Autor Tema: Filmići  (Posjeta: 30010 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Filmići
« Odgovori #15 : Prosinac 20, 2010, 09:06:51 poslijepodne »
Jebate jeste ga zabrijali.. podsjecate me na muslimanske extremiste. Jel i vi na svaki spomen uzvisenoga a da se ga malo drugacije spomene vidite ugrozenost? Gospodo vjernici smirite nervozu, nezelite valjda se identificirati sa onima prije navedenima, uvesti vijersku strahovladu, ubiti i ovaj tracak demokracije i slobode sto nam se javio.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Filmići
« Odgovori #16 : Prosinac 20, 2010, 09:14:04 poslijepodne »
Jebate jeste ga zabrijali.. podsjecate me na muslimanske extremiste. Jel i vi na svaki spomen uzvisenoga a da se ga malo drugacije spomene vidite ugrozenost? Gospodo vjernici smirite nervozu, nezelite valjda se identificirati sa onima prije navedenima, uvesti vijersku strahovladu, ubiti i ovaj tracak demokracije i slobode sto nam se javio.

Hvala na iskrenosti.

Samo bi te zamolio, a kaj je to demokracija?

Pljuvati po nekome drugome, u ime tvoje, nazovi slobode?

Ne vidim razloga za nikakvu strahovladu, vidim samo iznošenje mišljenja i različite poglede na iste stvari.
Kaj tu ima za smetati?
Nemam namjeru nikoga maltretirati , svaki id nas samo mirno piše, a tebi se više dopada jedno pisanje i pogled na stvari, a drugome ono drugo.
Kaj se osječaš ugrožen?
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2010, 09:19:57 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Filmići
« Odgovori #17 : Prosinac 20, 2010, 09:31:45 poslijepodne »
a da se ga malo drugacije spomene vidite ugrozenost?

Uopće nije riječ o ugroženosti, nitko se ne osjeća ugrožen, prije bi se reklo - uvrijeđen. A to je potpuno drugi pojam od ugroženosti.

ubiti i ovaj tracak demokracije i slobode sto nam se javio.

Pa nisu ni demokracija ni sloboda pljuvati po tuđim svetinjama. To je, dapače,oprečno demokraciji, jer demokracija nije pokret da ti radiš kaj ti se sviđa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Filmići
« Odgovori #18 : Prosinac 20, 2010, 09:34:35 poslijepodne »
Ok, vi tumacite na svoj nacin taj filmic, ja na svoj... ali ako smo i kod uvredljivosti, ja vas molim recite mi u kojem je dijelu filma je to uvredljivo? Dajte mi minutu i sec svakog dijela u kojem vi vidite uvredljivost. Mozda sam ja nesto preskocio ili nisam dobro shvatio, pa da ponovim onda gradivo. Ili jednostavno nevidim...

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Filmići
« Odgovori #19 : Prosinac 20, 2010, 09:41:06 poslijepodne »
Filmić je simpatičan, i ne vidim ništa uvredljivo.
Pa i da je uvredljivo, nek ne gleda onaj kojeg određeni dio filmića vrijeđa.

Evo Stipe Mesić je svoje dobno pjevao ustaške pjesme, pa kad je to izašlo u janost onda nije znao što će reći. Čovjek se uvrijedio, jer je netko gledo u prošlost.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Filmići
« Odgovori #20 : Prosinac 20, 2010, 11:23:40 poslijepodne »
Pljuvati po nekome drugome, u ime tvoje, nazovi slobode?

Jooj, kaj buš sad i ti krenul muslimanskim putem i tražil da se tvorac tog filma ubije? Kaj se Bog ne smije nigdje spomenuti osim u crkvi? Daj nemoj pretjerivati, molim te. Budi malo tolerantniji i nemoj se srditi bezveze. Pa znaš da je srditost jedan od glavnih grijeha...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Filmići
« Odgovori #21 : Prosinac 21, 2010, 12:13:44 prijepodne »
Iskreno, filmić nisam ni pogledala, jer me ne zanima uopće.

No, tema mi je zanimljiva, pa ću se uključiti.

