Autor Tema: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici  (Posjeta: 6611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« : Studeni 05, 2010, 11:52:31 poslijepodne »
Gdje god kreneš po našem gradu, svugdje nailaziš na nepropisno parkirana vozila, koja ugrožavaju sudionike u prometu (vozače automobila, motocikla, bicikla i pješake).
 Iako je propisno postavljena i vertikalna i horizontalna signalizacija, niko je ne poštuje. Ne znam zašto se takve stvari dozvoljavaju (vjerojatno treba neko poginuti, da bi se nešto pokrenulo), zašto policijski djelatnici takve ne savjesne vozače ne kažnjavaju, zašto se ponovno ne uvede Pauk (dok je bio Pauk u VG nije bilo toliko nepropisno parkiranih vozila na sve strane).
Dolazim do zaključka da netko utjecajan namjerno koći sprovođenje zakona.
Navesti ću nekoliko mjesta u gradu gdje se svakodnevno pojavljuje navedeni problem, možda ovaj moj post pročita neko ko može utjecati na ovu problematiku i poduzme nešto.

* Ulica A. Cvetkovića (kod Monamija)
* Biciklisička staza od Tržnog centra do Robne kuće
* Ulaz/izlaz na parkiralište Trg kralja Tomislava
* Oko žardinjera na Trgu kralja Tomislava (kod Elmika i Fero Terma )
* Ulaz/izlaz na parkiralište Trg kralja Tomislava (kod Fine)
* Šetalište F.Lučića i Šenoina (oko crkve NBDM )
* Ulica koja povezuje Zagrebačku i Školsku ( uz Vatrogasni dom)
* Kralja Zvonimira ( nasuprot ZG banke )
* Matije Magdalenića ( kod Policije )
* Oko biste V.Nazora ( "kružni tok" u rupi kod Policije )
* Trg M.Tita ( kod nebodera )
* J. Pucekovića ( kod vrtića Ciciban )
* ulaz/izlaz s parkinga u ulici M.Slatinskog (kod auto praone )
* Matice Hrv. (kod Bille i duž cjelog parkinga prema Trgu S.Radića )
* Trg S.Radića ( kod DM-a )
* V.Vidrića (od S.Kolara prema Vrtiću )
* Trebnjanska (kod Mc Donalds-a)
* Trg P.Krešimira IV ( oko Autobusnog kolodvora i Tržnog centra )

Ima još sigurno nekih mjesta (na kojim postoji isti problem) kojih se nisam sjetio ili neznam za njih, pa ih slobodno navedite.

Imao sam prilike vidjeti kako je biciklist skoro nastradao, zbog vozila koje je bilo parkirano na ulazu u parking kod Fine.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #1 : Studeni 07, 2010, 12:06:35 poslijepodne »
Sve ovo u blizini policije su ti vozila djelatnika policijske postaje, ko može šerifu pisat kaznu!?
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #2 : Studeni 07, 2010, 02:28:51 poslijepodne »
Ti znaš - kao uostalom i sve ostalo što "znaš" - da su to njihova vozila?? Nemoj, ispadaš smiješan.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #3 : Studeni 07, 2010, 02:47:37 poslijepodne »
Da ,naravno da znam, 35g. živim u toj zgradi i 35g. imamo isti problem. Pa ti vidi ko je smješan :P :P
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #4 : Studeni 08, 2010, 12:45:12 poslijepodne »
Da ,naravno da znam, 35g. živim u toj zgradi i 35g. imamo isti problem. Pa ti vidi ko je smješan :P :P
Pošto tam živiš ja ti vjerujem da znaš ko tam parkira i da ti to nije niti malo smiješno. No neke bedaste komentare si očigledno moraš dopustiti.
Ali nije vrag da si ovime zavrijedio bann? Stjepan još nije dobio odgovor na svoje pitanje.
Kaj si još zgriješil? Možeš kaj napisati na PP, se PP može koristiti kad si banniran?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #5 : Studeni 08, 2010, 07:08:47 poslijepodne »
Ali nije vrag da si ovime zavrijedio bann? Stjepan još nije dobio odgovor na svoje pitanje.

