Autor Tema: Križanje na ulazu u VG iz Siska  (Posjeta: 54657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

cba

  • Gost
Križanje na ulazu u VG iz Siska
« : Studeni 11, 2010, 09:01:12 prijepodne »
Za gradske glavešine.

PRODUŽITE TRAKU ZA SKRETANJE NA SJEVERNU OBILAZNICU JER JE PREEEEEEEEEEEE KRATKA !!!!!

Sad je još gore nego prije, kolona je do Buševca..... 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #1 : Studeni 11, 2010, 12:01:20 poslijepodne »
... otkrivanje tople vode u kasnu jesen ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #2 : Studeni 15, 2010, 10:18:57 poslijepodne »
Za gradske glavešine.

PRODUŽITE TRAKU ZA SKRETANJE NA SJEVERNU OBILAZNICU JER JE PREEEEEEEEEEEE KRATKA !!!!!

Sad je još gore nego prije, kolona je do Buševca..... 

Gradske  vlasti sa tim biserom nemaju mnogo, mogu zahtjevati izmljenu, vec strucnjak/ci za qrbavu karu koji je/su  zavrsio/li studij na istom ucilistu gdje i general Rojs.
Mislim,koji je to um, koja je to strucnost, koja je to neodgovornost ..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2010, 10:23:08 prijepodne »
A možda da probate promisliti da li ima realnih teškoća da se ta traka za skretanje udesno produži?? Jer najlakše je sipati žuč i uvrede o nečijoj navodnoj nesposobnosti - osobno ipak mislim da tu ima "nečega drugoga"...

Znam da i mene smeta, no treba gledati i neke druge razloge, ne mislim baš da je onaj koji je to radio baš to tako lako previdio bez ikakva razloga, to je radila cijla ekipa ljudi koja ima ziher jako dobar razlog zašto je tome tako. E sad - koji je to razlog??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

cba

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #4 : Studeni 21, 2010, 10:37:13 prijepodne »
Sledgehammer, kakav razlog? Jedini pravi razlog je nesposobnost i škrtost jer se nije htjelo otkupiti dio zemlje od centra za vozila. Drugo, rotor je tu najbolje rješenje, a ne ovo smeće od križanja.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #5 : Studeni 21, 2010, 10:58:47 prijepodne »
sleđ ... pronađi na stranicama grada podatak koliko su već puta i za koliko novaca naručene prometne studije Grada Velike Gorice. Barišić je tu sitna riba (mislim na gradonačelnika) netko pobire lovu, nekome stalno kapa pomalo, ali pitanje je do kada ? sleđ, ti nikakko da priznaš da nisi u pravu. Raskršča kod Zubaka i sa druge strane, kod veterinarske stanice su JAKO LOŠE RJEŠENJE za Goricu i točka.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #6 : Studeni 21, 2010, 11:07:04 prijepodne »
Pretpostavljam da su se žurili sa rješenjem tog križanja, a nije isključeno da je to radio netko nestručan (možda politički pritisak).

Često se vozim po sjeverozapadnoj Hrvatskoj i vidim prometna rješenja u Varaždinu i Čakovcu - rotori.
Rotori k tome ne troše struju za svoje funkcioniranje, nema semafora, a za desno-skretače je izgrađena posebna traka i promet teče glatko (u vrijeme gradske gužve malo sporije, ali bez zastoja). Pretpostavljam da su se ovi naši stručnjaci preplašili rotora na tzv. VG obilaznici.
Meni baš nije jasna svrha ove ceste pošto blokira promet kad je glavni prometni sat umjesto da ubrza promet. Vidljivo je da ovo i nije baš neko dobro rješenje.

Mislim da je jedan od problema to što je cesta VG-Sisak zapravo sporedna cesta koja se priključuje na glavnu (koja i nema baš nekog prometa u odnosu na staru cestu VG - Sisak).

Mi kao korisnici smo potpuno nezadovoljni. Najbolje bi bilo da semafori trepću žuto pa da se snalazimo sami.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #7 : Studeni 22, 2010, 10:53:30 prijepodne »
sleđ, ti nikakko da priznaš da nisi u pravu.

Daješ poprilično bahate izjave - obzirom da ne daješ niti jedan argument ZAŠTO je to loše rješenje - i zašto ja nisam u pravu!?

Najlakše je reći "to je loše i točka". To zna i malo dijete. Dokazati da je ta obilaznica loša, malo je teže. I nema tu "nisi u pravu, ja sam u pravu" - daj argumente, i meni nije problem - kao tebi - reći da nešto ne znam ili da nisam u pravu.

