Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

VG Vodoopskrba

<< < (3/5) > >>

kuntakinte:

--- Citat: Ego - Travanj 17, 2012, 01:20:37 prijepodne ---Provedenom kontrolom spojeva krovnih odvoda...
--- Kraj citata ---
Kak oni opče moreju proveriti kam ideju čije cevi? Jel su kanalizerane il "bunarisane"?
Ak peju "od dvora do dvora" prije bi se moglo dogoditi sindrom Holding, da najdeju da gubitek v cevima ni 20% nek jem se tulko raje "nakačilo for free" na vodu i odvodnju.

Imam nekakov stare Urbanističke uvjete pak veli;
"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."

Jaguar:

--- Citat: kuntakinte - Travanj 17, 2012, 11:12:19 poslijepodne ---
"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."

--- Kraj citata ---

Jel to Kunta znači, kak se morete prištekati na susedu? ;D

Mlačanin:

--- Citat: kuntakinte - Travanj 17, 2012, 11:12:19 poslijepodne ---
--- Citat: Ego - Travanj 17, 2012, 01:20:37 prijepodne ---Provedenom kontrolom spojeva krovnih odvoda...
--- Kraj citata ---
Kak oni opče moreju proveriti kam ideju čije cevi? Jel su kanalizerane il "bunarisane"?
Ak peju "od dvora do dvora" prije bi se moglo dogoditi sindrom Holding, da najdeju da gubitek v cevima ni 20% nek jem se tulko raje "nakačilo for free" na vodu i odvodnju.

Imam nekakov stare Urbanističke uvjete pak veli;
"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."

--- Kraj citata ---


Ima tu svega. Odvedi vodu prema ulici na kojoj bi trebala biti riješena oborinska odvodnja. Obrati pažnju na  - trebala biti riješena oborinska odvodnja – koja naravno nije riješena. Grabe su zatrpane ili nisu protočne, ne vode nikamo, a uredno moramo plaćati vodnu naknadu Hrvatskim vodama.
Kad pitaš njih o rješenju problema, to nije njihov problem, pitaš komunalnu službu, nije njihov problem, pitaš službenika u gradskom poglavarstvu, nije njihov problem. Pitaš Stambeno komunalno gospodarstvo, nije njihov problem??!!
Da poludiš! A uplatnice dolaze, ako ne platiš evo ti kamata, opomena pred sud……
Dojde mi da se zapitam pa gdje mi to živimo i kome plaćamo sve te namete.
Kaj svi ti službenici u državnim upravama delaju?. Kaj idu na posel ,da bi na placu kupili strošek i popoldan išli doma.
Kaj delaju naši, legitimno izabrani delegati u svim tim zmišljenim upravnim tijelima (organima)?
I pitam se koji su oni na kraju?
Sve pitaš ali odgovora nema. I sad se najdeju ovi, ideju u kontrolu. Čega?
Kad su slagali fekalnu kanalizaciju po selima, prvo uplata 1600,00 DM po domaćinstvu! Postavili odvodne cijevi od šahta do šahta promjera Ø 30 cm, a šahtovi služe kao sakupljači vode dok pumpa ne proradi.
Znam kak su delali kanalizaciju po Velikoj Mlaki, a tak su delali svuda.
Postavili jedan šaht pred nekom kućom, a u njega spajali tri domaćinstva. I to si moral susjeda zamoliti dozvolu da ti dozvoli kopanje po svojem dvorištu, vrtu, da se spojiš u kanalizaciju.
Istu stvar napravili i sa vodom.
Uredno naplatili, pobrali novce, a gradsko poglavarstvo sve to blagoslovilo. Znali su kaj i kak se dela.
I danas se budu čudom čudili kak je to napravljeno. Neke bi trebalo apsolutno po hitnom postupku posmicati sa stolcov , jer tak nikakve koristi ni. To je sad evidentno, da nisu niš delali, o ničem brigu vodili.
 Jer kad padne dobra kiša sva se voda sa ceste slije u gradsku fekalnu kanalizaciju, sve se zapuni. Ali tu nije kraj. U sve to spojeno je i naselje Mičevec, a sa druge strane dolazi Hrašće i Lomnica.
 A u Mlaki u Dolencu sve lijepo izlazi van, poplavljuje škarpu uz prugu, prijeti stanovnicima tog dijela V. Mlake da im poplave podrume.
Znam kaj govorim, jer nisam bil jedanput na intervenciji kod nevremena. Jednom zgodom je bil prisutan i sam Gradonačelnik Barišić ( ima slika na ovom forumu).
I sad se traži Pedro, teri bu sve platil. Kaj su oni pametni sfušali, tu pomoći nema. Prema onome kaj smo potpisivali,imaju slobodan pristup samo dao šahtova, dalje nemaju pravo pristupa. Povreda privatnog vlasništva. Mogu iti samo ako ih vlasnik pusti, na pivu ili kavu?
A vodu sa ceste nek dojdeju sa cisternama pobirat, skupa sa društvom iz uprave. Da se malo rekreiraju.
Sve ovo napisano izgleda neozbiljno, znam. No na žalost ,to je naša stvarnost.
Pitam se, dali mora baš biti takova??
Ako mora zašto??

Jaguar:
Sve sami stručnjaci, kad pogledate samo zapošljavanja od početka Barišićeva mandata, radna mjesta .
No to nikako ne znači kako i oni predhodni nisu krivi za takvo stanje, unatrag svih 15 godina.
Kod nas se sve radi površno, improvizirano, poberu se penezi, penezi uglavnom ispare a situacija ostaje.
Što god se radilo, od vode do asfalta, ulica,
očekujem jednu ulicu na kojoj će stupovi javne rasvjete biti po pol bele linije, na cesti. ;D
To bi zapravo i bilo dobro, ulica odnosno vozne trake bi bile dobro razdelene, tak da ne bi bilo moguće sudara vidjeti. ;D

tromblon:

--- Citat: Jaguar - Travanj 18, 2012, 08:57:18 prijepodne ---Sve sami stručnjaci, kad pogledate samo zapošljavanja od početka Barišićeva mandata, radna mjesta .

--- Kraj citata ---

Što je ovo? Udarate na SDP ??? ??? ???

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju