Svakidašnje teme > Gospodarstvo

Hrvatski san

(1/8) > >>

Stjepan:
http://mrak.org/2010/10/03/destilirana-glupost/


--- Citat: ---Ono što je meni beskrajno zanimljivo u rezultatu na to pitanje je to što iz odgovora u kojem 60% ispitanika (u istraživanju za 2010. godinu) kaže kako priželjkuju posao u državnoj upravi, proizlazi kako većini uopće nije bitno koliko će novaca zaraditi, kako će i hoće li uopće napredovati, nego u biti žele pronaći radno mjesto koje je stabilno i sigurno, osrednje plaćeno i na kojem se, budimo realni, neće baš pretrgati od posla.
--- Kraj citata ---

Sledgehammer:
Iza toga se krije, u biti, svijest da u ovom našem hrvatskom bananistanu neće biti tako skoro ni dobro, a kamoli bolje, pa ljudi daju izjave onakve kakve su u skladu sa time. Umjesto da se zamjera ovima u 60%, koji očito kuže političku realnost hrvatskog društva, prije bih u sadašnjoj konstelaciji zamjerio onim preostalih 40%, koji mi zvuče vrlo nadobudno i naivno.

Naravno da bi normalnoj državi i društvu koje stoji na zdravim nogama to bilo daleko obrnuto u korist privatne inicijative, no gdje smo mi od normalne države?

Kada zbrojiš da uopće nemaš za koga birati, da su i opet glavni favoriti na izborima glup i gluplji, tj. loš i lošiji, jasno je da se ljudi jednostavno dugoročno prilagođavaju jadu, bijedi i iz toga proizašloj potrebi za sigurnošću.

Na žalost, ali tako je.

Pa sada opet preispitaj svoje čuđenje tim "lijenčinama"...

JosipJoža:

--- Citat: Sledgehammer - Listopad 03, 2010, 03:26:33 poslijepodne ---

Kada zbrojiš da uopće nemaš za koga birati, da su i opet glavni favoriti na izborima glup i gluplji....

Pa sada opet preispitaj svoje čuđenje tim "lijenčinama"...

--- Kraj citata ---

Da, neki vadili zemlju iz banane, počeli je dovoditi u red, koliko toliko, kada se osjetio i zamah na bolje, e onda su došli oni glupi zahvaljujući onim još glupljim koji su ih doveli na vlast i danas smo tu gdje jesmo. Je l tako sledge. ;D

Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slučajna. :D :-*

A na ovo sa "lijenčinama" se mogu samo dobro nasmijati. ;D

Sledgehammer:

--- Citat: JosipJoža - Listopad 03, 2010, 03:38:47 poslijepodne ---Da, neki vadili zemlju iz banane, počeli je dovoditi u red, koliko toliko, kada se osjetio i zamah na bolje, e onda su došli oni glupi zahvaljujući onim još glupljim koji su ih doveli na vlast i danas smo tu gdje jesmo. Je l tako sledge. ;D

Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slučajna. :D :-*

A na ovo sa "lijenčinama" se mogu samo dobro nasmijati. ;D
--- Kraj citata ---

Jel bi volio ti sam da znaš kaj si napisao, i da nam to protumačiš...?  :-X

Ja sam priprosti, prosječno priglupi građanin ove zemlje koji ne kuži baš takve ambisne dubine duha kojim nas nesebično obdaruješ... pa me malo prosvijetli!  ;)

Newbie:
Uglavnom je isipao uvrede na racun biraca... glupi su jer biraju jedno a on im ljepo veli da je pametno birati ono drugo, recimo sto on zastupa kao pametnu opciju. Eto, narod je glup po tome kako sam ga ja shvatio!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju