Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 212706 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #225 : Rujan 11, 2011, 09:59:31 prijepodne »
Kaj misliš kolike bi novine morale biti da se svi takvi "veliki" događaji i "velike" nezgode javno evidentiraju?

Kada bi išao ispisivati na papir sa printerom cijeli dnevnik događanja i sve što je evidentirano u Policijskoj upravi zagrebačkoj u samo 24 sata, dobio bi solidnu knjigu sa cca 70-100 stranica velikog formata, a PP Velika Gorica isto tako solidno doprinosi sadržaju i opsegu te knjige. Kada bismo uzeli takove knjige iz svih policijskih uprava u Hrvatskoj, spojili ih - dobili bismo barem 1000 stranica printanog teksta najnormalnijeg fonta cca 11-12 Times New Roman. I kada nakon svega vidiš koliko jedne dnevne novine objave - cca jedan list ili i samo jednu stranicu za cijelu Hrvatsku - jasno je da ljudi koji misle da "znaju" što se događa barataju niti sa 0,1% podataka i informacija - no više i ne treba, jer javnost ima interes samo za tragične događaje i događaje koji uzbuđuju javnost iz bilo koje pobude...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #226 : Rujan 20, 2011, 11:16:23 poslijepodne »
Žrtva ne želi u školu
Pretukla kolegicu iz razreda pa nastavila prijetiti
 
Nakon što je ispred škole u Velikoj Gorici pretukla kolegicu iz razreda, nasilnica je nastavila svima prijetiti. Na Facebooku se pohvalila kako je sada 'poznata i slavna', a njezini roditelji nisu se odazvali pozivu na razgovor u školi.
Kreće istraga o cijelom slučaju, a odgovorni u Ekonomskoj školi u Velikoj Gorici, u kojoj se dogodilo nasilje, reagirat će tek kad učenici opišu što se točno dogodilo.

Učenica prvog razreda Ekonomske škole koju je u petak nakon popodnevne smjene ispred škole pretukla vršnjakinja iz razreda, u ponedjeljak nije otišla u školu.

Maloljetne bande
Tinejdžericu pretukle usred grada, usred bijela dana..
Prijetnje da će je ponovo dočekati i 'da će platiti samo zato što je sve ispričala' uplašile su je, a poruka razrednice da će se problem riješiti tek nakon nastave u ponedjeljak nije je ohrabrila.

Iako su, kako tvrdi ravnatelj Žarko Bešić, roditelji maloljetne nasilnice o događaju obaviješteni odmah u petak, pozivu se nisu odazvali.

Roditelji nisu došli
"Razrednica je nazvala roditelje djevojke koja je tukla, no nisu mogli doći u školu. Cijeli su dan pedagoginja i razrednica razgovarale s učenicima koji su sve promatrali kako bismo znali točnu priču i kako bismo nakon toga znali postupiti", izjavio je ravnatelj.

Tvrdi da se 21 godinu, koliko radi u školi, takva situacija nikada se nije dogodila.

Problem otežava i činjenica što škola nema videonadzor.
Iako roditelji maloljetne nasilnice znaju što je njihova kći učinila, nisu se ispričali niti su nazvali obitelj 14-godišnjakinje, koja je, nakon što je dobila batina, po naređenju nasilnice morala klečati i ponavljati 'diktiranu' ispriku.

Nastavila prijetiti
Dapače, vršnjaci koji poznaju nasilnicu otkrivaju kako je, čim je doznala da za slučaj svi znaju nastavila s prijetnjama.

'Poznata, viđena i slavna', status je koji je objavila na Facebooku čim je priča o njoj objavljena u novinama.

Svi učenici koji su prisustvovali tom događaju morat će dati izjavu i opisati što se dogodilo.

Ravnatelj je istaknuo kako se cijeli slučaj dogodio izvan škole.

Agencija Vlm|Danas.hr
20.09.2011.
http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2011/09/20/0161006.html
wwwg tablice

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #227 : Rujan 22, 2011, 12:24:11 prijepodne »
Ovo je prevršilo svaku mjeru, nasilnicu spremiti u maloljetnički zatvor, a roditelje privesti, novčano kazniti i strpati u zatvor.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #228 : Rujan 22, 2011, 11:00:30 poslijepodne »
Hmmmm...
Iščem ti ja tu vest,kak zvir su napisali vlm,a od vlm i ove vesti ni traga ni glasa...
Čija je to mala..?

Ali smo prek noči i mi postali 'poznati, viđeni, slavni',c/p na čirilice i latinice,uzduž i poprek Balkana.
Fala,mala.
wwwg tablice

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #229 : Rujan 27, 2011, 08:36:56 poslijepodne »
A ja danas  čitam u novinama da je to bilo u Ekonomskoj  školi u  Zagrebu(Medulićeva)....

sad   što je od toga istina?

