Autor Tema: Zagrebačka luftbrenza  (Posjeta: 59634 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #15 : Studeni 10, 2011, 08:31:56 prijepodne »
nova zracan luka je neupitna investicija za buducnost, ali,  jos jednom ali, ne u ovakmom obliku.

natjecaj je namjesten za juru i kincla, i projekt od kretena Kincla je prvo plagijat, a drugo , nesto najruznije sto se moze samo mjeriti sa ljepotom onih autobusnih kucica-nadstresica u v. mlaki koja odaje kulturu i odredjuju pravac prema balkanskoj metropoli tisucama stranaca koji prolaze tom balkanskom rutom..

projekt akademika trebalo bi zabraniti i nekom normalnom dati da napravi terminal zlz , jer ovaj sada je ruglo vece nego sadasnje i zagadjenje zivotnog prostora za sva vremena....akademiku se zahvaliti u stilu da bude primjer drugima da ne cine vise takva rugla kojih je hr. prepuna..

regionalni primat zlz je definitivno izubljen sredinom 90tih godina u vrijeme dok su srbi bili pod embargom a u zagrebu su bili u modi casnicki plesovi u eskadinoj garderobi i brijuni odjelima.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #16 : Studeni 16, 2011, 09:11:08 poslijepodne »
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #17 : Studeni 17, 2011, 10:00:01 prijepodne »
Šteta, ZLZ je tvrtka koja puca od love - ili bi to barem mogla - a ipak ima velikih problema jer sva ta lova nije do koljena bahatluku onih koji je vode i koji rasipaju lovu sam tak...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #18 : Studeni 17, 2011, 10:13:35 prijepodne »
Je, i ja tak mislim. To je dokaz da mi nemremo voditi svoje, nama treba neko drugi da nam vodi firmu, inače idemo u propast. I to baš zbog bahatosti i "a poslije mene slobodno nek bude potop, glavno da sam se ja obogatil" stava. Ti naši meneđeri misle samo na sebe, a nikako na firmu ili možda čak i na radnike.

Ko da ZLZ ne bi mogla nać investora i sama se sa našim vodstvom proširiti i ojačati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #19 : Studeni 17, 2011, 01:00:18 poslijepodne »
Za ovce je, dakako, loše da ih vodi - ovca...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #20 : Studeni 17, 2011, 02:30:36 poslijepodne »
Sad dolazimo do onog dijela kako nam je EU potrebita zbog nekih naših sfera, koje nikada ne bi dotjerali bez pritiska iz EU, kako ovakve primjere, tako pravosuđe, podizanje svijesti i morala u svim segmentima, nema guranja pod tepih kao do sada, za koje vrijeme se nagomilalo toliko, padamo svi preko te hrpe.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #21 : Studeni 17, 2011, 08:15:56 poslijepodne »
To su prazne nade neznalica.

EU ti ništa neće riješiti - jer to i ne može.

Zakonski nema ovlasti za bilo što što već nemamo potpisano, a da praktično mogu išta - ne bi im se događala Grčka, Italija, Španolska, pa čak i Francuska... a kandidata ima još.

Nade da će ti netko ovdje raditi reda su priče za naivce. Stranac nikada nikome u njegovoj zemlji nije napravio reda, pa neće ni sada.

BTW, ako je tvoje iskazivanje sposobnosti samo to da poztoveš strance da ti ovdje rade reda, onda je pošteno i reći da odmah biramo strance, što ćemo trošiti vrijeme na kukurikavce i slične nesposobnjakoviće, koji sve otvorenije i sami priznaju da nemaju pojma... umno će im raditi EU, fizički će naseliti Indijce i ine nerazvijene, pa se pitam - hej, drugari, pa da odmah batalimo bacanje para na vas i uzmemo stvarno sposobne? Što će nam onda kukuriku? Da naplaćuju proviziju za podizvođače??
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2011, 08:20:54 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #22 : Studeni 17, 2011, 08:25:22 poslijepodne »
Daj već jednom prestani širiti okolo svoj pesimizam i loše vibracije, ma o kojoj se temi radiilo ! 
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #23 : Studeni 17, 2011, 08:38:12 poslijepodne »
Kaj nemaš kaj pametnije za reći??

Prestani ti za zlo navijati i loše štititi - to je uzrok loše klime.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #24 : Studeni 17, 2011, 08:39:57 poslijepodne »
To su prazne nade neznalica.

EU ti ništa neće riješiti - jer to i ne može.

Zakonski nema ovlasti za bilo što što već nemamo potpisano, a da praktično mogu išta - ne bi im se događala Grčka, Italija, Španolska, pa čak i Francuska... a kandidata ima još.