Kak znaš da je nekaj pitao - i kak znaš da nije dobio?? Ti znaš kaj si mi pišemo u mod-panelu i kroz PP?

Napisao sam zakaj je dobio bann. Pa neka razmišlja - ima 3 dana za to. Drugi put bu imal puno više vremena. Jer nekek stvari bu ipak moral ostaviti za tome pripadajućim mjestima, a što forum nije. No to se ionak tiče svih, ne samo njega.

Kaj si još zgriješil? Možeš kaj napisati na PP, se PP može koristiti kad si banniran?

Ne može napisati ništa, bannirana osoba ne može pisati apsolutno ništa, što znači niti odgovarati na PP, već sve samo čitati. A i to je jedan od tri oblika banna, i to onaj najblaži. U ostalima ne može niti to.
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2010, 07:11:40 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #6 : Studeni 08, 2010, 07:26:55 poslijepodne »
Da ,naravno da znam, 35g. živim u toj zgradi i 35g. imamo isti problem. Pa ti vidi ko je smješan :P :P

Onda valjda znaš i što je pojam "nepropisno parkiranog vozila".

Ukoliko si mislio na to da na označena parkirna mjesta na javnom parkirnom prostoru parkiraju policajci svoja vozila, to nije nepropisno parkiranje. Zna se što je "nepropisno parkiranje". BTW, ne znam tko bi mi mogao zabraniti da se stanem na javni parkirni prostor, i to na označena parkirna mjesta?? To stvarno ne znam tko bi mi to zabranio, a još manje temeljem čega? Zato što tamo netko dugo stanuje pa misli da je to njegovo parkiralište?? Ako mi je "ćeif", stat ću tamo i ostaviti auto mjesec dana - i tko mi što može?? Meni ili bilo kome drugome (ionako je svejedno) tko bi to napravio?

Sa druge strane, 99% onih vozila koja se parkiraju ispred zgrade na javnoj površini ziher nisu od policije, jer policajci imaju mjesta za parkiranje svojih vozila iza postaje i izvan tih mjesta o kojima pričaš (i to znam jer sam ne jednom pričao sa kolegama iz PP Velika Gorica, i rekli su mi gdje su im privatna vozila, a i interna zapovijed od Načelnika je da se ne smije parkirati privatna vozila policajaca na ta parkirna mjesta iz obzira prema stanarima - iako za to zakonske podloge nema...), a dobar dio tog parkinga je ionako označen za policiju - i tamo niti nema privatnih vozila (jer policija ima i službenih civilnih vozila, a sigurno nije niti jedan od tih "civilnjaka" nečiji privatni, jer tamo svi poznaju aute svih svojih kolega, pa tako i Načelnik, a jasno je da nitko nebi išao sam sebi slagati "frizuru" zbog tako jadnog povoda...).

Sa treće strane - mnoga od tih vozila koja nisu od stanara zgrade su od stranaka koje tamo dođu - i ja tamo parkiram pred tu zgradu kada dolazim u policijsku postaju nešto obaviti. I opet ću tamo parkirati kada ovih dana dođem predati za novu osobnu iskaznicu.

Znači, postoji jako puno mogućnosti da si u krivu, no ti očito smatraš da je to nemoguće. U slijedeća dva dana ponovo dobro osmotri situaciju - pa nam reci što si zapazio, popiši tablice privatnih policijskih auta koji cijelo radno vrijeme vlasnika policajca, svih 12 sati, stoje tebi pod prozorom. A onda nam reci i jesu li to javna parkirna mjesta, jesu li označena kao takva, i krši li tko ikoje tvoje stvarno vlasničko i svako drugo pravo.
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2010, 07:29:40 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #7 : Studeni 08, 2010, 10:00:35 poslijepodne »
Da pojasnim, nepropisno parkirana vozila, nisu vozila koja su parkirana na javnom parkiralištu (obilježenom vertikalnom i horizontalnom signalizacijom) pod naplatom ili ne naplatom, nego vozila koja su parkirana uz rub kolnika, po biciklističkim stazama, na ulazima u parkirališta, pred smetlarnicima, po nogostupima, zelenim površinama itd...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #8 : Studeni 09, 2010, 08:40:00 prijepodne »
Ali nije vrag da si ovime zavrijedio bann? Stjepan još nije dobio odgovor na svoje pitanje.

