Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 212508 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #120 : Svibanj 27, 2010, 01:12:47 poslijepodne »
Hvala sladge.
Ne spada u ovu temu,ali želim samo nadodati na tvoj komentar da je i moje mišljenje slično,ali ne u potpunosti.Žalosno je da su večinom ljudi članovi neke stranke radi osobne koristi i probitka,a ne zbog rada za opči boljitak i rada za širu zajednicu što bi trebao biti osnovni cilj i zadatak svake stranke.Članstvo u nekoj stranci ni u kom slučaju nebi smjelo imati ograničenja razmišljanja,iznošenja vlastitih stavova i zalaganja za njih i pogotovu nebi smjele imati jednog mislioca ,a sve ostale poslušnike jer su one skupine više ljudi a ne jedne osobe .Kad shvatimo da politička stranka nije tu za hranjenje nečijeg ega i stvaranja kulta ličnosti kojoj bi se trebali klanjati nego da postoji za narod za čiji bolji život bi se trebala zalagati bit će nam svima bolje.No............ već su mi više puta rekli da sam ja idealist............

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #121 : Svibanj 27, 2010, 01:27:30 poslijepodne »
Ja jesam. Zato i imam takvo mišljenje o strankama.

Kada budeš u priču uvrstila i pojam "stranačka disciplina", možda ćeš i Ti misliti kao i ja.  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #122 : Lipanj 03, 2010, 10:29:51 prijepodne »
JUTROS oko osam sati na autocesti kod Karlovca sletio je autobus pun djece koja su putovala na ekskurziju. Prema prvim informacijama ozlijeđeno je petnaestero djece, a 25 djece odvedeno je na pregled. Nema informacija o poginulima.

Još uvijek se ne znaju uzroci slijetanja autobusa s kolnika, no pretpostavlja se da je uzrok skliski i mokri kolnik. Prema prvim informacijama navodno je vozač probio zaštitnu ogradu između dva vozna traka te prešao na suprotnu stranu pa probio i ogradu s te strane kolnika i zaustavio se pored autoceste.

Djeca prevezena u bolnicu

Radi se o ekskurziji 7. razreda Osnovne škole Juraj Habdelić iz Velike Gorice. Autobus je prevozio 52 djece, a u Biograd na moru, koji je bio odredište ekskurzije, krenuli su jutros.

Policija, vatrogasci i hitna pomoć ozlijeđenu djecu prevezla su u Opću bolnicu u Karlovac. Na mjesto nesreće, koje nadlijeću policijski helikopteri, stigli su glavni ljudi PU karlovačke, i gradonačelnik Karlovca Damir Jelić. Policijski očevid je u tijeku.

Načelnik PU karlovačke Josip Čelić poručio je roditeljima da je učinjeno sve kako bi se djeca zbrinula te kako se za sve detaljne informacije mogu javiti u bolnicu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-autoceste-kod-karlovca-sletio-autobus-pun-djece-25-ozlijedjenih-/494678.aspx

http://www.24sata.hr/news/autobus-s-djecom-sletio-je-s-autoceste-kod-karlovca/175939/

Nadam se da je sve u redu s djecom koja su ozlijeđena.

Sva sam u šoku. I moje dijete je jutros ranom zorom krenulo prema moru na maturalac. Međutim nisu iz te škole i za sada uredno putuju.

Gradonačelniče - krenite odmah put bolnice u Karlovcu ako već niste. Kao i ostali gorički političari.
Pobrinite se da naša djeca budu zbrinuta, i da pokušaju nastaviti putovanje. Olakšajte im šok, stres i nevjericu kao i nama roditeljima.

Edit: drugi link
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2010, 10:33:03 prijepodne plemenitašica »

JosipJoža

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #123 : Lipanj 03, 2010, 10:58:21 prijepodne »
Suosjećam iskreno sa svom djecom, roditeljima i sam sam roditelj dvoje djece, želim povrijeđenoj djeci brz oporavak prije svega, svu pomoć u savladavanju šoka i stresa, podržavam prijedlog plemenitašice i nadam se da će se sva djeca dobro i brzo oporaviti.
Hvala dragom bogu da se nije gore dogodilo, gledajući slike, dragi bog je sačuvao djecu od smrtnih posljedica.

