Autor Tema: Proslijeđujem mail  (Posjeta: 36680 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #45 : Travanj 19, 2011, 10:09:36 prijepodne »

Iz toga ispada :
-svatko od trojice gostiju za sobu je dao 9€. Ukupno 27€.
-portir je sebi uzeo 2€. Znači 27+2=29€.

pitanje glasi: Di je nestao 1€?
  

Ovaj zaključak (kaj iz toga ispada) je krivi.

Ispada da je svaki dao 9€, i to je ukupno 27€. To je činjenica.
Portir si je uzeo 2€. To je činjenica.
Hotel si je naplatio 25€. To je činjenica.

Slijedi:
(3 * 9€)= 27€ imamo s jedne strane koliki je izdatak.
S druge strane imamo 25€ + 2€ = 27€ koliki je prihod.

Znači nije 27+2=29€, nego je 27€ - 2€ = 25€.

Ova jednadžba 27+2=29€ nema baš nikakvog smisla.
« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2011, 10:11:09 prijepodne BobRock »

amarkulin

  • Gost
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #46 : Travanj 19, 2011, 11:28:51 prijepodne »
Nema smisla, ali zvuči uvjerljivo.  :)
Moj stari još i sad tvrdi da sam ja uzel taj euro.  :D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #47 : Lipanj 01, 2011, 12:10:33 prijepodne »
P R O G L A S

Svakidašnje teme / Politika / Odg: Raste potpora za EU  na: Svibanj 30, 2011, 12:41:29 pm
http://www.forumgorica.com/politika/raste-potpora-za-eu/msg32506/#msg32506
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #48 : Siječanj 03, 2012, 12:37:23 prijepodne »
P r i o p c e n j e  povodom smjene Zorana Sprajca, urednika Sredisnjeg dnevnika HTV-a

Nize potpisani osuduju marionetsku Upravu HRT-a zbog samovoljne suspenzije urednika Sredisnjeg dnevnika Zorana Sprajca. Zadnja verzija Zakona o HRT-u je najrigidnija od svih dosadasnjih. Sva tri upravna organa HRT-a (Uprava, Nadzorni odbor, Programsko vijece) izravno su kontrolirana od strane vlasti i opozicije. HRT nije javna televizija nego je uistinu jedna od posljednjih bastiona drzavne radiotelevizije u Europi. Gradani je nazalost financiraju placanjem mjesecne pretplate, koja se zasniva na samom posjedovanju RTV prijemnika.

Od same uspostave RH kao drzave pa do parlamentarnih izbora 2000 kontrolu nad HRT-om imao je HDZ odnosno njezin predsjednik Franjo Tudman. Nakon smjene vlasti 2000 god. donesen je dosad najbolji Zakon o HRT-u, koji je predvidao izravan izbor clanova Vijeca HRT-a. Vlast je taj Zakon ipak donijela s figom u dzepu, pri cemu je mislila da ce uvodenjem takozvanog Upravnog vijeca HRT-a zadrzati i dalje kontrolu nad HRT-om. Kada je SDP-ova vlast pak uvidjela da primjenom novog Zakona ne moze kontrolirati izravno izabrane clanove Vijeca HRT-a, pristupila je ponovnoj izmjeni Zakona i povratak na staro stanje. Inicijator rigidnog povratka na staro stanje je tadasnji SDP-ov ministar prosvjete i kulture Anton Vujic. Zadnja to jest aktualna verzija Zakona o HRT-u je dokaz nekompetentnosti i poltronstva njegovih autora, a omogucava vlasti potpunu kontrolu HRT-a. Dovoljno je pogledati tko su clanovi upravnih tijela HRT-a (marionete i poltroni politickih opcija, upravo suprotnost od onoga sto Zakon o HRT-u u cl. 25 tocka 9 predvida).

Sacinjena je Peticija na linku http://www.gopetition.com/petitions/promjena-zakona-o-hrt-u.html koju mozete procitati i potpisati. Potpisnici Peticije su Don Ivan Grubisic, saborski zastupnik i bivsi clan Vijeca HRT-a, dr. Vlatko Silobrcic, clan HAZU-a, clan HHO-a i bivsi predsjednik Vijeca HRT-a te nize potpisani.

