Autor Tema: Cemu pridjev hrvatski?  (Posjeta: 8199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Cemu pridjev hrvatski?
« : Studeni 06, 2010, 07:31:45 poslijepodne »
Imamo priliku citati, slusati, o novom velikogorickom nogometnom klubu..

Necu sada o nastanku tog kluba i tko ce platiti dugove predhodnika..decki igraju, uspjesni su i to  sportski fer  za pohvaliti..

E sad, mene osobno smeta ono HNK Gorica, ili u prijeodu hrvatski nogometni klub Gorica..

Cemu sluzi ono hrvatski, u srcu Hrvatske..da li je taj naglasak samo da se naglasi,neznam kome  i zasto, a  za mene je to hrpetina primitivzma..

Napomena;

Tema nije za sport, jer sa sportom nema nimalo veze.


Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #1 : Studeni 06, 2010, 11:29:59 poslijepodne »
E sad, mene osobno smeta ono HNK Gorica, ili u prijeodu hrvatski nogometni klub Gorica..
Cemu sluzi ono hrvatski, u srcu Hrvatske..da li je taj naglasak samo da se naglasi,neznam kome  i zasto, a  za mene je to hrpetina primitivzma..

Baš zato hrvatski... Da smeta tebi i takvima kao što si ti.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #2 : Studeni 07, 2010, 11:14:30 prijepodne »

[/quote]

Baš zato hrvatski... Da smeta tebi i takvima kao što si ti.
[/quote]

Ja nisam naveo da me smeta, vec , da je taj naglasak u srcu Hrvatske primitivno blesav, kuzis..isto, kao i na godisnjim skustinama vatrogasnih i inih drustva uz kranjske sa hrenom i litru sa  vodom  opali se i hrvatska himna..na cast rodu i domovini.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #3 : Studeni 07, 2010, 11:38:03 prijepodne »
I Dinamo je Hrvatski nogometni klub ... kaj se to ne vidi ?  Od rukovodstva (braća Begići, pardon, Mamići) pa do raznih Kunta bez Kinte ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #4 : Studeni 07, 2010, 01:33:42 poslijepodne »


Baš zato hrvatski... Da smeta tebi i takvima kao što si ti.
[/quote]

Ja nisam naveo da me smeta, vec , da je taj naglasak u srcu Hrvatske primitivno blesav, kuzis..isto, kao i na godisnjim skustinama vatrogasnih i inih drustva uz kranjske sa hrenom i litru sa  vodom  opali se i hrvatska himna..na cast rodu i domovini.
[/quote]


ZAKON
o grbu, zastavi i himni Republike Hrvatske te zastavi i lenti predsjednika Republike Hrvatske

IV. HIMA REPUBLIKE HRVATSKE

Članak 15.

Himna Republike Hrvatske je "Lijepa naša domovino".

Članak 16.

Tekst himne Republike Hrvatske glasi "Lijepa naša domovino, Oj junačka zemljo mila, Stare slave djedovino, da bi vazda sretna bila! Mila, kano si nam slavna, Mila si nam ti jedina. Mila, kuda si nam ravna, Mila, kud si planina! Teci Dravo, Savo teci, Nit' ti Dunav silu gubi, Sinje more svijetu reci, Da svoj narod Hrvat ljubi. Dok mu njive sunce grije, Dok mu hrašće bura vije, Dok mu mrtve grobak krije, Dok mu živo srce bije!"

Članak 17.

Napjev s tekstom himne "Lijepa naša domovino" jest Svečano Lij-pa na-ša do-mo-vi-no , Oj ju-na - čka ze-mljo mi-la, Te-ci Dra-vo, Sa-vo te-ci, Nit' ti Du-nav si-lu gu-bi,

Sta-re sla-ve dje-do-vi-no, Da bi va-zda sre-tna bi-la! Si-nje mo-re svijetu re-ci, Da svoj na-rod Hr-vat lju-bi.

Mi-la ka-no si nam sla-vna, Mi-la si nam ti je-di-na. Dok mu nji-ve sun-ce gri-je, Dok mu hrašće bu-ra vi-je,

Mila, ku-da si nam ra-vna, Mi-la ku-da si pla-ni-nas! Dok mu mr-tve gro-bak kri-je, Dok mu ži-vo sr-ce bi-je!

Članak 18.

Himna Republike Hrvatske izvodi se: 1. na početku zasjedanja Sabora Republike Hrvatske; 2. pri službenom dolasku u Republiku Hrvatsku odnosno pri ispraćaju iz Republike Hrvatske šefa strane države ili ovlaštenog predstavnika međunarodne organizacije; 3. u drugim slučajevima utvrđenim zakonom.