Ono što bih dodao samo čitajući izjavu jednog učenika što se navodno dogodilo, skrenuo bi pažnju da
vozači autobusa voze autobuse bez prekida, bez odmora zakonom propisanih, privatni vlasnici izrabljuju vozače do iznemoglosti, nitko to ne kontrolira, zakon je tu vrlo jasan i decidiran, zbog čega se evo moguće i događaju ovakve nesreće, koje mogu završiti s nesagledivim posljedicama. Ovo bi trebao biti jedan primjer da potakne merodavne institucije da povedu više računa o ovom problemu koji nije od jučer i on traje godinama već, imali smo skoro svi prilike razgovarati s vozačima autobusa koji su nam rekli, koliko voze, kako voze, kako idu sa rute na rutu vožnje, bez odmora, bez pauze, na koncu umor i iscrpljenost uzme svoj danak.

"Navodno mu je pozlilo u vožnji. Izgubio je svijest i pao na drugog vozača, rekao je jedan od učenika."

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #124 : Lipanj 03, 2010, 11:00:28 prijepodne »
Gradonačelniče - krenite odmah put bolnice u Karlovcu ako već niste. Kao i ostali gorički političari.

Apsolutno, pitanje je samo jesu li to djeca iz jednog ili miješano iz više razreda (ako ne i škola); velim zato jer znam da je u mnogo škola izuzetno slab odaziv učenika (iz razreda moje starije kćeri ide samo 7 učenika na maturalac - i to je prije pravilo nego iznimka!! - pa je potrebna maltene cijela smjena istih razreda u školi da se napuni jedan autobus!). Iako je mogla ići da je htjela, rekla je da neće, jer je i sam pogled na raspored puta bio takav da ni meni ne bi bilo svejedno, a ja sam se naputovao u životu...

Od Vukovine do Dubrovnika, plus Trogir, Split i Baško Polje, sve u manje od 4 dana - sve sa obilascima i fakultativnim sadržajima, plus odvoženo cca skoro 1400 kilometara u tom kratkom roku - pa neka mi netko veli kakva će biti pažnja, odmorenost i koncentracija te djece na nekakvog vodiča, koji će ih suhoparno provesti u kratkom roku kroz staru gradsku jezgru npr. Splita, a poseban užitak puta će biti u činjenici da će svakoga - od ta 4 dana - prevaliti prosječno više od 300 kilometara dnevno u autobusu, što je ekvivalent od cca 5-6 sati vožnje dnevno... 

To je u prvom redu zbog velikih cijena za tih para dana prenatrpanog rasporeda gdje će djeca većinom smrditi u autobusima, što zbog toga jer je i roditeljima dozlogrdilo da svaka škola služi kao poligon dodatnih zarada za privatne putničke agencije, mahom u vlasništvu supružnika nekog od školskih glavonja, mahom da su agencije "nezavisne" no plaćaju dobre provizije za odabir upravo njih za brojna i prekobrojna izmišljena putovanja i izlete tijekom školske godine...
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2010, 11:18:48 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #125 : Lipanj 03, 2010, 11:10:30 prijepodne »
Ono što bih dodao samo čitajući izjavu jednog učenika što se navodno dogodilo, skrenuo bi pažnju da vozači autobusa voze autobuse bez prekida, bez odmora zakonom propisanih, privatni vlasnici izrabljuju vozače do iznemoglosti, nitko to ne kontrolira, zakon je tu vrlo jasan i decidiran, zbog čega se evo moguće i događaju ovakve nesreće, koje mogu završiti s nesagledivim posljedicama.