Srdacan pozdrav,
JURIS PROTECTA
Udruga za unapredenje pravosuda u RH
Zlatko Zeljko, predsjednik
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Proslijeđujem mail; Otvoreno pismo Vladi i Saboru HR
« Odgovori #49 : Travanj 10, 2012, 09:47:48 poslijepodne »
Naslov
 Otvoreno pismo Vladi i Saboru HR

Poštovani sugrađani,
 
Poslali smo dopis predsjedniku Vlade RH, gospodinu Zoranu Milanoviću i predsjedniku Sabora gospodinu Borisu Špremu s ciljem da se naši zahtjevi realiziraju što je moguće prije. Sadržaj pisma možete pročitati na http://www.jurpro.hr/HRT-peticija.htm .
 
 
 
Ako želite komentirati izravno stanje oko Hrvatske radiotelevizije, možete to učiniti slanjem izravnog maila na adrese:
 
1. predsjednik@vlada.hr (Vlada);
 
2. predsjednik@sabor.hr (Sabor)
 
U tom slučaju pošaljite kopiju maila i nama.
 
Računamo i dalje s Vašom potporom, a naročito kod slijedeće akcije, koja će se odnositi na temu pravosuđe. Vlada i Sabor HR-a omogućili su odvjetnicima u Hrvatskoj ozakonjenu pljačku. Tako su odvjetničke tarife u Hrvatskoj za imovinsko-pravne sporove višestruko veće od tarifa bogatih zemalja Zapadne Europe, a one su uzrokovale:
 
1.
Masovnu pljačku hrvatskih fizičkih i pravnih osoba u stotinama milijardi kuna;
 
1.
Devastaciju hrvatskog pravosuđa, jer su suci zbog razlike u zaradama masovno napustili sudove i prešli u odvjetnike. Ne može se očekivati od suca da gledaju skrštenih ruku kako njihovi kolege odvjetnici zarade na jednom sporu više nego oni za cijeli život;
 
1.Masovno kršenje ljudskih prava stotinama tisuća hrvatskih građana zbog dugotrajnosti sudskih postupaka. Imovinsko pravni sporovi traju u Hrvatskoj nerijetko 20 i više godina. Prema međunarodnim standardima svako trajanje sudskog postupka duže od 5 godina predstavlja kršenje ljudskih prava;
 
1.Sukob interesa odvjetnika i njegove stranke. Kod obračuna odvjetničkih tarifa u Hrvatskoj nije predviđen paušal, nego odvjetnici naplaćuju posebno izlazak za svako ročište i za svaki sudski podnesak;
1.Nepostojanje pravne zaštite i time isključivanje Republike Hrvatske iz zajednice civiliziranih država, u kojima je moguće investirati. Država u kojoj imovinsko pravni postupak traje 20 i više godina ne može se ubrojiti u red pravnih država i samo je luđak spreman investirati u takvoj državi. Time je onemogućen gospodarski razvoj i zaštita prava, kako poduzetnika tako i svih ostalih građana. Takva država je osuđena na propast, a to se s Hrvatskom događa polako ali
 
 Nije potrebno naročito naglašavati da je ova vrsta organizirane pljačke stotinama puta teža od navodne pljačke bivšeg predsjednika Vlade Ive Sanadera. Postavlja se pitanje da li će se ovoj vrsti pljačke ikada suditi. Za nju bi trebale odgovarati sve vlade od 1994. do danas. Donošenjem Zakona o odvjetništvu 1994. omogućena je, a vjerojatno svjesno predviđena organizirana pljačka, kada su udruzi građana (Hrvatska odvjetnička komora) dodijeljene zakonodavne ovlasti na području samostalnog određivanja odvjetničkih tarifa.
 