Nade da će ti netko ovdje raditi reda su priče za naivce. Stranac nikada nikome u njegovoj zemlji nije napravio reda, pa neće ni sada.

Ti si znalac sve više razmišljam da bi bio dobar za papu.
EU ne rješava ništa neposredno, nego posredno, kao što je i kod nas otkrivanje korupcije rezultat poglavlja 23 a ne dobre volje Jadranke Kosor.

EU je neposredno kriva za Grčku jer joj je dozvolila da se toliko zadužuje i razbacuje.
Pa vidiš kako ima moć promijeni Vladu u roku keks, iako je slučaj zemalja koje nabrajaš neki novi izazov i za EU, te se tom izazovu sada prilagođavaju i dopunjuju.

Naravno da stranac neće rješavati nego mi, no neki zajednički kriteriji su postavljeni samim pristupnim pregovorima, kojima se moramo prilagoditi, no sve više sam uvjerenja kako ti to neželiš razumijeti.

Jer ti imaš dva pika, Čačić i EU i o tome ćeš bezglavo trabunajti do besvijesti.


Al nam nisi još, kako ti kažeš argumentirano rekao tko je taj koji može Hrvatsku povesti u bolje sutra?


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza,-komentari,vgdanas
« Odgovori #25 : Studeni 17, 2011, 09:13:45 poslijepodne »
Mislim da je pohvalno boriti se za radnička prava, ali ukoliko je istina da NKV radnik ima plaću oko 6000 plus prijevoz, božićnica i regres onda su stvarno nezahvalni. Pa oni su na državnom proračunu i trebali bi biti sretni s tim plaćama s obzirom da nam je država u teškoj krizi samo većina nas toga još nije svijesna.
...
Osim zaštite dosadašnjih prava radnika, sindikati su tražili 10 posto povećanja vrijednosti boda, 25 posto povećanja regresa za godišnji odmor, 3000 kuna božićnice, 43 posto povećanja pomoći za rođenje djeteta, 26 posto povećanja otpremnine u slučaju otkaza koji nije posljedica skrivljenog ponašanja radnika, 100 posto povećanja otpremnine prilikom odlaska u mirovinu. "Nadalje, od poslodavca se traži značajno povećanje kod isplate jubilarnih nagrada, božićne darove za djecu, obvezna uplata dopunskog mirovinskog osiguranja prema sporazumu sa sindikatom, obvezna uplata dopunskog zdravstvenog osiguranja prema sporazumu sa sindikatom, financiranje operativnih troškova sindikata, te financiranje sindikalnih povjerenika u punom radnom vremenu", tvrdi Sapković Martinek.
...
Broj radnika na broj putnika je previsok, plaće i prava su astronomska. I još ni to nije dosta, iako je ovakav status od strane Uprave i dalje zajamčen.
...
zlz jr tvrtka za poželjeti raditi,možes biti najgluplji čovjek, al zato je plaća ***a. prosječna neto plača na zlz: nk 5900
...
Znači plaće na ZLZ (neto prosjek) ; NK 5900 PK 6500 NSS 6900 KV 7100 SSS 6700 VŠS 8400 VSS 9800 DR i MR 15000. I zato ću susjedu pijancu pokušati srediti posao na ZLZ- ne bi ništa radio (kao i većina radnika), al zato svaki mjesec 7000kn u džep. Može doći 2 sata kasnije i odlaziti 3 sata ranije. Mozda dobije nekakvo dobro radno mjesto (zasto ne, ima 7 razreda osnovne) hm, kao sto je npr. samostalni kontrolor poslova kontrolora onih što nešto kontroliraju. Biti će glavna faca u kvartu, više neće lokat ispred trgovine Žuju nego Stellu.
...
Jel netko procitao zasto se strajka? Strajka se jer u buducem koncesijskom ugovoru je dogovoreno da se postuje kolektivni 5 godina. Tvrtka Zracna luka Zagreb doo prestaje postojati, radnici dobivaju sporazumni raskid ugovora, i zaposljava ih koncesionar u svoju firmu. Nakon 2 tjedna koncesionar odlucuje da mu taj radnik ne treba. Daje mu otkaz i drzi se kolektivnog ugovora, te mu daje otpremninu za 2 tjedna rada u firmi.To sto sam ja na ZLZ 22 godine - nikome nista. Druga stvar je sto se nas rad na ZLZ sastoji i od 28 pravilnika koji garantiraju prava i obaveze djelatnika. Toga nema u kolektivnom udgovoru. BArem bi velikogoricani mogli zanti kolike su place. A sto se tice prosjeka place na zlz, direktor ima preko 22000Kn, 2 Zamjenika oko 20, desetak savjetnika oko 18-20000, pa naravno da je prosjek visok! Uz put u taj prosjek dolazi i leasing sluzbenih automobila koji uprava koristi, sluzbeni putevi, troskovi po karticama itd. Think about it... Detalji ce biti na www.sraz.hr
