Autor Tema: Odabir laptopa  (Posjeta: 28363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #15 : Rujan 28, 2009, 10:53:56 prijepodne »
A kaj se tiče uvoza, najmanji problem mi ga je dovuć u Hrvatsku, više me muči to kasnije čeprkanje i nadoknađivaje razlika između američanskog i našeg.

Bežična mreža.
Američani često imaju drugi standard za WiFI mreže nego mi. Sada bi trebao pročeprikati 802.11 a ili b koji je kod nas a koji kod američana.

Offline marinko tur

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 53
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #16 : Rujan 28, 2009, 11:12:11 prijepodne »
Hm.. goričanka ovisi... ako mislis furat laptop na predavanja i slično :D praktirak je sto manji incha :D (tipa onaj mali asus ili toshiba), ako pak zelis povremeno furat ali vise doma :) odna vise incha  ;)
Izrada web stranica Web locus, Brzo, Jednostavno, Kvalitetno

http://weblocus.net

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #17 : Rujan 28, 2009, 02:23:26 poslijepodne »
Ma treba mi samo za posel, doslovno kao prijenosnik podataka. Sve radim doma na stolnom računalu koje mi je nezamjenjivo, jer me one nespretne tipkovnice, touchpadovi, mali ekrani, pregrijavanja i druge gluposti zamaraju. Ja zapravo uopće ne volim laptop  :o
Ali mi sad treba da mogu svoje računalo spojiti na pomagala tipa SmartBoard i slično.
I ne, nije mi za to dosta memory stick (bilo bi lijepo da je), jer i stick moraš u nekaj uštekati, a to nekaj nema tamo nego moram donijeti svoje.
I onda za to mogu zbilja kupiti najjeftijiu kramu koja se nudi, ali kad ja volim lijepe stvari.
Zato se rađe mučim sa starom kramom od laptopa koju imam doma, dok ne bude prilike da kupim ono kaj mi se zbilja sviđa :)

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #18 : Rujan 28, 2009, 04:01:34 poslijepodne »
Ja za prijenos tog tipa imam mali Asus, ekran 10", iz T-Mobile ponude... radi kao zmaj, lagan kao perce, ima sve potrebne "out" konektore za spajanje na štogod treba, i nema nikakav drive za CD/DVD medije. I ne treba mi. Imam zato 3 Memry-sticka u džepu, sve skupa cca 15 Gb, pa ako treba presnimavati materijale i za cijeli DVD - mjesta ima. Na HDDu od 160 Gb - pogotovo...

Došao me 698 kuna plus ugovor od 24 mjeseca, prvih 12 mjeseci po 150 kuna, onda 300, ali već i nakon 4 mjeseca mogu ići na manje pakete, tako da mogu drugu godinu dočekati sa cijenom pretplate od prve, a prvu završiti sa ispod sto kuna mjesečno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #19 : Rujan 28, 2009, 07:26:57 poslijepodne »
Da, nije ni to loša opcija.
Zapravo tak nekaj malo bi mi bilo sasvim dosta i praktično.
Jedino kaj stvarno mrzim ugovore, posebno s t-comom, pa bi radije tak nekaj uzela za keš, a onda stvar postaje zamršenija, jer već kak ono ide: "za samo sto kuna više možeš uzeti ovaj, pa za parsto kuna nekaj totalno bolje i dugotrajnije, pa za samo tisuću kuna razlike imaš pravi laptop, kaj god to značilo...." i onda se stvar u mojoj glavi naglo zakomplicira  :)

Asusa tak maloga nisam vidjela u živo na djelu. Vidjela sam Acera, a to mi se učinilo jako loše: sporo i doslovno neupotrebljivo, jer smo čekali dve minute da otvori neki obični file. Znate ono kad ona žarulja ide po ekranu sim tam i niš se ne događa. Koma.
Vjerojatno to ima veze i s vlasnikom koji loše održava spravu, ali kad sam to vidjela, Acer mi je otpao zauvijek.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #20 : Rujan 28, 2009, 08:25:45 poslijepodne »
Evo sada pičim sa Asusića... i puna cijena takvih laptopa je inače 2200-3000 kuna, tako da ako si cash&carry igračica, eto... nećeš se pokajati. I šminka je....  :-* :-* :-*
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #21 : Rujan 28, 2009, 09:45:06 poslijepodne »
Ali ipak, ne vrti CD/DVD, to bi meni bila velika falinga...

Ja imam Toshibu - Satellite, frajer radi od 09:00 - 22:00 svaki radni dan već 2 godine i nije mu pala ni vlas do sada. Prva liga - pohvala...
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2009, 09:48:01 poslijepodne fitt »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #22 : Rujan 28, 2009, 10:09:56 poslijepodne »
Doma je Toshiba Qosmio F10-138... i tvojim tempom radi već skoro 6 godina... tj. radio je dok nedavno nisu djeca slomila ekran i zalila tipkovnicu vodom... sada doma radim na stacionarnom PC-u, starom kantom od 17 kila i AMD-om 3000+... a na krilu me grije Asus.

Za nošenje na posao i surfanje, te forumašenje ili i Office prezentacije, ne trebam nikakac CD/DVD drive. Zato su doma 3 drivea...
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2009, 10:11:51 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #23 : Rujan 29, 2009, 10:16:40 prijepodne »
Pogledaj malo toshibe, ova dva modela su meni zapela za oko.

Toshiba NB200 - jeftiniji
http://www.bug.hr/bolex/toshiba-mini-nb200-10z/94583.aspx

Toshiba U400 - skuplji
http://www.nudjit.com/2008/10/28/toshiba-u400-laptop/

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #24 : Rujan 29, 2009, 02:43:03 poslijepodne »
Hvala, Neo!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #25 : Listopad 02, 2009, 09:59:26 prijepodne »
I?

sretni laptop je:_____________

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #26 : Listopad 02, 2009, 10:51:20 prijepodne »
I?

sretni laptop je:_____________

Paaaa... "Hvala, Neo!"

Vi ostali - tko vas jebe... niste mi govorili ono što sam ja htjela čuti! Tako glasi puna rečenica...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #27 : Listopad 02, 2009, 10:53:54 prijepodne »
Nisam još odlučila, Bilaj.
Dobila sam savjet prodavača  da ako mogu pričekam Božić, jer da će onda biti vjerojatno velikih sniženja. Navodno je sad najskuplje kupovati informatičku opremu, jer je početkom školske godine najveći interes.
Tak da bum malo se strpšila još, nije da mi baš gori pod petama.
No, vaši su savjeti i dalje dobrodošli
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #28 : Listopad 02, 2009, 10:57:26 prijepodne »
I?

sretni laptop je:_____________

Paaaa... "Hvala, Neo!"

Vi ostali - tko vas jebe... niste mi govorili ono što sam ja htjela čuti! Tako glasi puna rečenica...



Ma daj ne kakaj, pa s tobom sam se bar nadiskutirala, kaj ne?
Hvala, Sledge, puno su mi pomogli tvoji savjeti. Nadam se da ćeš mi i ubuduće pomoći, posebno kad budem pred konačnom odlukom  :)

Hvala, fitt!
Hvala, Stjepane!
Hvala, Alene!
Hvala, clockwork!
Hvala, svima na pomoći, i još ću vas trebati, nemojte mi zbrisati!

Eto, jel sad u redu
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #29 : Listopad 02, 2009, 01:58:42 poslijepodne »
Najveća gužva za laptope nije na početku školske godine, već na kraju kalendarske godine...  :-X
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”