se takvo poskupljenje dogodi u Njemačkoj narod bi okupirao zgradu i oni koji su donjeli takvu odluku nebi smijeli van, treba nama Maribor,Skoplje...
"Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata, poručuje da se Vlada prema narodu odnosi kao prema volovima"
Građani na Vladinom Facebooku: "Imate li vi obraza?"

"Draga Vlado, ja mislim da ste ipak premalo povećali plaće vašim prijateljima. Pa kaj vam je to 20 posto? Profesorima skinite još 30 posto pa to proslijedite svojim prijateljima", napisao je na Facebooku vlade korisnik Ivan Kozina.

"Podizanje plaća za 20 posto u situaciji kada novca nema govori dovoljno o vašoj ozbiljnosti i brizi za zemlju koju vodite. A svim svojim postupcima pokazujete da vodite brigu samo o sebi", napisao je korisnik Franco Zanchi.

Korisnica Ire Reina Mašić kaže sljedeće: "Od kuda novac za povećanje vaših plaća? Od naših plaća, božićnica? I ne lažite da se opet zadužujete jer smo u rangu smeća. Od koga ćete uzeti da bi vaša djeca bolje živjela. Jel to po zakonu? Po Ustavu? Sramite se".

"Pa da li vi imate obraza? Kako možete ljudima povećati plaću za 20 posto? Ljudi vam volontiraju za 1500 kuna jer država nema para, a vi ravnatelju zavoda za zapošljavanje u zemlji s 350.000 nezaposlenih povećavate plaću za 20 posto. Tih 20 posto treba zaslužiti. Nagrada ne dolazi prije obavljenog posla, dame i gospodo", piše korisnik Dino Zukić.

"Pa zar vas nije niti malo sramota, pa ovi u HZZ-u su tu samo zbog mjesečne statistike, a ovi iz HZZO-a su leglo korupcije i nerada. Ali ne zaboravite jednu stvar, četiri godine će brzo proći, nadam se da više nikada nećete dobiti izbore, a još kad se sjetim da sam glasala za vas, našamarala bi se. Milanović nam se smije sa skijanja, Linić iz Dubaija. Nama otkidate kruh iz usta i dajete onima koji već imaju i previše, ma ja da sam na vašem mjestu podigla bi si plaću za 80 posto, a narod neka jede kolače, svakim danom pokazujete kakvi ste licemjeri. Jadno!", napisala je na Facebooku Vlade korisnica Natalija Šarić.

"Genijalno! Pa vi nemate nimalo srama! Digli ste porez na kruh i mlijeko, a ravnateljima Vladinih agencija povećavate plaće za 20 posto. Znači tko ima daj mu još više, a tko nema oduzmi mu i to malo? Evo iskreno se nadam ako mi tata napokon dobije zaostale plaće (radnik Dina petrokemije, Omišalj), da ćete mu ih uzeti jer nama ne treba. Meni je bitno da vama ne fali! Ako vam kažem da se sramite, to vama neće ništa značiti jer su vam obraz i guzica isto!", napisao je korisnik Ivica Šegović.

Vlada odgovara: Dobili su povišice jer obavljaju važne funkcije

To su samo neke od primjedbi građana kojima je Facebook stranica Vlade doslovno zatrpana. Neki od njih su dobili čak i odgovor. Naravno, uvijek isti i birokratski suhoparan, kao što smo i navikli od Vladinog Facebook tima.
 

Jaguar

  • Gost
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #4 : Siječanj 04, 2013, 01:33:18 poslijepodne »
Ravnatelju Zavoda za zapošljavanje  je ostala ista plaća, radi točnosti.
No svejedno su pretjerali i s tim se apsolutno slažem.

Umjesto da su krenuli rezati plaće počevši od predsjednika, pa sve do najniže rangiranog činovnika, time pokazali socijalnu osjetljivost trenutka u kojem živimo a ne samo nekima rezati plaće, druge porezno opteretiti, trćima uzimati po osnovu različitih parafiskalnih nameta, nažalost totalno kriva poruka, krivo postupanje koje će im se obiti o glavu i mnogo prije negoli misle, Izbori su još daleko, to obijanje o glavu će se uvjeren sam dogoditi i mnogo ranije, čega nisu svjesni čini mi se.

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #5 : Siječanj 04, 2013, 06:52:50 poslijepodne »
Dobio spor protiv HEP – Toplinarstva
Nije mogao više plaćati grijanje pa je skinuo radijatore i završio na sudu!

http://turopoljka.com/2013/01/04/dobio-spor-protiv-hep-toplinarstva/

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nešto nam je veće za 37 %
« Odgovori #6 : Siječanj 06, 2013, 11:49:54 poslijepodne »
Vlada odgovara: Dobili su povišice jer obavljaju važne funkcije
"Nećemo vas đaba izvlačit iz *vana."
Deja vu. Anno domini 1999.
A, posle toga; Buć! (pravo do dna)
wwwg tablice