Na žalost, nebriga političara se ogleda i u činjenici da je tek nedavno nabavljeno, za potrebe hrvatskog MUP-a, par specijalnih laptopa za očitavanje digitalnih tahografa, a time i nadzora režima i količine korištenja vozila i vozača, iako takovi uređaji postoje i ugrađuju se kao standard već dugi niz godina u vozila u svijetu, a i u EU su obaveza već podosta godina za sva vozila koja služe za gsopodarski prijevoz (svi kamioni, šleperi, autobusi i ostala vozila za bilo kakve komercijalne namjene). Zato sve strane autobusere i kamiondžije, šleperaše i nitko nije mogao kontrolirati unutar Hrvatske (što su oni jako dobro znali i maksimalno zloupotrebljavali), a i sada je količina tih uređaja - koju vani ima u vozilu maltene svaka patrola prometne policije u državi! - više simbolična negoli praktična.

Iako je cijena nabave jednog takvog kompleta cca skoro 10.000 eura, isti se jako brzo isplaćuju (maltene nakon samo nekoliko naplaćenih kazni), jer se kazne naplaćuju i vozačima i tvrtkama. Moj poznanik, vozač autobusa na međunarodnim linijama, rekao je da je u Francuskoj, za samo 20 minuta prekoračenja vožnje iznad dozvoljene kvote u 24 sata, platio 2500 eura kazne (a morao je jer im je vrijeme proteklo u stajanju u kolonama zbog neke nesreće, a policija je čekala stotinjak metara prije hotela gdje su se smjestili po planu puta). Kako bi ta priča izgledala sa rumunjskim, bugarskim i turskim kamiondžijama na našim cestama, ne treba puno mašte za zamisliti...
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2010, 11:26:14 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #126 : Lipanj 03, 2010, 11:14:18 prijepodne »
Zato sam skretala pažnju pišući o kumičiću i ravnateljici gdje nismo dobili ni ugovore ni osiguranje od puta i gradski autobus.......Šta bi bilo da se to našoj djeci dogodilo......hvala Bogu pa nije......


Klinci i ove godine idu,pisala sam o tome,škola u prirodi u hotelu sa četiri zvjezdice.Na sreću netko joj je stao na rep.Klinci iz Splita idu na isto mjesto za upola manje novaca i konačno idu tužbe gdje je mislila zamagliti toliki novac.

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #127 : Lipanj 03, 2010, 11:17:40 prijepodne »

Sreća u nesreći je sjedanje busa u kanal, čime je izbjegnuto prevrtanje na bok i dalje na krov, kao i ovaj izbjegnuti stup prilikom gubljenja kontrole nad busom i prelaska u suprotnu traku autoceste.





Mjesto nesreće: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=45.517023,15.552703&spn=0.002669,0.008937&t=k&z=18

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #128 : Lipanj 03, 2010, 12:06:44 poslijepodne »
Gradonačelniče - krenite odmah put bolnice u Karlovcu ako već niste. Kao i ostali gorički političari.

Apsolutno,........

Upravo sam vidjela na dnevniku da je gradonačelnik u karlovačkoj bolnici u posjeti djeci.

Hvala gradonačelniku. Pozdravljam.  Hvala i što se sjetio roditelja koji su zabrinuti, kako roditelja te djece, tako i svih nas ostalih koji smo zabrinuti, jer to su sve naša djeca i o svima treba voditi jednaku brigu.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #129 : Lipanj 03, 2010, 12:29:30 poslijepodne »
Užas! Zgrožena sam i šokirana ovom vijesti. Iskreno žaljenje iskazujem za svu djecu i njihove roditelje. Sretna sam zbog ono malo sreće u ovoj nesreći kojom posljedice nisu bile tragičnije. Nadam se da djeca ipak neće imati teže i trajnije posljedice.

...
Od Vukovine do Dubrovnika, plus Trogir, Split i Baško Polje, sve u manje od 4 dana - sve sa obilascima i fakultativnim sadržajima, plus odvoženo cca skoro 1400 kilometara u tom kratkom roku - pa neka mi netko veli kakva će biti pažnja, odmorenost i koncentracija te djece na nekakvog vodiča, koji će ih suhoparno provesti u kratkom roku kroz staru gradsku jezgru npr. Splita, a poseban užitak puta će biti u činjenici da će svakoga - od ta 4 dana - prevaliti prosječno više od 300 kilometara dnevno u autobusu, što je ekvivalent od cca 5-6 sati vožnje dnevno... 