Ne podržavam ni jedan oblik sprdanja ili "komercijalizacije" vjere.
Čovjeka definira nekoliko bitnih elemenata, a vjerska pripadnost, vjerski osjećaji i vjerska uvjerenja su jedan od osnovnih temelja svake osobe. Ono na čemu ona gradi sve ostalo što je određuje.
Zadiranje u te "temelje" po meni je u najmanju ruku "opasna igra", jer može biti uvredljivo, izazvati odgovor na uvredu, ali ništa konkretno dobroga ne donosi nikome.
Čemu onda to služi?

Muslimanski svijet daleko više cijeni i poštuje svoje vjerske motive i daleko burnije reagira na njihovo bespotrebno izlaganje u javnosti, nego što to mi činimo. Mi nekak prešutno pristajemo da je sve normalno.
E, pa nije.
I naša vjera kaže da se Boga ne spominje uzalud, ali šta je to nama prekršiti neku Božju zapovjed, kaj ne? Ako smo uopće svjesni da ju kršimo. Nije dovoljno roditi se u nekoj vjeri da bi bio vjernik, iako se kod nas često to baš tako shvaća. Vjera u čovjeku raste i razvija se onoliko koliko ju pustimo.
I dok se s jedne strane zdušno "ližu oltari" i točno vodi evidencija među lokalnim babama tko je i koliko puta bio na nedjeljnoj misi, zaboravljaju se osnovni vjerski postulati.

Jednako me ljuti i isticanje vjerskih simbola na haubama automobila (vidjela na svoje oči Isusovu sliku na haubi auta), screen saverima, naslovnicama mobitela i sličnim mjestima, gdje dođu ko neka prigodna dekoracija. To mi je zbilja ispod svakog kriterija.
Za mene je vjera nešto osobno, što ne stoji na izvol`te svakom prolazniku, nešto čemu se čuva dignitet i vjerodostojnost u svakom treniutku i na svaki način, prvenstveno nebacanjem bisera pred svinje.

Zato me osobno pogodilo kad je danski karikaturista uzeo sebi za pravo prikazivati Muhameda na način na koji muslimanima nije prihvatljivo. Niti mi je ta karikatura potrebna, niti mi je smiješna, niti ju želim vidjeti. Baš kao što ne želim vidjeti ni svoje vjerske simbole u reklamama, video spotovima i gdje god netko misli da bi baš bilo zgodno poigrati se vjerskim osjećajima.

To su manipulacije najniže vrste i jako sam protiv toga.
 
 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Filmići
« Odgovori #22 : Prosinac 21, 2010, 12:21:25 prijepodne »
Svaka čast, to je to...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Filmići
« Odgovori #23 : Prosinac 21, 2010, 07:52:36 prijepodne »

Goričanka je to lijepo rekla.
Sebe, osobno, smatram agnostikom i nikome ne namećem svoje viđenje vjere (dakle - vjerujem u ono što vidim i što je opipljivo) te očekujem da nitko ne nameće svoje viđenje vjere, dobrote, svjetonazora... (Katolička crkva ima stav da tko nije s njima  - protiv njih je) i što ako je netko snimio neki filmić, zar se ljudi sad moraju poubijati. Pih, i to ti je katolićanstvo i islam i ine nasilne vjere.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Filmići
« Odgovori #24 : Prosinac 21, 2010, 07:58:48 prijepodne »

Goričanka je to lijepo rekla.
Sebe, osobno, smatram agnostikom i nikome ne namećem svoje viđenje vjere (dakle - vjerujem u ono što vidim i što je opipljivo) te očekujem da nitko ne nameće svoje viđenje vjere, dobrote, svjetonazora... (Katolička crkva ima stav da tko nije s njima  - protiv njih je) i što ako je netko snimio neki filmić, zar se ljudi sad moraju poubijati. Pih, i to ti je katolićanstvo i islam i ine nasilne vjere.

A ja se slazem sa tobom...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Filmići
« Odgovori #25 : Prosinac 21, 2010, 09:21:58 prijepodne »
Katolička crkva ima stav da tko nije s njima  - protiv njih je

Generalno netočno, čisti produkt naklapanja uslijed neznanja i nepoznavanja stvari.