 
 Pozdrav,
JURIS PROTECTA
Udruga za unapređenje pravosuđa u RH
Zlatko Zeljko, predsjednik
Zlatko.zeljko@jurpro.hr
Tel. 01-777 6495
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #50 : Rujan 05, 2012, 12:57:54 prijepodne »
Legalizirana pljacka - Organized plundering

Hrvatska je jedina drzava na svijetu u kojoj je ozakonjena pljacka. Tako je Hrvatski sabor davne 1994. god. prenio zakonodavne ovlasti na cehovsku udrugu odvjetnika (komoru), a ista je donijela "Odvjetnicke tarife" koje su deseterostruko vece (za imovinsko pravne sporove) od naknada u pojedinim bogatim zemaljama EU-a. Nema sumnje radi se o organiziranoj pljacki i devastaciji pravosuda, sto je imalo za posljedicu masovno krsenje ljudskih prava zbog dugotrajnost postupaka i unistavanje gospodarstva u Hrvatskoj. Vise o tome u aktualnom Izvijescu na http://jurpro.hr/izvjesce-lang=hr.html, tocka 2.
 
Peticijom trazimo od Vlade, Sabora i medjunarodnih institucija hitnu promjenu postojeceg stanja, a Vas molimo da istu potpisete klikom na http://www.gopetition.com/petitions/lawyer-fees-in-croatia/sign.html. Upisite ime (First Name), prezime (Name), e-mail adresu i mjesto (City). Pozeljno je upisati kratak komentar (Short Comment) ali nije nuzno. Na kraju kliknite na oznaku SIGN na plavoj podlozi.

Lijepi pozdrav
 
JURIS PROTECTA
 
Zlatko Zeljko, predsjednik
 
www.juris-protecta.org
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #51 : Listopad 16, 2012, 10:39:40 prijepodne »
 E, ubih se od tuge zbog ove informacije. Ja sama imam dvoje djece, šta sad, jedno mi se već nagodinu namjerava poturčiti, drugom se fućka živo za vjeru, nijedno ne želi imati svoju djecu, a ja sam matora, mene se više ni ne računa, mašala! Nestat će rwatzke, o, tuge.
  [/color]   [size=0pt] [/size] Interesantno i šokantno


[size=0pt]Službena objava kraja Europe kakvu mi znamo.[/size]
 

Da bi se kultura održala dulje od 25 godina mora postojati određena stopa nataliteta od 2,11 komada djece po porodici.
Sve ispod toga i društvo će nestati.
Gledano kroz povijest nijedna kultura se nije spasila nakon što joj je stopa rodnosti pala na 1,9 djece.
 Stopu od 1,3 je nemoguće preokrenuti jer bi trebalo 80 - 100 godina da se sama ispravi, a nema ekonomskog modela koji bi održavao društvo kroz to vrijeme.
Drugim riječima, ako od 2 para roditelja svaki par ima po jedno dijete, i ako svako to dijete dobije jedno dijete, bit će 4 puta manje djece nego baka i djedova.
 Ako se samo 1 milion djece rodi 2010. teško je imati 2 miliona odraslih koji će ući u svijet 2030.
Kako se populacija smanjuje tako će i društvo i kultura lagano nestajati.
Stope nataliteta zemalja EU:
Francuska je 1,8
 Engleska 1,6
Grčka 1,3
Njemačka 1,3
Italija 1,2
Španjolska 1,1
31 zemlja EU ima stopu nataliteta u prosjeku 1,38
Povijest nam govori da je ove stope nemoguće preokrenuti.
Kroz nekoliko godina Evropa kakvu mi znamo prestat će postojati.
 Ali populacija Europe se ne smanjuje.
Zašto?
ISLAMSKA IMIGRACIJA!
Od ukupnog populacijskog rasta Evrope od 1990. godine 90% je islamska emigracija.
Francuska, dakle, ima stopu nataliteta 1,8 , a muslimani u Francuskoj 8,1.
 Južna Francuska, povijesno gledano jedna od regija s najviše crkvi u svijetu, sad ima više džamija nego crkvi.
30% stanovništva ispod 20 godina su muslimani.
U većim gradovima poput Nice, Marseillesa, Parisa taj broj je narastao na 45%.
 Do 2027. godine 1 od 5 Francuza biće musliman.
Za samo 39 godina Francuska će biti islamska republika.
U zadnjih 30 godina u Velikoj Britaniji je broj muslimana narastao sa 82.000 na 2,5 miliona.
To je povećanje od 30 puta!!!!
 U Velikoj Britaniji sad ima preko 1000 džamija, mnoge od njih su bivše crkve.
U Nizozemskoj je 50% novorođenčadi muslimanskog porijekla, i za 15 godina pola stanovništva Nizozemske će biti muslimani.
U Rusiji ima 23 miliona muslimana.
 Svaki 5-ti Rus je musliman.
Za nekoliko godina 40% ruske vojske bit će muslimani.
U Belgiji 25% novorođenčadi čine muslimani.
Belgijska vlada je ustanovila da će 1/3 sve djece rođene u Evropi biti muslimanske vjeroispovijesti za samo 15 godina.
 