Članak 19.

Himna Republike Hrvatske može se izvoditi i na službenim proslavama, političkim skupovima i drugim svečanim manifestacijama. Himna Republike Hrvatske ne smije se izvoditi na način i u prilikama koji vrijeđaju ugled i dostojanstvo Republike Hrvatske.

Članak 20.

Izvornik teksta i napjeva himne Republike Hrvatske čuva se u Saboru Republike Hrvatske.

Članak 21.

Himna Republike Hrvatske izvodi se sviranjem, pjevanjem ili sviranjem i pjevanjem.

Članak 22.

Himna Republike Hrvatske izvodi se uz odavanje uobičajenih počasti od strane svih prisutnih.


To koliko pojedinci drže do bilo kakve društvene organizacije nije uvijek vidljivo i nema potrebe za takovim pokazivanjem. Svojim neradom ili nepodržavanjem rada i sudjelovanja ostalih u bilo kakovim organizacijama koje ne stvaraju profit, nisu političke , nisu stranačke, a da svojim radom pridonosi i pomažu društvu i društvenoj zajednici, nije potrebno iste omalovažavati.
Ljudi su oduvijek na razne stvari gledali različito i normalno je da nam se mnogo toga ne treba svidjeti i da mnoge stvari ne podržavaju svi na isti način. Ali zato ih nije potrebno vrijeđati i isticati nešto u negativnom kontekstu, samo zato jer se to nekome ne sviđa ili ih ne poznaje dovoljno.
Usporedba kobasica i vatrogasaca je divna usporedba,koja se na žalost ističe u negativnom smislu,samo zbog toga jer je onaj koji to izgovara, možda željan tih kobasica?
A možda je željan biti sudionikom i dionik onoga što bi to trebalo predstavljati, ali nema hrabrosti prići i družiti se sa tim osobama?
Jer oni ipak svojim zajedništvom i radom nešto predstavljaju u toj zajednici,koja zajedno sa njima uzima i dijeli ono što imaju, bez sablazni, zar samo kobasice.
Na kraju krajeva tu se ipak pretpostavlja da ono nešto slave (sviranje himne), znači svečana prigoda ,a tada se zna i poštuje red.
Oni koji nisu zvani , a mogli su biti među odabranima svojom voljom ali su se smatrali vrednijima ,ostaju vani i zavide čak i na kobasicama.

 Da nebi bilo zabune u pogledu himne,naprijed je izvadak iz zakona,kada se svira himna.

O tome kako bi to uredili pojedinci, u zakonu nema ni slovca!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #5 : Studeni 12, 2010, 10:35:48 poslijepodne »
mlačanin ... kad bi svi koji vode i rade u firmama koje nose predznak Hrvatski ponašale se kako treba onda nebi trebalo ni dolaziti do ovakve rasprave. da se podsjetimo: Hrvatske Autoceste, Hrvatska Elektroprovreda, Hrvatske šume, predsjednik Hrvatske vlade, njegov zamjenik i još masa imena i naziva koji u sebi imaju Hrvatski. ponekad mi je muka od takvih kriplova i od onih koji ih podržavaju uzdignuta čela, u stavu mirno, ruka na novčaniku a odnekud svira "Bože čuvaj Hrvatsku"  opet se sjetim parole "BANDO LOPOVSKA"
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #6 : Studeni 13, 2010, 08:12:30 prijepodne »
Ajd sad hrvatski u nazivu ustanovama drzavnog znacaja zvuci razumljivo, i smatram u redu.

ali ,jedan loptoguracki klub lokalnog znacaja da nasi pridjev  u srcu Hrvatske je smijesno..

Zgrazam se i kad vidm one crne plocurine koje imaju isti oblik kao u doba nakon dolaska oslobodioca 45te koje se nalaze i na zgradama djecjih vrtica i osnovnih skola

vele, Republika Hrvatska
        Grad Pizda materina
        Decji vrtic taj i taj..

Ako pogledate zgradu gradske uprave  V.Gorici,vidjet cete primjer oko 50 takvih crnih odurnih plocurina prisarafljeneih na fasade zgrade,umjesto info stupa,ploce, gdje se sve vidi.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #7 : Studeni 13, 2010, 02:51:12 poslijepodne »
Cemu sluzi ono hrvatski, u srcu Hrvatske..da li je taj naglasak samo da se naglasi,neznam kome  i zasto, a  za mene je to hrpetina primitivzma..
Možda sad već planiraju igrati internacionalno? Onda to i ne bi bilo tak loše, da se već po nazivu zna odkud je klub.   ;)

