Autor Tema: Bye bye flat rate  (Posjeta: 8431 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Bye bye flat rate
« : Travanj 26, 2013, 01:45:14 poslijepodne »
"NJEMAČKI Telekom je odlučio 'kazniti' one koji mnogo koriste internet. Od svibnja je najavio nove tarife u kojima više neće biti neograničene količine podataka koji se mogu skinuti sa svjetske mreže", donosi Deutsche Welle dodajući da se bivši državni monopolist njemački Telekom žali kako su mu mreže fizički preopterećene.
 
DT je tako prisiljen "prolaz" kroz kablove dopuštati i konkurenciji, a sve je više osoba koje bez milosti "skidaju" filmove i sadržaje koji su zapravo goleme količine podataka.
 
"Rješenje vidi samo u - ukidanju ponude "Flat-rate", dakle neograničenog korištenja interneta. Umjesto toga nudi, slično kao u mrežama mobilnog pristupa internetu, određene pakete gdje je brzina veze povezana s određenom količinom podataka - do najviše 400 gigabajta mjesečno. Nakon toga, internetski priključak automatski uvelike smanjuje brzinu prijenosa podataka tako da više nikome neće niti pasti na pamet na internetu pogledati kakav film", piše DW dodajući da bi to mogla biti najgluplja odluka u povijesti telefonije još od prvih riječi koje su se čule preko žice.
 
Naime, Telekom već ionako neprestance gubi korisnike "fiksne" telefonske mreže i obzirom da konkurencija niti ne pomišlja ukinuti svoju neograničenu ponudu, jedva da će to povećati broj (zadovoljnih) korisnika Telekoma.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pod-izlikom-zagusenih-linija-njemacki-telekom-pred-ukidanjem-flat-rate-tarife-za-internet-/674676.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Bye bye flat rate
« Odgovori #1 : Travanj 26, 2013, 09:58:29 poslijepodne »
400 gigabajta? Pa kaj to ni dost? Ne znam kolko nam ždere Skype, ali ak nemamo MaxTV ili slično, onda bi 400 GB trebalo biti i više nek dost. A ovi kaj imaju MaxTV i tak posebno plaćaju tu uslugu, tak da to ne bi smjelo uči u tih 400 GB.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Bye bye flat rate
« Odgovori #2 : Travanj 26, 2013, 11:57:53 poslijepodne »
Na početku sve informatičke ere dok mi je još bilo interesantno skidati filme i muziku nis mogel v režimu 0-24h mesečno natuči više od 110 GB.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Bye bye flat rate
« Odgovori #3 : Travanj 27, 2013, 10:20:15 prijepodne »
Imam flat-rate, skidam brdo dokumentaraca, tu i tamo i poneki film, cure navečer gledaju neke španjolske serije itd itd, no svejedno nemam pojma tko bi i iz kojih pobuda skidao svaki mjesec 400 i više Gb??  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”