Njemačka vlada prva je o tome javno prozborila.
Tendencija pada (njemačke) populacije se više ne može zaustaviti.
Njemačka će biti muslimanska zemlja do 2050. godine.

Libijski vođa Moamer Gadafi je izjavio:
 "Postoje znakovi da će Alah osigurati pobjedu nad Evropom bez mačeva, bez pušaka, bez osvajanja.
Ne trebamo teroriste, ne trebamo bombaše samoubojice.
50 miliona muslimana (u Evropi) će je pretvoriti u muslimanski kontinent kroz slijedećih nekoliko decenija." (naslućivao sam da je Maoamer genije skriven iza krinke diktatora).
 Sad ih ima 52 miliona (podaci iz 2007. godine), za 20 godina taj broj će se udvostručiti na 104 miliona.

Katolička Crkva je nedavno objavila da ju je islam nadmašio brojem registriranih vjernika.
Za 5-7 godina islam će biti dominantna religija na svijetu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #52 : Listopad 16, 2012, 11:08:28 prijepodne »
Gospon Mlačanin, koliko djece vi imate, ako se smije znati ?  Što je s onim roditeljima koji ne mogu imati djecu ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #53 : Listopad 16, 2012, 11:38:56 prijepodne »
Gospon Mlačanin, koliko djece vi imate, ako se smije znati ?  Što je s onim roditeljima koji ne mogu imati djecu ?

Gospon Mlačanin, koliko djece vi imate, ako se smije znati ?  Što je s onim roditeljima koji ne mogu imati djecu ?

Ne vidim potrebu za ovakvim pitanjem. Koliko imam djece , je pitanje otkrivanja identiteta ma forumu.
 Možda te zanima kako se prezivam?

No nemam razloga tajititaj podatak.

Imam dvoje djece žive! Treće, odnosno prvo dijete, najstarije , pogunulo na cesti  u vrijeme Domovinskog rata. Pregazio ga na Velikogorčkoj cesti sin od Krtinić Radea, tada načelnika policijske postaje u Ilici 40.

Nije odgovarao za brzu vožnju (vožnja od 140 km na sat na mjestu gdje je bila dozvolje vožnja od 60 km na sat.

Nisam nikao komentirao članak, ni negativno ni pozitivno!

No tebe uvijek zanima nekaj posebno i osječaš se stalno prozvan.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #54 : Listopad 16, 2012, 11:50:49 prijepodne »
......

Nažalost sve to je surova istina i predviđanja su realna.
Tko je za to kriv?
Svi mi jer ne želimo više djece koja bi " skromnije" odrastala i živjela, nego rodimo po jedno ili dvoje i ta djeca trebaju odmah imati avione. Dokazano je u praksi kako su djeca koja su skromnije odrastala puno kompletnija i spremnija za oholi život koji ih čeka. Ja ne krivim Islam, ljudi migriraju, rađaju i to je njihovo pravo!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #55 : Listopad 16, 2012, 02:13:35 poslijepodne »
Mlačanin, ne pada mi na pamet otkrivati Vaš identitet, nego kad već prenašate članak o Islamskoj imigraciji i broju rođene i nerođene djece, o natalitetu, postavil sam si pitanje koliko taj čovek ima dece, sigurno 7-8, a s druge strane, zašto stalno zagovara stavove crkve koja se protivi umjetnoj oplodnji, te tako stalno govori protiv jednog dijela hrvata koji ne mogu imati djecu, a silno bi htjeli.

Ne znam, odakle vam ideja da se ja stalno osjećam prozvanim ?   Dajte mi jedan primjer gdje sam se ja interesirao za nešto posebno (kako pišete.)