To je u prvom redu zbog velikih cijena za tih para dana prenatrpanog rasporeda gdje će djeca većinom smrditi u autobusima, što zbog toga jer je i roditeljima dozlogrdilo da svaka škola služi kao poligon dodatnih zarada za privatne putničke agencije, mahom u vlasništvu supružnika nekog od školskih glavonja, mahom da su agencije "nezavisne" no plaćaju dobre provizije za odabir upravo njih za brojna i prekobrojna izmišljena putovanja i izlete tijekom školske godine...

Sledge, grozno smišljeno putovanje i nije mi zaista jasno kako su roditelji spremni pustiti djecu u takvu "pogibeljnu avanturu" posebice kad znam dijelove po opisanom programu i ceste koje moraju prijeći. Zato svaka čast onim roditeljima koji su se ponijeli odgovorno i savjesno i nisu svoju djecu izvrgnuli toj torturi i riziku.

A o agencijama i odlukama škola (pojedinaca) nema se što puno dodati jer sve "miriše" na vrstu "krimena".


JosipJoža

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #130 : Lipanj 03, 2010, 01:04:30 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2010/06/autobus-s-ucenicima-iz-os-jurja-habdelica-sletio-s-ceste/#more-4388

Volio bi da mi netko objasni kakve veze ima videosnimka posjete premijerke Kosor Velikoj Gorici u objavljenoj vijesti na portalu Grada o nesreći djece u Karlovcu.

Ovo je, meni se čini jedan eklatantan primjer manipulacije, propagande, promidžbe u jednom vrlo neprimjerenom trenutku, kada su stradala djeca Velike Gorce i kada se unaprijed znalo da će pregled portala biti pojačan, pa je netko osjetio potrebu da napravi promidžbu sebe samoga, pred građanaima Velike Gorice.
Svakako da imaju mogućnost i mogu objavljivati što im volja ali volio bi čuti i Vaše mišljenje da li je to primjereno ili ne u trenutku, boli, brige, zabrinutosti roditelja i građana Velike Gorice za svojom djecom. Mislim da je ovo jadno, primitivno, politički nepromišljeno u smjeru svog osobnog probitka ne vodeći računa o osjećajima svojih građana, nego dapače o zloupotrebi osjećaja svojih građana u jednom od težih trenutaka, kao što je nesreća djece kod Karlovca. Sram Vas može biti, što se mene  tiče!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #131 : Lipanj 03, 2010, 01:31:05 poslijepodne »
Gle, ako je to događanje bilo paralelno sa nesrećom, i o njemu isto treba izvjestiti, pa ne kužim zakaj bi tada portal morao biti "zaključan" za sve ostale vijesti istodobno...  ???

Ja u tome ne vidim nikakvu promidžbu, jer ne vidim ni da su ta dva događaja ikako povezana, osim činjenicom da su objavljeni na istom portalu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #132 : Lipanj 03, 2010, 01:39:18 poslijepodne »
Ono što bih dodao samo čitajući izjavu jednog učenika što se navodno dogodilo, skrenuo bi pažnju da vozači autobusa voze autobuse bez prekida, bez odmora zakonom propisanih, privatni vlasnici izrabljuju vozače do iznemoglosti, nitko to ne kontrolira, zakon je tu vrlo jasan i decidiran, zbog čega se evo moguće i događaju ovakve nesreće, koje mogu završiti s nesagledivim posljedicama.

Na žalost, nebriga političara se ogleda i u činjenici da je tek nedavno nabavljeno, za potrebe hrvatskog MUP-a, par specijalnih laptopa za očitavanje digitalnih tahografa, a time i nadzora režima i količine korištenja vozila i vozača, ...