Ma, iskreno, i meni je to ponekad malo čudno. Ne kužim ni ja. Negdje to paše, ali negdje je to malo "overload". Ne znam jel ima kakvo pravilo. Po nekoj logici bi se onda i svaki obrt ili svaka firma isto mogla zvati "Hrvatski ...". Primjerice "Hrvatski vodoinstalater Barišić". I onda bi se isto to moglo tumaćit da firma želi internacionalno poslovat. Smiješno, ali neki argument se navek more izmisliti.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #8 : Studeni 13, 2010, 04:59:48 poslijepodne »
... još jedan primjer ... HRVATSKA POŠTANSKA BANKA  ...  vele da je jedina u rukama Hrvata ... je li ? na čelu banke su svi sa zavičajnim porijeklom, stranački su bili svi postavljeni kad je banka formirana, Kutle ju koristio kao supermarket, a i nije samo on ... neki ju zovu i Hercegovačka poštanska banka ... a sad moj komentar ... toliko su spori i još k tome neljubazni da je to strahota. Po čemu bih ja sad trebao biti ponosan na tu banku jer mi se kosa digne na glavi kad moram bilo što obavljati kod njih jer je moj poslodavac odabrao baš njih (po rodjačkom ključu) ??? Kakve to veze ima sa hrvatstvom. Da, sram me je što neke ustanove  nose predznak HRVATSKI . A vi i dalje stojite i pjevajte "Bože čuvaj Hrvatsku" (a ruka na novčaniku, za svaki slučaj) ...
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2010, 05:01:47 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #9 : Studeni 13, 2010, 06:22:17 poslijepodne »
E pa drugovi HNS-ovci, nije vas smetalo kad je sve bilo jugoslavensko! Toliko smo dugo čekali tu slobodu da bi ja baš sve nazvao Hrvatskim! Baš zato da bode u oči Vama jugonostalgičarima!


JosipJoža

  • Gost
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #10 : Studeni 13, 2010, 06:38:52 poslijepodne »
E pa drugovi HNS-ovci, nije vas smetalo kad je sve bilo jugoslavensko! Toliko smo dugo čekali tu slobodu da bi ja baš sve nazvao Hrvatskim! Baš zato da bode u oči Vama jugonostalgičarima!



E moj dadi, tebi se HNS priviđa u svakom pogledu i svakom trenutku, pa nemože ni jedna tema proći da je ne zagadiš sa napadima na sve nas da smo HNS-ovci i na HNS, daj se skuliraj malo, spusti se na zemlju i shvati da smo mi svi građani Hrvatske i da ništa manje od tebe ne volimo Hrvatsku.

A što se tiče jugonostalgičara, pa moglo bi se reći da je danas 80% građana Hrvatske jugonostalgičari, upravo zbog takvih velikih hrvatina, koji nam stalno pumpaju i prosipaju domoljublje i hrvatstvo dok nas istovremeno pljačkaju i osiromašuju sve više i više.
Imaju ljudi puno razloga i da budu jugonostalgičari, jer taj sistem je imao i jako dobrih stvari, koje da smo kojom srećom i usvojili i u novoj Hrvatskoj, danas bi bilo sve puno bolje nego li je. Pa ti pjevaj o jugonostalgiji koliko te volja. To ti je istina, pasala ti ili ne.
Podsjetiti ću te na jedan banalan primjer iz naše najbliže povijesti, za vrijeme poplava, u bivšem sistemu bi sve bilo puno drugačije nego li je bilo kod zadnjih katastrofalnih polava. A ti razmišljaj zašto.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #11 : Studeni 13, 2010, 06:56:47 poslijepodne »
dadi, HNS-ovac nisam,  ali da mi je prije bilo bolje, istina je.  


Za  svu djecu koja su rođena i preživjela
1950-te, 60-te i 70-te !!

Prvo, preživjeli smo i rođeni smo normalni, iako su naše majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pušile i radile do zadnjeg dana trudnoće i nikad nisu bile testirane na dijabetes

U to vrijeme upozorenja u stilu "čuvati daleko od dohvata djece" na bočicama sa lijekovima, vratima i ormarima nisu postojala.

Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampersice. Pišali smo u krevet.

Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zračnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi za vožnju biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje vrta, a ne iz flašica kupljenih u velikim trgovačkim lancima. Dijelili smo flašicu Cocte ili Cole sa našim prijateljima i

nitko nije umro zbog toga .

Jeli smo mliječne sladolede, bijeli kruh i pravi putar, pili kokte, nare koje su i tada bile pune sećera, ali nismo bili debeli

zato što smo smo se  stalno igrali vani

Izlazili smo iz kuće ujutro i igrali se po cijeli dan, skrivača, graničara, lopova i pandura, kraljica 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i svega ostalog što je samo dječja mašta bila u stanju
smisliti,sve dok se nije upalila ulična rasvjeta koje onako nije bilo previše.   

