Autor Tema: Lokalni izbori- Rešite probleme!  (Posjeta: 56472 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #45 : Veljača 26, 2013, 09:46:25 poslijepodne »
Udruga Mladih
Udruga Hrvatski obrtnici i poduzetnici
Inicijativa građana

??????????????? Kakve su to udruge? I čemu imaju ovaj prefix Hrvatski ako su u VG?

I od kad u GV ima 31 vječnik?


Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #46 : Veljača 26, 2013, 10:03:53 poslijepodne »
Udruga Mladih
Udruga Hrvatski obrtnici i poduzetnici
Inicijativa građana

??????????????? Kakve su to udruge? I čemu imaju ovaj prefix Hrvatski ako su u VG?

I od kad u GV ima 31 vječnik?


Samo jedna ima prefix Hrvatska, gdje ste bili sve ovo vrijeme? Zimski san?? Da Gorica po novom ima 31 vijećnika. Preporućujem da ako imate bilo kakvih pitanja slobodno ih potražite na portalu turopoljka.com, tamo se oglašavaju članovi udruge HOP. Slobodno ih kontaktirajte, meni su dali i besplatne pravne savjete oko kaznene prijave. Ili možete poput hns-ovaca iznositi laži i neistine...

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #47 : Veljača 26, 2013, 10:26:21 poslijepodne »
.........gdje ste bili sve ovo vrijeme? Zimski san??

Malo sam putovala, a malo dangubila. Znate, lijepo je biti van države, a još je ljepše ploviti.


Da Gorica po novom ima 31 vijećnika.

Od kad "po novom"?


Preporućujem da ako imate bilo kakvih pitanja slobodno ih potražite na portalu turopoljka.com,

Hvala, ali na taj portal ne budem kliknula. Ziher ih ima i previše koji klikaju, stoga bu to prošlo bez mene.


Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #48 : Veljača 26, 2013, 10:32:03 poslijepodne »
Lijepo je biti van države? Što Vam to znači? Niste zadovoljni ni sada kad je Kukuriku koalicija na vlasti? Čudno... A toliko ste zagovarali hns. Kaj Vas je toliko razočaralo?

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #49 : Veljača 26, 2013, 10:50:07 poslijepodne »
Lijepo je biti van države? Što Vam to znači? Niste zadovoljni ni sada kad je Kukuriku koalicija na vlasti? Čudno... A toliko ste zagovarali hns. Kaj Vas je toliko razočaralo?

Što je čudno? Biti van države? Zašto? Kaj vi ne putujete? Kaj ne poželite provesti par mjeseci negdje vani? Kaj ne poželite biti na brodu negdje u beskraju plavetnila?

Zadovoljna? Nisam.
Zagovarala HNS - stojim iza svake svoje riječi i i dalje mislim isto. HNS je najbolja stranka za Turopolje u Turopolju. Kaj vam ja sličim na osobu kaj mijenja mišljenje ili možda stav?
No, očito ste slabije čitali, jako razlikujem parlamentarnu i lokalnu vlast. Tako različito i glasam.

Kaj me razočaralo? To kaj nisu pozatvarali sve hadezeOFCE i njihove jatake pa da oni dokazuju da nisu krivi, a ne da pravosuđe dokazuje da jesu. I kaj im momentalno nisu blokirali svu imovinu čak privremeno i oduzeli, pa kad ovi eventualno dokažu da nisu krivi za neki mali dio, onda se javi država i kaže da ništa ne zna o njihovoj imovini.
I kaj nisu pozatvarali agencije koje je hadezej oformio i svašta puno.

Ako ste pomislili na Linićevo smanjenje minusa - tu me nije razočarao. Ispravan početak, samo je trebalo ranije, prije godinu dana s promjenom PDVa. Jedva čekam da ta mjera saživi.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #50 : Veljača 26, 2013, 10:56:47 poslijepodne »
Nažalost nisam u mogučnosti putovati kao vi, ja sam svoje siromaštvo stekao poštenim radom. Zato se slažem i nadam da će OIB konačno zaživjeti i imovina će morati biti proporcionalna primanjima. Lopove u rešt. Nisam pitao za turopoljsli hns, nego nacionalni, Čaćić, Pusićka, Dragičević, Ferwmčak i slični moralni likovi. Nebitno, drago mi je da ste plovili uokolo i da ste ponovno s nama, već sam se zabrinuo  ???

