Autor Tema: Križanje na ulazu u VG iz Siska  (Posjeta: 54650 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #75 : Veljača 18, 2011, 05:41:41 poslijepodne »
sinek, v to vreme sam već imal Atarija ... tek toliko ... ali opet ponavljam, to nije tema ...

Meni se nekak čini da je ova tema i iscrpljena, svi smo se složili oko toga čini mi se da treba pomoćnu traku za odvajanje na obilaznicu produžiti i to je u ovim uvjetima jedino, najbolje i najjeftinije rješenje, bez obzira i na budućnost, kada se sve prometnice završe, ovakva kakva je, svakako je loša, nikakva i prekratka i sada a i za budućnost.




cba

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #76 : Ožujak 06, 2011, 06:48:20 poslijepodne »
Dokle god to ne srede ta tema će biti na žalost aktualna i baš zato ih treba non-stop podsječati da to poprave.

cba

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #77 : Lipanj 01, 2011, 03:02:35 poslijepodne »
Samo podsjetnik, još ništa napravili nisu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #78 : Lipanj 01, 2011, 03:31:51 poslijepodne »
I vjerijatno i neće napraviti ništa, jer sadašnje stanje je problem, no smatra se da to neće biti i kada bude otvoren autoput...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

cba

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #79 : Lipanj 07, 2011, 03:06:52 poslijepodne »
no smatra se da to neće biti i kada bude otvoren autoput...

Nema teorije....nitko nije lud da plača autoput, a pogotovo ne oni koji svaki dan idu na posao u Zg, svi koji se sad voze po sisačkoj voziti će se i dalje. A također će im se priključiti još više vozila kad se otvori spojna cesta na domovinski most, tek tada će nastati kaos....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #80 : Lipanj 07, 2011, 11:44:35 poslijepodne »
Tak si i ja nekaj mislim...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #81 : Rujan 15, 2011, 10:48:25 poslijepodne »
Gužve na križanju kod Veterinarske stanice

Pišući svojedobno o križanjima na sjevernoj obilaznici, bili smo
skeptični prema rješenju raskrižja kod Veterinarske stanice.
Nije li vrijeme da se razmisli o drukčijem rješenju? Projektni
biro „Palmotićeva 45“, gdje je rađen projekt istočne obilaznice,
izradu projekata signalizacije raskrižja povjerio je renomiranoj
tvrtki Promel projekt.
Križanje sa D-30 obilaznice Velike Gorice veže se preko južnog
kraka na čvor Velika Gorica jug, autoceste Zagreb – Sisak, odnosno
D 31. Križanje je četverokrako. Valja napomenuti da je
projektom predviđena zabrana prometa za sva teretna vozila
(osim stanara i dostave) u smjeru centra Velike Gorice, te je sav
tranzitni teretni promet usmjeren na obilaznicu, odnosno spojnu
cestu.
Temeljni proračuni za semaforizirana križanja izvedeni su uz
pomoć specijaliziranog računalnog programa “CROSSIG” tvrtke
“PTV – vision”.
U razgovoru s projektantima križanja bili smo skeptični prema
funkcioniranju semafora. I doista: gužve koje se, ne samo u
prometnim špicama, stvaraju na tom raskrižju – očito ukazuju
na manjkavosti rješenja sa semaforima. Nije daleko od pameti
kako će promet koji se jednoga dana slije s autoceste Zagreb-
Sisak te gužve još povećati. Zato, vrijeme je da se razmisli i o
nekom drugom rješenju – na primjer: rotoru.
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter_302.pdf
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #82 : Rujan 16, 2011, 06:44:21 prijepodne »
Postaje zanimljivo ... sad su već i po novinama počeli pisati ono kaj sam sa nekolicinom ovdje na forumu pisao od kad je pušteno u promet raskrižje kod veterinarske stanice, o lošem rješenju te da bi bolje bilo da su odmah išli raditi kružni tok ... ali stručnjaci, oni "pravi" u biroima ali i "samozvani stručnjaci" ovdje na forumu pokušali su napraviti budale od nas jer ... oni se (kao i obično) kuže u sve (kao Marica u grbavu mrkvu)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #83 : Rujan 16, 2011, 07:44:39 prijepodne »
Hajde budi barem malo pametan i ne srljaj!
Rotor nije rješenje, apsolutno!
Ponavljam pogledajkaj se dešava u špicama na rotoru u Rememtincu? Gužva da boli glava, čak ni policija ne može pomoći u boljem protoku prometa.
Sad je moda u rotorima, ali se promet ne rješava.
Svaki sam dan na spomenutom mjestu i gužve su godinama!!!
 
Sve je to pretakanje iz šupljeg u prazno.
 