Nove autobuse,kamione i sl. "stari šoferi" nečeju ni pogledati a kamoli voziti,il se merni uređaji brzo "pokvare" jel mere se živo;potrošnju,povrat goriva,...A tu ni kruva.

Ali mere samo stajne v vozne jedinice a ne vozača.Ak gazda ima više jedinice a mejne vozačev,jen vozi par kamionov skoro celi dan...I onda il da otkaz il napravi nekaj slično ovomu.
A onda se postavla pitajne zakaj gazda ima još više autov a još mejne šoferov..?
Zato kaj su Hrvati lenčine,zato kaj nečeju delati,se bi na tace...
A onda gazda najprije popuni firmu z šoferi z druge županija a posle i druge država...
Kaj očeju delati ("delati") i to još za mejne penez.

JosipJoža

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #133 : Lipanj 03, 2010, 02:04:48 poslijepodne »
Gle, ako je to događanje bilo paralelno sa nesrećom, i o njemu isto treba izvjestiti, pa ne kužim zakaj bi tada portal morao biti "zaključan" za sve ostale vijesti istodobno...  ???

Ja u tome ne vidim nikakvu promidžbu, jer ne vidim ni da su ta dva događaja ikako povezana, osim činjenicom da su objavljeni na istom portalu...

Sledge, bila je u istoj vijesti o nesreći djece u Karlovcu, objavljena snimka posjete Jadranke Kosor Velikoj Gorici od prije cca 2 mjeseca, to su maknuli sada i postavili snimku sa lica mjesta o nesreći.
Čitaju i prate ovaj forum svake sekunde, odmah su odreagirali brzinom munje.
Ako se moguće i čekala snimka s terena iz Karlovca nikakve potrebe nije bilo u tu vijest o ovoj tragičnoj nesreći djece, gurati snimku Jadranke Kosor u Velikoj Gorici od prije 2- 3 mjeseca, osim ako se nije želio postići cilj koji sam predhodno već objasnio.

http://www.gorica.hr/2010/06/autobus-s-ucenicima-iz-os-jurja-habdelica-sletio-s-ceste/#more-4388

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #134 : Lipanj 03, 2010, 02:39:33 poslijepodne »
............Čitaju i prate ovaj forum svake sekunde, odmah su odreagirali brzinom munje.

Čitaju, opet su pokazali, drago mi je kad se počnu ponašati prema našim sugestijama.
Ostatak odgovora:

http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/gradski-portal/msg17655/#msg17655
« Odgovor #121 na: Danas u 02:32:35 pm »

____________________________________________________________



"U vidnom šoku Dražen Barišić, gradonačelnik Velike Gorice, posjetio je u bolnici djecu i ponudio pomoć u oporavku i u ponovnom organiziranju ekskurzije."

http://www.24sata.hr/news/djecak-iz-busa-vozacu-je-pozlilo-i-samo-se-srusio/175939/

Da, istina, bio je u vidljivom šoku, i tužan što se to dogodilo, iako je sve bi se reklo, prošlo dobro. I on je otac, a kao roditelji smo uvijek u strahu za djecu, naročito kad nisu blizu nas.

Svakako, dobro je reagirao i drago mi je zbog toga, iako kažem, nije moje dijete nastradalo, (oni u svojim autobusima niti ne znaju za nesreću što je i dobro), ali djeca su djeca, pogotovo što Karlovac nije daleko, i vrlo brzo je mogao stići do bolnice, kao i brojni roditelji.

Vjerujem da je svima nekak lakše što je obišao djecu i prestrašene roditelje tamo u Karlovcu, nego da je izdao nekakvo priopćenje.
Nadam se da je i vozač dobro.

Što se Jadranke tiče – bezvezarija, koga vraga treba tamo? Niti je iz VG, niti ima dodira s djecom, niti se fala Bogu dogodila teška nesreća. Njoj tamo nikako nije bilo mjesto. Bolje bi joj bilo da je i danas u Slavoniji i da dijeli pomoć i obilazi poplavljene kuće.

Jadranka, odi doma i vodi brigu o onome gdje je država zakazala.