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #51 : Veljača 27, 2013, 12:02:05 prijepodne »
Odlagalište komunalnog otpada Božićka sanirano i zatvoreno - Jastrebarsko ima primarnu selekciju i naplatu prema volumenu
http://www.jastrebarsko.hr/vijesti/odlagaliste-komunalnog-otpada-bozicka-sanirano-i-zatvoreno---jastrebarsko-ima-primarnu-selekciju-i-naplatu-prema-volumenu/

Počelo selektivno prikupljanje otpada u Zaprešiću
http://www.zapresic.hr/emu/index.php?page=article_news&cat_id=25&id=2178

I ne samo Zelina...
wwwg tablice

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #52 : Veljača 27, 2013, 10:19:28 poslijepodne »
Nažalost nisam u mogučnosti putovati kao vi, ja sam svoje siromaštvo stekao poštenim radom. Zato se slažem i nadam da će OIB konačno zaživjeti i imovina će morati biti proporcionalna primanjima. Lopove u rešt.
Aludirate da sam ja svoje "bogatstvo" stekla nepoštenim radom?
Haloooo.. nemojte se zaletavati.  :o

OIB je idiotarija kapitalca jer je opet po tko zna koji put trebalo prevariti građane i oteti im novac.
Imali smo JMBG odnosno MB i moglo se i putem toga broja itekako pratiti imovinsko stanje i vrlo lako dokazati tko je što pribavio unazad npr. 20 godina a koliki su mu u to vrijeme bili prihodi. Za svi koji su radili ili rade postoji dokumentacija o isplaćenim plaćama i honorarima.
Nije Šuker niti oni prije njega (u zadnjih 20 godina) izmislio evidencije i razne hrpe izvještaja. Da je bar nekaj zmislil.


Nisam pitao za turopoljsli hns, nego nacionalni, Čaćić, Pusićka, Dragičević, Ferwmčak i slični moralni likovi.
Tema je lokalni izbori, a vi mi nabrajate neke koji nisu dio VG scene. 8)

Nebitno, drago mi je da ste plovili uokolo i da ste ponovno s nama, već sam se zabrinuo  ???
Zašto ste se zabrinuli? Pa ja se niti ne sjećam da je nick tromblon pisao u vrijeme dok sam ja ovdje pisala (i dane gubila  ;)
Kaj ste me čitali potajice ili ste pisali pod drugim nickom?
Nemrem vjerovati da sam vam ja tak zanimljiva.
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2013, 10:23:58 poslijepodne plemenitashica »

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #53 : Veljača 28, 2013, 08:49:19 prijepodne »
Bez Vas forum ne bi imao smisla, kao ni onaj koji je osnovala grupa odmetnika s ovog foruma koji je, kada ste prestali na njemu pisati propao. Sve u svemu drago mi je da ste se uključili, lokalni su izbori pa treba malo pisati :)

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #54 : Veljača 28, 2013, 12:47:39 poslijepodne »
Bez Vas forum ne bi imao smisla, kao ni onaj koji je osnovala grupa odmetnika s ovog foruma koji je, kada ste prestali na njemu pisati propao. Sve u svemu drago mi je da ste se uključili, lokalni su izbori pa treba malo pisati :)