Kak znaš da je nekaj pitao - i kak znaš da nije dobio??
Lijepo. Znam čitati. I razmišljam logično. Ako Stjepan na temi "popis opomena i banova" za sve vidljivo napiše poruku u kojoj tebe kao moderatora pita da daš primjer kaj je Nino_VG lagao i vrijeđao, onda je time nekaj pitao, zar ne? To kao odgovor na tvoje prvo pitanje. Kak me možeš uopće tak nekaj i preočitog pitati? Ne čitaš postove od administratora? Da ga nisi slučajno stavio na "ignore"? Ajd priznaj.  :D

A ovo drugo: ako je već postavio pitanje ovak na jednoj temi, očito da je to i štel, ovdje javno i za sve vidljivo. I obično se prek istog kanala i odgovara. Vjerujem da mu je i bila namjera da ovdje dobi odgovor, za sve vidljivo, jer da ga je htel prek nekog drugog kanala, onda bi te prek tog drugog kanala i pital. Čista logika. Ili ti šalješ pismom odgovor kad ti neko postavi ovakvo jednostavno pitanje telefonom? A pošto na toj temi gdje je pital nema post sa odgovorom, tvrdim da tam odgovora nije dobio. To kao odgovor na drugo pitanje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #9 : Studeni 09, 2010, 10:08:37 prijepodne »
Ali nije vrag da si ovime zavrijedio bann? Stjepan još nije dobio odgovor na svoje pitanje.

Kak znaš da je nekaj pitao - i kak znaš da nije dobio??
Lijepo. Znam čitati. I razmišljam logično. Ako Stjepan na temi "popis opomena i banova" za sve vidljivo napiše poruku u kojoj tebe kao moderatora pita da daš primjer kaj je Nino_VG lagao i vrijeđao, onda je time nekaj pitao, zar ne? To kao odgovor na tvoje prvo pitanje. Kak me možeš uopće tak nekaj i preočitog pitati? Ne čitaš postove od administratora? Da ga nisi slučajno stavio na "ignore"? Ajd priznaj.  :D

A ovo drugo: ako je već postavio pitanje ovak na jednoj temi, očito da je to i štel, ovdje javno i za sve vidljivo. I obično se prek istog kanala i odgovara. Vjerujem da mu je i bila namjera da ovdje dobi odgovor, za sve vidljivo, jer da ga je htel prek nekog drugog kanala, onda bi te prek tog drugog kanala i pital. Čista logika. Ili ti šalješ pismom odgovor kad ti neko postavi ovakvo jednostavno pitanje telefonom? A pošto na toj temi gdje je pital nema post sa odgovorom, tvrdim da tam odgovora nije dobio. To kao odgovor na drugo pitanje.

Nemaš ti kaj čitati i objašnjavati.
 Sjedni i vozi dalje bez pitanja.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #10 : Studeni 09, 2010, 11:25:31 prijepodne »
Nemaš ti kaj čitati i objašnjavati.
 Sjedni i vozi dalje bez pitanja.

Dobro zboriš, vidim da moje iscrpne upute neki i shvaćaju...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nepropisno parkirana vozila u Velikoj Gorici
« Odgovori #11 : Studeni 09, 2010, 11:39:47 prijepodne »
Nemaš ti kaj čitati i objašnjavati.
 Sjedni i vozi dalje bez pitanja.
Ma je, skužil sam tvoju ironiju.

Ali kad mi se neko ubacuje u diskusiju i postavlja (hm...) pitanja mogel sam mu to odgovorit. Bar sam još imal volje za to. Mada nema smisla odgovarati na pitanja na koja su odgovori ovak strašno očiti ko i na tim spomenutim. Očito se moram naučiti neka bezvezna, sveopćenita i provokantna pitanja ignorirati.

Jebga, i ja se još imam puno toga za naučiti, se razme.