I piše da se opet vratila u školu i da su je opet pretukli   neki dan......


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #230 : Rujan 27, 2011, 10:37:16 poslijepodne »
link?
wwwg tablice

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #231 : Rujan 28, 2011, 12:38:44 prijepodne »
Ovo je prevršilo svaku mjeru, nasilnicu spremiti u maloljetnički zatvor, a roditelje privesti, novčano kazniti i strpati u zatvor.
Nemože  se ništa  kad  naši  Zakoni  predviđaju   da  se mora upotrijebiti   najblaža  kazna  za počinitelja   bilo  kojeg  kaznenog  djela, te se prvo moraju naći olakotne okolnosti, te  gledati kako što   više  ublažiti  kaznu.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #232 : Rujan 28, 2011, 12:39:35 prijepodne »
link?
Nemam link,to sam   čitala u onim besplatnim  24 sata   kaj  dijele iza   16 h  po  Zagrebu

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #233 : Rujan 28, 2011, 09:11:15 prijepodne »
Sve kreće od kuće ybg-a...nisu zakoni rješenje..rješenje je zdravo i odgovorno društvo...rješenje su roditelji koji odgajaju tu djecu, e sad kak budu roditelji oba bez posla odgajali djecu?...(a vjerujte ima takvih jako puno)...oni koji imaju djecu znaju koliko su ista zahtjevna koliko im treba davati, koliko su osjetljiva i ranjiva pogotovo kad uđu u pubertet..ovo je nesigurno društvo, tj. upali smo u njega svojom krivnjom birajući na izborima lopove i razbojnike... ti i takvi su uzor našoj djeci ...poremećen je sustav vrijednosti i tu je problem...

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #234 : Rujan 28, 2011, 03:03:48 poslijepodne »
A ja danas  čitam u novinama da je to bilo u Ekonomskoj  školi u  Zagrebu(Medulićeva)....

sad   što je od toga istina?

I piše da se opet vratila u školu i da su je opet pretukli   neki dan......
To su dva različita događaja. Ovo u Zagrebu je bilo dan dva prije nego u Gorici.

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #235 : Listopad 02, 2011, 06:02:18 poslijepodne »
kakva je to saobraćajka bila danas u Starom Čiču, čujem u gradu da je Auto "strgao" biciklistu, jel zna netko nešto o tome? Ak se sjećam, tam je ograničenje 60 km/sat maksimalno?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #236 : Listopad 28, 2011, 06:10:11 poslijepodne »
Baš sam  prošla  kod onog  nadvožnjaka   u produžetku ulice  Sl.Kolara, tamo gdje  je ono  skretanje prema cesti uz  autocestu koja vodi prema  Gradićima   ,  bila je neka  žešća  nesreća.
4  ili  5 auta se sudarilo  i  kombi od  neke   firme,  i  od strane  ulice  Sl.Kolara se nije moglo proći.
Ak tko nađe nešto neka  napiše  link

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #237 : Prosinac 06, 2011, 08:16:17 prijepodne »
SINOĆ oko 1:35 sati u Radničkoj ulici u Velikoj Gorici je potpuno izgorjela obiteljska kuća, izvijestila je policija.

U požaru nitko nije ozlijeđen. Uzrok požara još nije poznat. Očevid će se obaviti danas.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-velikoj-gorici-izgorjela-obiteljska-kuca-nema-ozlijedjenih/586859.aspx

može li netko reći gdje je ta radnička ulica ?
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2011, 08:18:50 prijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #238 : Prosinac 07, 2011, 08:45:29 prijepodne »
SINOĆ oko 1:35 sati u Radničkoj ulici u Velikoj Gorici je potpuno izgorjela obiteljska kuća, izvijestila je policija.

U požaru nitko nije ozlijeđen. Uzrok požara još nije poznat. Očevid će se obaviti danas.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-velikoj-gorici-izgorjela-obiteljska-kuca-nema-ozlijedjenih/586859.aspx

može li netko reći gdje je ta radnička ulica ?

Kolonija. Staro radničko naselje uz pilanu, mislim da je napravljeno kad i pilana tam početkom 20. stoljeća.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #239 : Prosinac 07, 2011, 09:37:00 prijepodne »
Daj odgovori malo jasnije ...  Piše o požaru u Velikoj Gorici, a ja te pitam gdje je ta ulica, odnosno, na koju to pilanu u Gorici misliš ? Koliko znam, baš ih i nema ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.