Na kraju, žao mi je zbog pogobije vašeg djeteta.

Gospon Mlačanin, koliko djece vi imate, ako se smije znati ?  Što je s onim roditeljima koji ne mogu imati djecu ?

Gospon Mlačanin, koliko djece vi imate, ako se smije znati ?  Što je s onim roditeljima koji ne mogu imati djecu ?

Ne vidim potrebu za ovakvim pitanjem. Koliko imam djece , je pitanje otkrivanja identiteta ma forumu.
 Možda te zanima kako se prezivam?

No nemam razloga tajititaj podatak.

Imam dvoje djece žive! Treće, odnosno prvo dijete, najstarije , pogunulo na cesti  u vrijeme Domovinskog rata. Pregazio ga na Velikogorčkoj cesti sin od Krtinić Radea, tada načelnika policijske postaje u Ilici 40.

Nije odgovarao za brzu vožnju (vožnja od 140 km na sat na mjestu gdje je bila dozvolje vožnja od 60 km na sat.

Nisam nikao komentirao članak, ni negativno ni pozitivno!

No tebe uvijek zanima nekaj posebno i osječaš se stalno prozvan.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #56 : Svibanj 09, 2013, 05:15:55 poslijepodne »
Napisala žena (strana studentica) na forumu o Hrvatskoj i Norveškoj:

=====================

Maggie iz Osla, Norveška:

 
Premijer je kod nas u Norveškoj osoba koja se vozi u tramvaju, ista je kao i svaka druga osoba, i njoj se vjeruje. Vjeruje joj se jer nama ništa ne fali, i država se brine o svemu.

Mi o politici jako malo razmišljamo, jer u Norveškoj političari nisu - kako mi se čini - kao i u Hrvatskoj, tamo su političari radnici kao i svi ostali.

Pakistanci su se nedavno bunili da ne mogu naći posao kao i Norvežani, pa smo imali referendum o micanju imena i prezimena iz aplikacija za posao..  Sada piše samo što znaš raditi, ne piše čak niti da li si muško ili žensko - i na osnovu toga se zapošljava.

Ja sam otišla u ured i rekla da želim studirati u Hrvatskoj medicinu, dali su mi novce i daju mi ih mjesečno i tu sam, ovdje studenti kažu da je to tu nemoguće... Čudno.

Ako se ima nekakav problem - onda se to riješi referendumom.

U Norveškoj ne moraš raditi, ali to je tamo sramota, takvi smo.

Ako želiš raditi, posao uvijek dobiješ, jer ti to država mora dati.

Ovrha je nepoznanica kod nas. Ljudi koji udome ljubimce dobivaju naknadu od države.

Ljudi se pridržavaju zakona, a ako neki stvara problem ili se ljudi žale na nešto ide se odmah na referendum.

Osoba koja ima problem sa zakonom i koja nije stručna ne može voditi narod, mi nemamo "lopove" na vlasti jer je to nemoguće sa našim zakonima.

Porezi su veliki za bogataše, najviši je na nafti.

Susjed je postar, žena ne radi, imaju dvoje djece, prošle godine su išli na Kubu na odmor. Nama je to normalno i volimo putovati u toplije krajeve. I normalnim radom si to može svatko i priuštiti.

Sa EU imamo dogovor o trgovini ali da ćemo ući u EU i imati EURO to se neće dogoditi.. mi imamo krune i ljudi vole biti Norvežani, malo manje vole Šveđane - ali to je tako.

Hrvatska je poznata u Norveškoj i ljudi vole dolaziti ovdje, teško mi je vjerovati da ako netko krši Ustav na bilo koji način nije drugi dan u zatvoru. Mislim da nešto nije u redu sa vama jer ako trebate nešto mijenjati onda to ne možete napraviti tako da ne radite ništa.

To što Vi imate ovdje je naučna fantastika, ako se vlada ne brine za narod onda ju mijenjajte, što čekate, nije mi jasno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #57 : Svibanj 09, 2013, 10:32:17 poslijepodne »
JA mrzim Norvežane!!!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Proslijeđujem mail
« Odgovori #58 : Svibanj 10, 2013, 09:34:43 prijepodne »
I ja, ali Norvežanke su sasvim druga priča...  ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”