Autor Tema: Križanje na ulazu u VG iz Siska  (Posjeta: 57405 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #90 : Rujan 16, 2011, 12:14:10 poslijepodne »
mlačanin, prolazim tim raskrižjem svaki dan dva puta minimalno, kao prvo, a kao drugo, navest ću za primjer Varaždin i ulazak u sam grad s autoputa ... sve je riješeno rotorima ali s dodatnom trakom za slobodno skretanje na desno. O semaforima koji pored svjetlosnog signala imaju i display na kojem odbrojavaju sekunde koliko još do kraja crvenog ili zelenog svjetla, nema potrebe ni govoriti, jer je to kod nas još daleka budućnost.

Dakle, nema druge nego te poslušati.
Osobno nemam ništa protiv da te poslušaju.......ali na žalost nas dvojice i mnogih koji tuda prolaze, očito niš od toga.

Mislim da rasterećenje i ako ga bude , dolazi tek kad se napravi autocesta. Svi znamo koliko kaskamo za potrebama u prometu,a kad pogledaš koliko samo svi vožaći izdvajaju u proračun i za razne haraće, koje nam nameće majčica država, a od toga nema direktne koristi.

Ali da ne zagadim temu, možda nekome dojde iz guzice u glavu pa nekaj napravi?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #91 : Rujan 16, 2011, 01:19:36 poslijepodne »
sad se ja slažem s tobom, ali ono da nekom dojde iz guzice v glavu je pod velikim .... AKO !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #92 : Rujan 17, 2011, 08:51:14 prijepodne »
navest ću za primjer Varaždin i ulazak u sam grad s autoputa ... sve je riješeno rotorima ali s dodatnom trakom za slobodno skretanje na desno[/u

Problem je jedino što si zaboravio da je Sisačka cesta jedna od najprometnijih u državi uopće, dok taj ulaz u Varaždin sa autoputa ima promet najmanje - 10x manji! Zbog toga je potpuno bezveze inzistirati na istim rješenjima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #93 : Rujan 17, 2011, 09:01:56 prijepodne »
Problem je jedino što si zaboravio da je Sisačka cesta jedna od najprometnijih u državi uopće, dok taj ulaz u Varaždin sa autoputa ima promet najmanje - 10x manji! Zbog toga je potpuno bezveze inzistirati na istim rješenjima.
Slažem se, bezveze je inzistirati na istim rješenjima za druge, mada slične probleme. Ali to još dugo ne znači da to rješenje u Varaždinu ne bi bilo dobro rješenje za problem u Gorici. Prvo treba napraviti stručnu analizu situacije i preispitati koja su moguća rješenja. Još kad bi se imalo dobar program za simulaciju, onda bi se točno moglo verificirati koje rješenje je tu najbolje - pod postojećim uvjetima, naravno.

U svakom slućaju se nemre a priori reći da bi to jedno rješenje funkcioniralo, kao kak se nemre a priori reć da ne bi funkcioniralo.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #94 : Rujan 17, 2011, 09:14:06 prijepodne »
... tu i tam se samo spomene da je brdo love već otišlo na prometne studije o rješenju tog problema u Gorici ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #95 : Rujan 17, 2011, 09:30:34 prijepodne »
... tu i tam se samo spomene da je brdo love već otišlo na prometne studije o rješenju tog problema u Gorici ...
Je. I da niko tu studiju videl ni. Tak da nam se čini da je brdo love otišlo... ko zna kam. Ko zna jel ta studija uopće bila napravljena? Ne bi me čudilo da si je to ta banda lopovska samo ugurala u đep bez sa se ikaj delalo.

Nisu niti malo transparentni. Kao da imaju kaj za skriti.

Samo zaboravljaju da troše novce građana i da bi građani zbog toga imali pravo da vide kam njihovi novci odlaze.

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #96 : Rujan 17, 2011, 10:00:01 prijepodne »
... tu i tam se samo spomene da je brdo love već otišlo na prometne studije o rješenju tog problema u Gorici ...
Je. I da niko tu studiju videl ni. Tak da nam se čini da je brdo love otišlo... ko zna kam. Ko zna jel ta studija uopće bila napravljena? Ne bi me čudilo da si je to ta banda lopovska samo ugurala u đep bez sa se ikaj delalo.

Nisu niti malo transparentni. Kao da imaju kaj za skriti.

Samo zaboravljaju da troše novce građana i da bi građani zbog toga imali pravo da vide kam njihovi novci odlaze.

Ti si obično piskaralo po forumu, samo sereš i kritiziraš! Jesi li išta konkretno napravio u svom skučenom životu?

Kao građanin znaš da imaš pravo na informacije, stoga ako te nešto zanima pitaj, zatraži, a ne kritizira i ne optužuj bez dokaza.