Gradimo prometnice , kao da se radi o poljskim putevima. Za velike špice jednostavno ne postoji rješenje ,osim dobrog gradskog prijevoza. To nisu riješile daleko bogatije zemlje od nas, i prometne gužve su stalne.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #84 : Rujan 16, 2011, 08:06:50 prijepodne »
Za velike špice jednostavno ne postoji rješenje ,osim dobrog gradskog prijevoza. To nisu riješile daleko bogatije zemlje od nas, i prometne gužve su stalne.

Istina nisu riješile ali nisu radile ni ovakve gluposti kao mi. Primjer križanje kod veterinarske.
Dakle želi se najveći dio vozila, s jednog od najprometnijih smjerova u Hrvatskoj preusmjeriti na obilaznicu i pri tome se ostavi skretna traka u dužini jednog auta, koji pazi čuda mora još paziti da ne zakači prometni znak-putokaz koji stoji na prometnom traku. To bar vani ne rade tako iako su gužve i pored sređenih prometnica, ali ovo križanje je za "sjedi jedan".
Kružni tok nije rješenje za ovo križanje, nego sanacija križanja na način da se uredi taj dio za skretanje na obilaznicu, ako je problem u zemljištu neka se riješi pa makar i na način da se prisilno oduzima zemlja, kao i u Velikom Polju uostalom. ak može tam onda može i ovdje, pomjeriti ograde i proširiti adekvatno križanje, bez obzira i na budućnost prometnica, jer ovdje će ukoliko se to ne uradi biti uvijek usko grlo. Da gužvi neće biti, biti će ali kolone neće biti do Vukovine. To je po meni sva topla voda ovog problema i ovog križanja.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #85 : Rujan 16, 2011, 08:13:45 prijepodne »

Sve je to pretakanje iz šupljeg u prazno.
 
Gradimo prometnice , kao da se radi o poljskim putevima. Za velike špice jednostavno ne postoji rješenje ,osim dobrog gradskog prijevoza. To nisu riješile daleko bogatije zemlje od nas, i prometne gužve su stalne.

Sve sam rekao.
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #86 : Rujan 16, 2011, 08:32:34 prijepodne »
Za velike špice jednostavno ne postoji rješenje ,osim dobrog gradskog prijevoza. To nisu riješile daleko bogatije zemlje od nas, i prometne gužve su stalne.

Istina nisu riješile ali nisu radile ni ovakve gluposti kao mi. Primjer križanje kod veterinarske.
Dakle želi se najveći dio vozila, s jednog od najprometnijih smjerova u Hrvatskoj preusmjeriti na obilaznicu i pri tome se ostavi skretna traka u dužini jednog auta, koji pazi čuda mora još paziti da ne zakači prometni znak-putokaz koji stoji na prometnom traku. To bar vani ne rade tako iako su gužve i pored sređenih prometnica, ali ovo križanje je za "sjedi jedan".
Kružni tok nije rješenje za ovo križanje, nego sanacija križanja na način da se uredi taj dio za skretanje na obilaznicu, ako je problem u zemljištu neka se riješi pa makar i na način da se prisilno oduzima zemlja, kao i u Velikom Polju uostalom. ak može tam onda može i ovdje, pomjeriti ograde i proširiti adekvatno križanje, bez obzira i na budućnost prometnica, jer ovdje će ukoliko se to ne uradi biti uvijek usko grlo. Da gužvi neće biti, biti će ali kolone neće biti do Vukovine. To je po meni sva topla voda ovog problema i ovog križanja.

Moram se sloziti s tobom, najveci problem na tom krizanju je duzina trake za skretanje desno... onaj frcfuljak od trakice nemoze progutati aute koji skrecu desno.

Jaguar

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #87 : Rujan 16, 2011, 08:56:38 prijepodne »

Moram se sloziti s tobom...

Mašala! Tko bi rekao, čuda da se dese.....imamo nas dva šanse, svakim danom sve više napredujemo u svakom pogledu. 8)


Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #88 : Rujan 16, 2011, 09:10:03 prijepodne »

Moram se sloziti s tobom...

Mašala! Tko bi rekao, čuda da se dese.....imamo nas dva šanse, svakim danom sve više napredujemo u svakom pogledu. 8)


Budi normalan, ako sam se u prometu slozio sa tobom, to ne znaci da cemo sada u neku emotivnu vezu odmah uskociti! :)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #89 : Rujan 16, 2011, 11:24:51 prijepodne »
mlačanin, prolazim tim raskrižjem svaki dan dva puta minimalno, kao prvo, a kao drugo, navest ću za primjer Varaždin i ulazak u sam grad s autoputa ... sve je riješeno rotorima ali s dodatnom trakom za slobodno skretanje na desno. O semaforima koji pored svjetlosnog signala imaju i display na kojem odbrojavaju sekunde koliko još do kraja crvenog ili zelenog svjetla, nema potrebe ni govoriti, jer je to kod nas još daleka budućnost.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.