...
ZL je takva prevara !pa ja bi im svima podjelio otkaze !sve cugeri odreda dangube niko nista neradi !misle da su ...uhvatili za jaja !i onda jos si daju pravi strajkati jer tak i tak imaju previse radnih dana !
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza,+komentari,vgdanas
« Odgovori #26 : Studeni 17, 2011, 09:14:33 poslijepodne »
Žalosno i šteta. Postoji nepovjerenje prema Vladi, Upravi itd. itd., no činjenice su sljedeće. Iako se ZLZ financira sama, dobro posluje, stvari ipak nisu baš kakve se čine. ZLZ je puno više od jedne tvrtke. Ona je važna za grad Zagreb, Hrvatsku i širu regiju. Ona mora hitno poboljšati konkurentnost kako bi svima bilo bolje: samoj zračnoj luci, nacionalnom prijevozniku, radnicima, turizmu i nacionalnoj ekonomiji. ZLZ ima staru infrastrukturu, i prihoduje gotovo isključivo od "parkign slottova“ koji su kakvi jesu – nekonkurentni u odnosu na okruženje, te odbijaju veliki broj avio kompanija. Osim Croatia Airlines-a, koja snaša taj teret, jer nema izbora. Sigurno ZLZ sama može napraviti terminal, međutim dragi ljudi...da bi ZLZ imala šanse boriti se za poziciju regionalnog „hub-a“, ipak treba malo jači igrač. Razmišljati malo šire. Koliko znam ugovor s koncesionarom predviđa zaštitu radnika. Osim toga, zamišljen model suradnje je tzv. monitoring. ukoliko koncesionar nešto krivo bude radio, ugovor se uvijek može otkazati. Broj radnika na broj putnika je previsok, plaće i prava su astronomska. I još ni to nije dosta, iako je ovakav status od strane Uprave i dalje zajamčen. Jeste li svjesni da je ZLZ 1979 imala gotovo 2 mil putnika i tada je bila veća od Budimpešte koja danas ima 8 mil. ? Očito da nešto nismo radili kako treba svih ovih godina, odnosno mogli bismo bolje. Treba podržati projekt koncesije, jer će od toga osim naše najveće građevinske firme (čitaj zapošljavanje kooperanata, radnika itd.) imati grad Zagreb, hrvatski turizam, jer će naša daleka tržišta u razvoju početi koristiti Zagreb za posjet ostatka Hrvatske, a ne Budimpeštu ili Beč. Osim toga, sav regionalan promet bi mogao ići preko ZLZ, što ukonačnici ZLZ donosi Veliki rast, više posla, više radnih mjesta itd. itd. Progresija, investicije, a ne sabotaža molim !
...
ukoliko se poslovanje ne presloži, prijeti opasnost od propasti Croatia Airlines, i činjenice što nas konkurencija prelazi. Trenutno se cijela regija nalazi u fazi "rat race-a", budući da promet općenito bude rasao. Pitanje je samo koja će zračna luka zgrabiti najveći kolač. Skopje je dalo koncesiju i investiralo 200 mil eura, Ljubljana razvija svoj Aeropolis projekt, Priština isto ima koncesionara, a Beograd već ima infrastrukturu za veći kapacitet i konkurentniji je - samo je pitanje dana kada ćemo svi iz Hrvatske morati preko Beograda na bliski istok, daleki isto, a možda čak i SAD/Kanadu. Kratkoročno ZLZ može poslovati ovako kako sada posluje, no dugoročno imat će sve manjimanevarski prostor.
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #27 : Studeni 17, 2011, 09:24:34 poslijepodne »
koliko pratim , mislim da se ne varam, ovo produzenje natjecaja nije prvo...

http://www.vecernji.hr/biznis/produljen-rok-dostave-ponuda-koncesiju-zracne-luke-zagreb-clanak-347533

toplo se nadam da ce  netko konacno reci istinu koju mnogi  znaju, a ta je ,da ovakav projekt , ruglo koje vise slici hangaru nego modernoj zravnoj luci nece nitko niti investirati.

koliko je tu prstiju u pekmezu, jer se islo da jure i kincl oberu maslo, polako se pokazuje da za takav projekt nema jakog interesa..

nadam se da tamo gdje ima vise pameti ce ovo iskoristiti..bila to ljubljana ili beograd.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #28 : Studeni 17, 2011, 11:26:57 poslijepodne »
EU ne rješava ništa neposredno, nego posredno, kao što je i kod nas otkrivanje korupcije rezultat poglavlja 23 a ne dobre volje Jadranke Kosor.