A fala iako ste ipak u krivu, postojali ste unazad tri godine kak me nije bilo, iako ovo moje "vrnula sam se" nema podlogu  u lokalnim izborima, ali svakako ima u gradskoj vlasti, tj hoću da znaju kak mene/nas ne mogu prevariti kako god se zvali i čiju god pristupnicu imali.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #55 : Ožujak 01, 2013, 09:18:09 prijepodne »
poštovani kunta, rješenje iz jaske je u gorici naprvljeno daleko prije jaske, ali ponavljam da rješenje nije ni u posudama ni u selekciji koju bi građani činili u sedam različitih kanti za smeće. postoje rješenja koja su riješila problem strojne selekcije, a u finalu daju čistu energiju i sekundarne sirovine koje se kasnije iskorištavaju odnosno recikliraju. tako na kraju nema nikakvih brda smeća ali to treba htjeti i u tome smjeru treba ulagati naš trud i novce. flaša, akomulatora i metala ionako nema na divljim deponijama jer ih poberu vrijedni sakupljači koji ih prodaju za neku lovicu pa imaju za kruh.   i na kraju, postoje već dugo i rješenja sa selekcijom i vrlo se ozbiljno tome pristupa na primjer u japanu, ali treba osigurati da se svaki dan odvozi druga vrsta otpada (na primjer ponedjeljkom papir, utorkom ostaci iz kuhinje, srijedom željezo, četvrtkom plastika, petkom obojeni metali) pa ti sad vidi dali je to prihvatljivo rješenje.   naravno, moguće je dopustiti da ponedjeljkom, srijedom i petkom otpad odvozi jedna (nećemo imenovati) nacionalna manjina koja bi vjerujem pristala da nas toga riješi besplatno.
« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2013, 09:24:57 prijepodne domovinesin »
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #56 : Ožujak 01, 2013, 01:54:19 poslijepodne »
Mi i dale nemamo "naplatu prema volumenu" i organizerano "selektivno prikupljanje otpada". Imamo naplatu po kante/komadu, bilo nutre od 0 do 119 l otpada il 120 l mi plačamo maksimalne 120 l i to maksimalni broj odvozov ne gledeč nato jel ta količina otpada proizvedena/ otpelana. Nevidim bitnu razliku v odnosu na prijašnji sistem.
Nadam se da se ovi tvoji budu v Veču zalagali za ovo kaj ti predlažeš za rešejne.
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #57 : Ožujak 01, 2013, 05:00:00 poslijepodne »
Mi svi i dalje imamo legalno otimanje novaca! Plaćamo ono smeće koje netko napravi na cesti!!


Plaćamo, ali možemo  - moramo ga i pobrati ,jer nikad još nis videl komunalca da je došel pobirati otpad po cesti, a temeljem odluke o naplati troškova za radove koji se ne realiziraju. Dakle za smeće koje nismo mi bacili na cestu.


Kantu praznim svaki drugi tjedan, naplaćuju mi uredno najnižu cijenu odvoza, a o volumenu ni spomena. Znaći da solidarno dijelim trošak sa svim ostalim korisnicima.


Nekima bi siguran sam odgovaralo da se odvozi i dva puta tjedno, a to znaći da bi se moja naknada nesrazmjerno povećala, a ulugu ne koristim.


Tko mi je kriv?


Ako dio smeća kompostiram i ekološki  ga saniram još sam po tome kažnjen. Kakav se poučak iz toga može izvući?


Moj susjed na svom dvorištu ima pravo smetlište ( vodozaštitno područje) dovlači sve moguče smeče, prebira ga, ostavlja tokom godine da se sakuplja svakakva živina, smrad! Nikome ništa. Nitko od redara, komunalaca ne dolazi kod njega da ga opomene, zabrani mu takav rad!?


Ali ako netko drugi ne izore zemlju, evo ih!


Toliko o redu i ekologiji u ovoj našj zabiti koju zovemo domom!

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #58 : Ožujak 01, 2013, 07:18:50 poslijepodne »

Kantu praznim svaki drugi tjedan, naplaćuju mi uredno najnižu cijenu odvoza, a o volumenu ni spomena. Znaći da solidarno dijelim trošak sa svim ostalim korisnicima.


Nekima bi siguran sam odgovaralo da se odvozi i dva puta tjedno, a to znaći da bi se moja naknada nesrazmjerno povećala, a ulugu ne koristim.

Potpisujem. Isto imam i sama.
No, vjerojatno se puno ne bunimo (kao da se ikad bunimo) zato jer je odvoz smeća mizerna stavka u odnosu na druge troškove režija.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #59 : Ožujak 02, 2013, 02:54:08 poslijepodne »
Citat:
Potpisujem. Isto imam i sama. No, vjerojatno se puno ne bunimo (kao da se ikad bunimo) zato jer je odvoz smeća mizerna stavka u odnosu na druge troškove režija.




Kada bi zbrojili koliko komunalac ima korisnika, dobijemo iznos mjesečne naknade. Odbijemo troškove odvoza, održavanja itd, plaće djelatnika i zanima me koliko ostane za razvoj i ekološko zbrinjavanje otpada. Da se još iz sve ga toga izdvaja sve kako imamo primjer iz drugih zemalja koje na tome dobro zarađuju, a radnici zarađuju plaču, kamo sreće.


Ako u Beču može raditi spalionica smeča i zagrijavati stanove, ne vidim zašto to mi ne bi mogli slijediti primjerom?

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....