Rekoh da onih desetak metara kratke trake za skretanje na obilaznicu na ulazu u VG sa sisačke strane sigurno ima svoje objašnjenje, a siguran sam da to objašnjenje ne glasi onako kako bi ti jedino htio da glasi - "netko je glup i nesposoban pa nije znao riješiti deset metara ugibališta", ili "netko je ukrao novce za tih deset metara ceste".

Možda je stvar u otkupu zemljišta? Možda je stvar u nekoj aktualnoj tužbi? Možda je stvar u nekakvom probnom roku, jer će se prije na tom mjestu rješavati nekakav komad infrastruktore, pa da se skupa prometnica ne radi dvaput? Možda je.... može biti svašta. No najgluplje je u startu, i bez razmišljanja, odbacivati sve i postavljati svoj zaključak kao pravorijek zakona, i svoje zaključke kao gotovu stvar. A ti upravo to radiš.

Ili želiš reći da znaš (ali ZNAŠ) o čemu se točno radi??

Obzirom da do sada nisi dao naslutiti da si baš upućen i u puno krupnije stvari, a kamoli u konkretno rješenje desetak metara te prometnice... pa bi bilo lijepo da nas in formiraš otkuda ti znaš da je ta izvedba prometnice produkt lopovsko-neznaličkog lobija?
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2010, 11:11:26 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #8 : Studeni 22, 2010, 11:14:24 prijepodne »
Često se vozim po sjeverozapadnoj Hrvatskoj i vidim prometna rješenja u Varaždinu i Čakovcu - rotori.

Rotori k tome ne troše struju za svoje funkcioniranje, nema semafora, a za desno-skretače je izgrađena posebna traka i promet teče glatko (u vrijeme gradske gužve malo sporije, ali bez zastoja). Pretpostavljam da su se ovi naši stručnjaci preplašili rotora na tzv. VG obilaznici.

Već smo dosta o tome pričali. Jedan Čakovec ili Varaždin su po količini prometa potpuno neusporedivi sa najprometnijom prometnicom u državi, dapaće su u prometnom pogledu patuljci koji si mogu dozvoljavati takova rješenja.

Sa druge strane, na tom mjestu i nema mjesta za jedan pravi rotor, tako da o nikakvom "preplašivanju" tu nema zbora.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #9 : Studeni 22, 2010, 11:35:52 prijepodne »
Izrada prometne studije Grada Velike Gorice vrijedana 240.000 kuna.

Rok za završetak studije bio je travanj 2010. godine, a gradonačelnik Dražen Barišić obećao je još lani da će prometna studija nakon toga biti i predstavljena.

Od obećanja ništa već, eto, punih sedam mjeseci.

Iako je, doduše, studija predana na ugovoreni rok, o njoj Velikogoričani, koji su je i platili, nemaju pojma. Možda zato i ne pokazuju interes za nju.

– Njezina prezentacija može se održati u svako doba kada se za to pokažu potreba i interes – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.

Podsjetimo, cilj izrade prometne studije bio je analizirati prometno stanje u gradu te ponuditi prijedloge za novu organizaciju prometa, uvažavajući prostor i potrebe stanovništva.

– Studija daje prikaz organizacije javnog prijevoza koji je u funkciji Grada Velike Gorice, prijedlog prihvaćanja i vođenja šinskog vozila, mogućnost vođenja biciklističkih staza, i na koncu da se sva ta predložena rješenja ugrade u prostorne planove Velike Gorice. Studija daje kvalitetna rješenja za život grada na humanim i sigurnosno-prometnim osnovama – poručio je jučer Dražen Barišić.

Zašto ne vjerovati gradonačelniku, i svim drugim stručnjacima - kad oni poručuju da je humano, onda to sigurno i jest.

No, teško je povjerovati da baš niti jednog Velikogoričanina ili Velikogoričanku ne zanima na koji će se to točno “kvalitetniji” način razvijati grad?

A taj plaćeni dokument mjesecima, samo nagađamo, stoji u ladici. O njemu, nažalost, i mi znamo da je samo pozamašan dokument

http://www.vecernji.hr/zagreb/kako-ce-nam-izgledati-velika-gorica-clanak-213311

___________________________________________________________________

Naslov : Izrada prometne studije Grada Velike Gorice
Opis : Prometna studija Grada Velike Gorice
Vrsta objave : Poziv na nadmetanje (male vrijed. <300.000 kn)
Objavljeno dana : 22.09.2009
Broj objave : N-16-M-141785-170909
Otvoreni postupak - kriterij odabira - najniža cijena
Nema procijenjene vrijednosti

http://ponuda-jn.nn.hr/showtender.aspx?ENTRY_ID=079E393A-452D-4C18-B27F-C1DCBDA23745&action=showdetail&referrer=WZOnlineSearch.aspx&sessionid=