I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Jaguar

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #97 : Rujan 17, 2011, 10:16:12 prijepodne »
glavonjiću, kada su vijećnici postavljali pitanja gradskoj upravi ismijavao si ih, otvorili ste i posebnu temu, gdje ste pokazali sav Vaš talent uma i intelegencije, a sada se pozivaš s "pravom na informaciju", građani neka postavljaju pitanja? Daj naj nas nasmijavati, pa vijećnici u ime građana pitaju i postavljaju pitanja, (vijećnici i predstavljaju građane, kaj ne?) na koja dobivaju odgovore koji nemaju veze s vezom. Uostalom i sam vijećnik, podpredsjenik GV, jel se Pavišić zove?, iz desne koalicije je na GV rekao javno na GV, nezadovoljan odgovorom gradske uprave: "Ovaj odgovor upućen meni, kao da je pisan za oporbu" 8)
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 10:18:46 prijepodne Jaguar »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #98 : Rujan 17, 2011, 11:54:51 prijepodne »
Ti si obično piskaralo po forumu, samo sereš i kritiziraš! Jesi li išta konkretno napravio u svom skučenom životu?

Kao građanin znaš da imaš pravo na informacije, stoga ako te nešto zanima pitaj, zatraži, a ne kritizira i ne optužuj bez dokaza.
Opa! Javio se jedan HDZovski pijun! Kaj te zaboljelo? Onda je dobro jer sam onda očito pogodio u ranu. Ali vrijeđanja ostavi za svoje doma, a ne nas ovdje na forumu, jel može?

Ajde onda reci ako pitam na stranici Gorice da mi pokažu tu studiju, jel budu mi je pokazali? Kaj ti veliš na to?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #99 : Rujan 17, 2011, 12:04:47 poslijepodne »
Ali to još dugo ne znači da to rješenje u Varaždinu ne bi bilo dobro rješenje za problem u Gorici.

Mislim da to znači upravo to - varaždinsko rješenje je upravo zato loše rješenje za ulazak u VG.

Prvo treba napraviti stručnu analizu situacije i preispitati koja su moguća rješenja.

Mislim da u prometnim znanostima postoji dovoljno iskustva svake vrste i potrebe da bi se tu trebalo išta kemijati i izmišljati toplu vodu.

Još kad bi se imalo dobar program za simulaciju, onda bi se točno moglo verificirati koje rješenje je tu najbolje - pod postojećim uvjetima, naravno.

Baš zbog velikog iskustva u prometu koje imaju naši stručnjaci, kao i svjetski stručnjaci (promet je možda znanost gdje su sva rješenja najkvalitetnije ispitana, jer se svakodnevno ispituju i obrađuju na nebrojeno mjesta i u Hrvatskoj i u svijetu. Točno se zna kakvo je rješenje najbolje za bilo koju prometnu situaciju, o tome smo već ovdje dosta raspravljali, i ZNAM da su kružni tokovi loša rješenja za sve vrste prometnih križanja sa prometom visokog intenziteta, od čega kao najbolji LOŠ primjer služi rotor kod Remetinca.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #100 : Rujan 17, 2011, 03:40:25 poslijepodne »
Samo zaboravljaju da troše novce građana i da bi građani zbog toga imali pravo da vide kam njihovi novci odlaze.

Ak su penezi v nijovem žepu to nisu naši penezi- ja nad svojemi imam potpunu kontrolu.
Komu v rukami tomu i v zube.
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #101 : Rujan 17, 2011, 04:38:21 poslijepodne »
Baš zbog velikog iskustva u prometu koje imaju naši stručnjaci, ...
Ili ti naši stručnjaci nemaju niti malo iskustva, a još malo znanja, ili su u tako slaboj poziciji, da se može reći da ta naša raskrižja ne grade stručnjaci nego političari. Sagraditi neko raskrižje da ima duže vremena neki privremeni status, koji je, uzgred rečeno, za sudionike prometa nesnošljiv, je planiranje zakurac!

Toga ima samo u HR! Sve sami stručnjaci, samozvani majstori i sveznalice!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #102 : Rujan 17, 2011, 04:40:37 poslijepodne »
Nemoj generalizirati - greška sgurno leži u onome tko je to trebao platiti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #103 : Rujan 17, 2011, 06:48:31 poslijepodne »
Evo podataka iz 2009. godine , točnije 20. 10. 2009.

Gradonačelnik Dražen Barišić i direktor tvrtke Prometis Milorad Božić potpisali su danas ugovor o izradi prometne studije Grada Velike Gorice vrijedan 240 tisuća kuna.

Mi ćemo prilagoditi promet ovdje u središtu, urbanom dijelu, grada Velike Gorice građanima koji žive u gradu Velikoj Gorici, ali preduvjet za to je izmještanje tranzitnog prometa izvan toga središta - rekao je gradonačelnik.

Treba ponuditi optimalnu mrežu kuda bi se današnji promet vodio, kako će se odraziti na promet izgradnja autoceste, šta će biti sa prometom kada se u gradu D30 pretvori u pješačku zonu. Sve to treba analizirati i dati svoje prijedloge prema pravilima struke kako djelovati - zaključio je Milorad Božić.

http://www.vgdanas.hr/nova-prometna-studija-572.aspx

Sad je se postavljaju pitanja:

1. Loše rješena situacija u prometu je djelo te dotične studije ?
2. Koliki je vremenski rok, odnosno do kad se može uložiti reklamacija, odnosno tko će platiti penale na "ovako divnu prometnu studiju" ?


« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 06:50:57 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

cba

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #104 : Rujan 21, 2011, 10:31:50 poslijepodne »
I jel će riješiti to smeće od križanja ili neće!? Inženjeru cestovnog prometa baci svoju diplomu i odi peći kruh.