Netočno. Kolikogod nevjerojatno zvučalo, istraga korupcije je ispala pogreška Vlade HDZa na vlastitu štetu, pa premijerka ispada naivka. To nije produkt nikakvog poglavlja, jer takva poglavlja imaju odavno i Bugari, Mađari, Rumunji i još cijeli niz zemalja - pa što se dešava?? NIŠTA!! Godinama su u EU i godinama su sinonim za korupciju, nerad, organizirani kriminal itd itd. To je dokaz kako istrage korupcije nisu nikakav rezultat EU, jer da EU može i to odrediti, već bi odavno riješila probleme unutar svojih članica - no to se ne dešava.

BTW, Bajića je postavila Vlada Jadranke Kosor, pa mi onda objasni kako je to onda on postao njezin najveći neprijatelj? Njega nije postavila EU! Postavila ga je njezina iskrena želja da se rasčisti sa sranjima na svim razinama, i u tom segmentu ja joj vjerujem - mogla je postaviti nekog tuljana, glupana koji bi bio sretan da prima plaću i ništa ne čini godinama, koji ne bi imao muda išta i pitati!- no nije, jer je htjela iskreno srediti stvar. paradoks je u cijeloj priči što će se njezina dobra volja obiti prvo njoj u glavu.... Problem se javlja kada postaje i njoj očito da su razmjeri toga što želi rasčistiti preveliki i preblizu njoj samoj, jer tih sranja ima i u njezinoj neposrednoj blizini, taj zli putar se cijedi sa glava njezinih najbližih suradnika.

Tako da ti ta "must be" tumačenja koja prodaje Zoki nemaju puno veze ni sa pameti, a ni sa EU. Jer da je premijerka htjela išta zamračiti, to je mogla kako god da je htjela, kako se to dugo i bez greške i radilo. Zbog toga ima veći kredibilitet od bilo kojeg kukurikavca - jedino je to problem što joj ta činjenica neće pomoći u ovoj zemlji glupana, koji bezglavo hrli kamo god mu povodljivo pokaže prstom bilo koji bjelosvjetski šupak.

EU je neposredno kriva za Grčku jer joj je dozvolila da se toliko zadužuje i razbacuje.
Pa vidiš kako ima moć promijeni Vladu u roku keks, iako je slučaj zemalja koje nabrajaš neki novi izazov i za EU, te se tom izazovu sada prilagođavaju i dopunjuju.

Koliko se ja sjećam još kao klinac, Grčka je oduvijek bila pojam za zaduženost, izreka "dužan k'o Grčka" je stara koliko i ja, možda i duže... tome generalno nije kriva EU, no dobrim dijelom ipak je - jer je forsirala zaduženja, podilazeći lopovskom mentalitetu bankara koji su pumpali nepostojeći novac ubirući nimalo nepostojeće kamate.

Grčka ne mijenja Vladu jer to želi EU, nego zato jer se njihov predsjednik priklonio zahtjevima EU, pa su prosvjedi upereni protiv njega.

no sve više sam uvjerenja kako ti to neželiš razumijeti.

Ja mogu razumjeti - no ti ne, jer i ne smiješ. Svakako se u pitanja EU razumijem neusporedivo bolje od tebe, no tebi to i ne treba, jer ti si odabrao tko će "misliti" umjesto tebe i reći ti kako i ti moraš razmišljati.

EU ti NE MOŽE više ništa napraviti, no ti si slobodan - bez reklamerskih lupetanja i šupljih fraza - reći što oni to mogu konkretno napraviti. Ja tvrdim da ne mogu - ništa. Ono što su mogli, to su i dali - a to je zakonski okvir unutar kojega se mi već krećemo.

Al nam nisi još, kako ti kažeš argumentirano rekao tko je taj koji može Hrvatsku povesti u bolje sutra?

Pa može svatko tko ima poštene namjere i muda to napraviti, a ne kriminalčine kojima nasušno treba vlast da ih se još najmanje 4 godine ne bi istraživalo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #29 : Studeni 18, 2011, 07:56:32 prijepodne »
Pisao sam posredno i neposredno, što si i potvrdio u tvom komentaru, a te pojmove treba samo razumjeti.
Istraživanje 4 godine? Pa istražuju 20 godina, imali su posebno zadnjih 8, mogli su ga zatvoriti ukoliko je umočen, pusti tvoj pik, budi realan.

Dakle, potvrdio si nam da je Jadranka tvoj izbor posredno.
No ako 70 % građana misli drugačije, jel ti stvarno misliš da su svi skupa glupi, ili njima svima netko upravlja kako tvrdiš i za mene? E pa to je stvarno protiv zdrave pameti i logike.