Autor Tema: Kako će nam izgledati Velika Gorica?  (Posjeta: 4108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Kako će nam izgledati Velika Gorica?
« : Studeni 12, 2010, 01:06:56 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/kako-ce-nam-izgledati-velika-gorica-clanak-213311

PROMET NARUČENA PROMETNA STUDIJA PLAĆENA 240.000 KUNA, NO NIKAD NIJE PREDSTAVLJENA

Studiju je gradonačelnik obećao prezentirati u travnju... Nismo je uspjeli vidjeti, o njoj znamo tek da je pozamašan dokument

Piše: Lana Kovačević/VLM
Još u listopadu prošle godine uz fotoreportere i novinare rukovali su se gradonačelnik Dražen Barišić i direktor tvrtke Prometis Milorad Božić.

Smiješili se obojica, baš su tada potpisali ugovor o izradi prometne studije Grada Velike Gorice vrijedan 240.000 kuna.

Rok za završetak studije bio je travanj 2010. godine, a gradonačelnik Dražen Barišić obećao je još lani da će prometna studija nakon toga biti i predstavljena.

Od obećanja ništa već, eto, punih sedam mjeseci.

Iako je, doduše, studija predana na ugovoreni rok, o njoj Velikogoričani, koji su je i platili, nemaju pojma. Možda zato i ne pokazuju interes za nju.

– Njezina prezentacija može se održati u svako doba kada se za to pokažu potreba i interes – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.

Podsjetimo, cilj izrade prometne studije bio je analizirati prometno stanje u gradu te ponuditi prijedloge za novu organizaciju prometa, uvažavajući prostor i potrebe stanovništva.

– Studija daje prikaz organizacije javnog prijevoza koji je u funkciji Grada Velike Gorice, prijedlog prihvaćanja i vođenja šinskog vozila, mogućnost vođenja biciklističkih staza, i na koncu da se sva ta predložena rješenja ugrade u prostorne planove Velike Gorice. Studija daje kvalitetna rješenja za život grada na humanim i sigurnosno-prometnim osnovama – poručio je jučer Dražen Barišić.

Zašto ne vjerovati gradonačelniku, i svim drugim stručnjacima - kad oni poručuju da je humano, onda to sigurno i jest.

No, teško je povjerovati da baš niti jednog Velikogoričanina ili Velikogoričanku ne zanima na koji će se to točno “kvalitetniji” način razvijati grad?

A taj plaćeni dokument mjesecima, samo nagađamo, stoji u ladici. O njemu, nažalost, i mi znamo da je samo pozamašan dokument.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako će nam izgledati Velika Gorica?
« Odgovori #1 : Studeni 12, 2010, 10:54:37 prijepodne »
"– Njezina prezentacija može se održati u svako doba kada se za to pokažu potreba i interes – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić."

Pa ajmo mi zatražiti u ime interesa svih forumaša ovdje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”