____________________________________________________________________

sleđ ... evo ti opdataka o prometnoj studiji ...  pretpostavljam da ovo znaš
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #10 : Studeni 22, 2010, 01:17:21 poslijepodne »
Govorimo o obilaznici, a ta obilaznica ima 7-8 semafora koji sjeckaju promet.
Zar nije obilaznica cesta sa trakama za ubrzavanje i trakama za usporavanje. ovo je samo još jedna cesta koja ne ide kroz centar Gorice. Moje iskustvo kaže "izbjegavaj tu cestu - brže je kroz Goricu ili okolnim cestama".
Bahatost - to mi je u krvi. Izjave bez argumeneta - to se zove mišljenje... - Prvo nas streljaj, pa nas ubij strujom, a za svaki slučaj - utopi nas.. 8) hi...hi...hi

Ja, kao pojedinac, nisam zadovoljan ovim rješenjem i to je moje mišljenje bez argumenta.

Pozz

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #11 : Studeni 25, 2010, 11:07:57 prijepodne »
Govorimo o obilaznici, a ta obilaznica ima 7-8 semafora koji sjeckaju promet.
Zar nije obilaznica cesta sa trakama za ubrzavanje i trakama za usporavanje. ovo je samo još jedna cesta koja ne ide kroz centar Gorice. Moje iskustvo kaže "izbjegavaj tu cestu - brže je kroz Goricu ili okolnim cestama".
Bahatost - to mi je u krvi. Izjave bez argumeneta - to se zove mišljenje... - Prvo nas streljaj, pa nas ubij strujom, a za svaki slučaj - utopi nas.. 8) hi...hi...hi

Ja, kao pojedinac, nisam zadovoljan ovim rješenjem i to je moje mišljenje bez argumenta.

1. Nema 7-8, već ima 6. I nigdje ne piše i nije određeno da obilaznica ima status autoceste, da tako mora izgledati i da po njoj promet mora teći velikom brzinom i bez zadrške.

Znači, obilaznica NIJE to kaj pitaš.

Moje iskustvo veli da nisi u pravu. U 30-ak prolazaka tom obilaznicom u oba smjera, samo dvaput sam bio zaustavljen na semaforima (tajming je odlično riješen, impulsno i senzorski, pobočni tajmovi ne traju duže od max 20-ak sekundi), a cijeli put obiđem za manje od cca 5 minuta, jer je brzina kretanja (i dozvoljena i praktična) puno veća negoli je kroz grad. Da ne velim da je ta prometnica i neusporedivo sigurnija, preglednija i kvalitetnija. Tih 5 minuta izgubiš u Gorici na samo jednoj manjoj koloni pred jednim dugim semaforskim tajmom - već na križanju sa Kolodvorskom sam znao izgubiti i više od 5 minuta! I to možemo praktično dokazivati kada i kako hoćeš. Ja idem obilaznicom, ti kroz grad - nađemo se uvijek na drugoj strani, nevažno sa koje strane krenuli. Pitanje je samo da li bi to htio prihvatiti kao - iskustvo?

Bahatost - nemoj se gurati pred rudo, ja je nisam spomenuo u postu koji je bio namijenjen tebi, već u odgovoru Koku. Stoga nemoj biti brži u pisanju od razmišljanja.
« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2010, 11:11:07 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #12 : Studeni 25, 2010, 12:20:07 poslijepodne »
Cesta je dosta ravna i semafori su sinkronizirani i dosta dugi (osim onog zadnjeg kod križanja sa cestom za aerodrom. )

tak da količina semafora i nije tak veliki problem barem sada dok nema prometa. meni je gluplje što od aerodroma prema zagrebu kod zubaka nema konstantno zeleno svijetlo. To usporava promet.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #13 : Studeni 25, 2010, 01:57:25 poslijepodne »
Ja bih se trebao priključiti u jutarnjim satima na cestu Vukovina - Velika Gorica iz smjera Čiča, ali tada se stvara kolona i za priključenje na tu cestu jer je poduža kolona na ulazu u Veliku Goricu (čujem preko radija Antene, čak i do Vukovine). Stoga koristim zaobilazne puteljeke Čiče - Kosnica - Mičevec - Bundek. 20 min. vožnje.

Pozdrav

Bilaj

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #14 : Studeni 25, 2010, 02:12:51 poslijepodne »
To vjerujem. Tamo je uvijek gužva a što je najgore ta odteretna cesta sjeverna obilaznica je katastrofalno povezana prema cesti goriva vukovina. vjerujem da su sada gužve i veće nego su bile prije.