Pih, i to ti je katolićanstvo i islam i ine nasilne vjere.

Katoličanstvo nije, kao prvo, vjera. Kao drugo svrstavanje islama i kršćanstva u isti koš, i tvrditi da su obje nasilne vjere, samo govori kako ti imaš malo, ili nimalo pojma o čemu govoriš.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Filmići
« Odgovori #26 : Prosinac 21, 2010, 10:35:13 prijepodne »

Goričanka je to lijepo rekla.
Sebe, osobno, smatram agnostikom i nikome ne namećem svoje viđenje vjere (dakle - vjerujem u ono što vidim i što je opipljivo) te očekujem da nitko ne nameće svoje viđenje vjere, dobrote, svjetonazora... (Katolička crkva ima stav da tko nije s njima  - protiv njih je) i što ako je netko snimio neki filmić, zar se ljudi sad moraju poubijati. Pih, i to ti je katolićanstvo i islam i ine nasilne vjere.

I ti kao agnostik imaš neke "svetinje" u životu. Obitelj, prijatelje, zdravlje....
Bi li ti bilo drago da se time netko sprda i izruguje?
Naravno da nebi.
Ne može se sve relativizirati u "kaj onda ako je netko snimio filmić?" stilu.
Ako znam da ću nekoga uvrijediti filmom ili karikaturom, onda stavim na vagu korist od filma/karikature, i štetu od istoga.
U ova dva slučaja više je štete, jer koristi nema baš nikakve ni od jednog ni od drugog.
To ti je ko minsko polje, možeš ga izbjeći ili možeš u njemu nastradati, netko tko je prošao bez ozljede može reći "pa kaj onda kaj je jedan stradao gle koliko nas ima koji nismo".

Neke stvari se jednostavno ne rade, zato jer nije lijepo ni pristojno, a još je pritom i glupo, ako znaš da može izazvati neprimjereno žestoku reakciju.
Nacrtaš Muhameda, malo se izrugaš i odeš, jer imaš slobodu to napraviti u Danskoj.
Kasnije, kad uvrijeđeni islamski fanatik odreagira tako što će raznijeti sebe i još petero ljudi, šta onda? Tko je kriv?

Imamo mozak da promišljamo, predviđamo i sprečavamo posljedice svojih postupaka.
Ako bacim bombu, nemrem se kasnije vaditi na to da sam mislila da neće eksplodirati, jel tak?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Filmići
« Odgovori #27 : Prosinac 21, 2010, 10:40:25 prijepodne »
Baš tak... sloboda i "sloboda" su dva različita pojma. I podrazumijevaju obzir, poštovanje, kulturu, odgoj i još mnogo drugih stvari, uz generalno načelo "nemoj raditi drugima što ne želiš da drugi rade tebi".

Na žalost, u ime nekakve "slobode", premalo ljudi razumije što to je. Dok ne dobe po glavi. Do tada su im puna usta "prava", a "obveza" ni u glavi ni na vidiku. Na žalost za njih, demokratska načela nisu apsolutna, i to treba shvatiti. Možda i zato jer to sve nema veze sa nikakvom demokracijom.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Filmići
« Odgovori #28 : Prosinac 21, 2010, 10:55:22 prijepodne »
Ljudi su površni i iz te površnosti proizlaze sva sranja (oprostite na gruboj riječi) i zbog te površnosti mnoge dobre ideje izgube sjaj.
Bilo bi lijepo da u ovim predblagdanskim danima malo više razmislimo o svojim postupcima, preispitamo se, mijenjamo se na bolje.
Toliko se puno cijelu godinu bavimo političarima, estradom i javnošću, možda je sad baš dobar trenutak da se malo pozabavimo i sobom.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

amarkulin

  • Gost
Odg: Filmići
« Odgovori #29 : Prosinac 21, 2010, 10:58:13 prijepodne »
Da. A znaš koji je najbolji način za suočiti se sa sobom?

Odeš u zoološki vrt. Nađeš nastambu gdje žive sobovi. I onda se suočiš sa sobom.  :P