Autor Tema: Odjava prebivališta ?????  (Posjeta: 5757 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odjava prebivališta ?????
« : Prosinac 27, 2010, 05:13:13 poslijepodne »
Dali netko zna odgovor ?

Situacija je slijedeća:
Frendica je bila udana za državljana BiH i navedeni je prijavljen na adresu njene majke gdje su i živjeli dok su bili ubraku (u kojem su dobili i dijete).
Pošto je on kreten, alkoholićar, nasilnik i neradnik (nije radio ni dana od kad su u braku, nešto je malo fušario bez prijave), više nije mogla to trpjeti, jer ju je maltretirao i tukao, zatražila je rastavu i dobila je, određena mu je i alimentacija (koju naravno ne plaća).
On je odselio od njih, ali se ne želi odjaviti s adrese.

Pitanje je slijedeće:

Da li ona ili njena mama (koja je vlasnik stana) može sama odjaviti kretena s adrese i šta joj je potrebno ?

p.s.
U MUP-u su im rekli da se osobno on mora odjaviti, a da ga one ne mogu odjaviti iako su imale pravomoćno Riješenje o razvodu braka, što mi je nevjerojatno !!!!! :o  :o

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odjava prebivališta ?????
« Odgovori #1 : Prosinac 27, 2010, 05:36:30 poslijepodne »
Ako su ti tak rekli na Policiji, onda je tak.
One mogu možda jedino prijaviti da on tamo više ne živi, tj. da je njegova prijava na toj adresi sada lažna, ali odjaviti se mora sam.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odjava prebivališta ?????
« Odgovori #2 : Prosinac 27, 2010, 10:36:15 poslijepodne »
Znači, on je još uvijek u Hrvatskoj stranac, tj, nema hr državljanstvo?

Mislim da je najbolje da potražiš savjet i pošalješ upit na stranicama MUP-a, tamo ima kontakt obrazac za iznošenje problema, pa se tamo raspitaj, uz napomenu da je iluzija očekivati da će se on sam odjaviti, kao i da je riječ o strancu, te da je njegova prijava sada dovođenje u pravnu i činjeničnu zabludu nadležnih tijela...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Odjava prebivališta ?????
« Odgovori #3 : Prosinac 28, 2010, 02:15:34 poslijepodne »
To mi je totalno nevjerovatno, da ako nekog prijaviš kod sebe, da ga više ti ne možeš i odjaviti, nego moraš ćekati da se on sam odjavi.
Na osnovi te prijave dobio je osobnu iskaznicu i dalje živi u HR, faktićki nevaljanom osobnom iskaznicom, jer po zakonu se mora (mislim u roku 8 dana) prijaviti na novu adresu.

Sledg, svakako bum poslušal tvoj prijedlog, nego mislil sam da neko iz prve ruke zna proceduru. Fala.

Bilaj

  • Gost
Odg: Odjava prebivališta ?????
« Odgovori #4 : Prosinac 28, 2010, 03:10:39 poslijepodne »
ja sam slal na MUP pitanja i ona su dosta dobra bila.

Uvijek su napisali točno kaj treba. Doduše treba jedan dan za odgovor ali je odgovor točno sve kaj treba. Netko si daje truda.