Nerijetko, nas nitko nije mogao naći po cijeli dan, pa je i roditeljska pljuska bila dio odgoja a bez zlostavljanja u obitelji.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane radeći trkaće daske  od otpada iz podruma, spuštali se niz ulice zaboravljajući da nismo napravili kočnice.

Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naučili smo kako riješiti problem

Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u školi.

Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali školskog psihologa i usmjerivača pa smo ipak završavali nekakve škole.

Nama nisu prodavali drogu ispred škole...

Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box, nikakve video igrice, nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne), nismo imali video rekordere, surround sound, mobitele, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO IŠLI VAN
DRUŽITI SE S NJIMA !
Padali smo s drveća, znali se porezati na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
naši roditelji nikada nisu išli na sud zbog toga
Igrali smo se s lukom i strijelom, gradili  utvrde od snijega, bacali petarde za Novu godinu,čitali  hrpe crtanih romana  i sve smo to preživjeli bez posljedica!

Vozili smo se biciklom ili pješke dotrčali do prijateljeve kuće, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kuću da se družimo i budemo zajedno!

Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu plaćali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su često stroži nego sam zakon!

Posljednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u povijesti čovječanstva

Naše generacije su dale najbolje izumitelje
i znanstvenike do danas.

Imali smo slobodu, pravo na greške, uspjeh i odgovornost.
I naučili smo živjeti s tim !


dadi, kad prestaneš kopati nos i pišati u pampersice, možda shvatiš zašto je nama nekada bilo bolje nego danas ...[/font]
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2010, 07:04:48 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #12 : Studeni 13, 2010, 07:01:58 poslijepodne »
E pa drugovi HNS-ovci, nije vas smetalo kad je sve bilo jugoslavensko! Toliko smo dugo čekali tu slobodu da bi ja baš sve nazvao Hrvatskim! Baš zato da bode u oči Vama jugonostalgičarima!



kad se ovakvi pamfleti procitaju, majko mila, ono od prije bilo je ohhho..

koliko je ona nakarada  soc. revolucije  od x-godina ucinila stete..vidi se u prilogu kolege dadi...

jebal te HNS na celu klana Pusic i njihov saborski zatupnik iz hrvatskog Turopolja..


Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #13 : Studeni 13, 2010, 08:05:17 poslijepodne »
dadi, HNS-ovac nisam,  ali da mi je prije bilo bolje, istina je.  








Možda je tebi bilo bolje, al meni nije. Moji su roditelji proganjani zato jer su bili Hrvati i išli u crkvu! Tata mi je prerano umro i nažalost nije doživio jedini san, a to je da živi kao svoj na svome. Mama je radila u prosvjeti i više puta oduzimali su joj razredništvo jer je "bila loš primjer djeci" jer je hodala u crkvu! Kad smo imali slavlje tata se bojal kad smo pjevali Vilu Velebitu jer su mu komunjare uterale strah u kosti! Od malena su nas učili da vani ne smijemo niš pripovedati kaj se pri hiži priča da bi tata sačuval radno mjesto!!! A zakaj ? Samo zato kaj su bili Hrvati i ljubili sve Hrvatsko! U mojoj kući djeca svakodnevno slušaju o povijesti i domovinskom ratu i trudit ću se da to nikada ne zaborave! I zato sve sa predznakom Hrvatsko zduboka pozdravljam i kamo sreće da se svi ponekad prisjetimo strahota rada i komunističkog režima! Svima bi nam bilo puno bolje i ljepše živjeti u ovoj našoj dragoj nam HRVATSKOJ!

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #14 : Studeni 13, 2010, 09:02:47 poslijepodne »
dadi,a di si ti onda živel.Ja sam cijeli život živila u VG,domaća dekla,reklo bi se plementaškoga roda,no to ni ni bitno.Od kad znam za sebe išla sam u crkvu,i moji roditelji,bake djedovi i cijela šira obitelj.Najljepše je bilo poslje meše kad smo se svi skupili ispred crkve i spominjali se.U Međigorju smo bili godinu dana nakon što su počela ukazanja.Na vjeronauk smo išli redovito,čak štoviše sa mnom su na vjeronauk išla djeca mnogih naših uglednih učitelja,i na pričest i na firmu.Svi moji su bili zaposleni,neki na prosječnim mjestima,neki na rukovodečim,niko ni bil u partiji i svi smo živjeli odlično,čak što više pre dobro,i niko nas nije ni proganjao ni zlostavljao zbog toga.Reci a di si ti živio?