Autor Tema: Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!  (Posjeta: 2268 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!
« : Veljača 15, 2010, 12:20:51 prijepodne »
Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!
13. 02. 2010. by dpreradus
Nakon nekoliko dana spekulacija, Google je ipak predstavio svoj konačni, globalni upliv u vode društvenih mreža. Google Buzz servisu Gmail dodaje nove, ‘društvene’ mogućnosti.Statusne poruke jednake onima u Twitteru ili Facebooku, dijeljenje fotografija ili videoisječaka te lokacijske mogućnosti samo su neke od komponenata koje Google svojim servisom Buzz donosi u svoj servis e-pošte Gmail.

Google Buzz postat će automatski dostupan svim gotovo 180 milijuna korisnika, koliko ih, prema nekih pretpostavkama, broji Gmail, no usluga se korisnicima postupno uključuje.

Sasvim očekivano, na predstavljanje Google Buzza reagirali su najveći konkurenti Yahoo i Microsoft. U taboru Yahooa pomalo su iznenađeni Googleovim potezom, točnije odabirom naziva, s obzirom na to da kompanija ima svoju verziju Buzza već oko dvije godine, no Yahoo Buzz druge je namjene.

Microsoft je pak reagirao priopćenjem da ‘korisnicima ne treba još jedna u nizu društvenih mrežu jer su istima naprosto zatrpani, a Windows Live je usluga koja sve postojeće objedinjuje na jednome mjestu’.

Ovo nije prvi Googleov upliv u vode društvenih mreža. Orkut je Googleova društvena mreža izuzetno popularna u Brazilu i Indiji, a intenzivno je svakog mjeseca koristi oko 100 milijuna korisnika.

(tportal.hr)
http://www.sisak.info/?p=10023497

Negdo probal?

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!
« Odgovori #1 : Veljača 15, 2010, 01:24:45 poslijepodne »




Kaj nisu i ove postojeće (Facebook i Tweeter) preveč?   

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!
« Odgovori #2 : Veljača 15, 2010, 05:36:58 poslijepodne »
Dobro je obrađena tema u zadnjem broju BUG-a kako nas Google lijepo kontrolira ,uzima sve nše podatke-proslijedi ih ostalim zainteresiranima iako se kune u zaštitiu privatnosti.
Ja sam poskidao mogučnost kontrole i nakon par dana nisam mogao koristiti browser jer je poćeo blokirati.
Ovo je samo dodatni naćin da dolaze legalno do podataka i ilegalno ih dijele!!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Stiže Googleov Facebook – GoogleBuzz!!!
« Odgovori #3 : Veljača 15, 2010, 06:53:05 poslijepodne »
Dobro je obrađena tema u zadnjem broju BUG-a kako nas Google lijepo kontrolira ,uzima sve nše podatke-proslijedi ih ostalim zainteresiranima iako se kune u zaštitiu privatnosti.

O tome sam ja pisao prije nekoliko godina. ;-)

http://wolfwoodscrowd.info/2006/04/24/google-teorija-zavjere/

A Google neki zovu 'one trick pony' jer osim tražilice i adsens-a drugi projekti mu i nisu baš tako uspješni.