Autor Tema: VHS - DVD  (Posjeta: 15433 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #15 : Rujan 15, 2011, 08:25:21 prijepodne »
Pa to nije problem, ako hoces samo gledati, ukljucis ga na tv scartom ili antenskim kablom (emitira analogno, ali svaki tv i to lovi). A ako hoces snimati, scart kabel na tv i snimas ono sto gledas... a ako oces snimati ono sto ne gledas, jos jedan digitalni prijemnik i spojis video na njega. Ali sto se snimanja tice, jednostavnije je na usb samog prijemnika ili tv-a snimati ( vecina digitalnih prijemnika i tv-a to moze).

Newbie, ne govorim o tome, nego govorim o općenito upitnoj ispravnosti videoreekordera... ako nekaj stoji u podrumu deset let, ili se barem 5-6-7 let ne koristi uopće (iako je odnijeto dolje u ispravnom stanju) - tko garantira za tako osjetljivu tehniku da će danas raditi?? Glave videorekordera su stvari koje se lako magnetiziraju, oštete, na čije senzore vlaga itekako utječe, i ako sam ga odnio nekam pred 5 let u super-stanju, ne znači da će sada raditi uopće! A kako mi odličan kućni prijatelj ima dugo godina u Zagrebu TV-video servis, i veliki je majstor toga svega (i proveo sam brdo vremena kod njega u servisu) - znam da je uvijek znao govoriti za te glave da su sranje, čak i kod najkvalitetnijih uređaja, a kamoli ne za neke "ping-pong" firme... sa drugim frendom sam snimio nekoliko svadbi, tada sam iz Austrije donio schnitt-štelu za video-signal i digitalizaciju istoga, a to govorim zato da ne misliš kak sam baš lajbek za to i da ne kužim od čega se sve cijeli sustav sastoji (ipak smo na tome zarađivali dobar extra-cash, pa valjda nekaj i znam o tome sa čime smo to uspjevali...).

Tak da "video-šnit-štela" nije u pitanju - prije je u pitanju starost i sadašnje stanje video-rekordera, a to je stvar o kojoj mnogi ne razmišljaju, već uzimaju zdravo za gotovo da ta stvar radi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #16 : Rujan 15, 2011, 11:45:27 prijepodne »
E jebi ga sledge, ti postavljas hipoteticka pitanja, dali to radi!! Pa to ustekas i vidis jeli radi!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #17 : Rujan 15, 2011, 12:23:22 poslijepodne »

Newbie, ne govorim o tome, nego govorim o općenito upitnoj ispravnosti videoreekordera... ako nekaj stoji u podrumu deset let, ili se barem 5-6-7 let ne koristi uopće (iako je odnijeto dolje u ispravnom stanju) - tko garantira za tako osjetljivu tehniku da će danas raditi?? Glave videorekordera su stvari koje se lako magnetiziraju, oštete, na čije senzore vlaga itekako utječe, i ako sam ga odnio nekam pred 5 let u super-stanju, ne znači da će sada raditi uopće! A kako mi odličan kućni prijatelj ima dugo godina u Zagrebu TV-video servis, i veliki je majstor toga svega (i proveo sam brdo vremena kod njega u servisu) - znam da je uvijek znao govoriti za te glave da su sranje, čak i kod najkvalitetnijih uređaja, a kamoli ne za neke "ping-pong" firme... sa drugim frendom sam snimio nekoliko svadbi, tada sam iz Austrije donio schnitt-štelu za video-signal i digitalizaciju istoga, a to govorim zato da ne misliš kak sam baš lajbek za to i da ne kužim od čega se sve cijeli sustav sastoji (ipak smo na tome zarađivali dobar extra-cash, pa valjda nekaj i znam o tome sa čime smo to uspjevali...).

Tak da "video-šnit-štela" nije u pitanju - prije je u pitanju starost i sadašnje stanje video-rekordera, a to je stvar o kojoj mnogi ne razmišljaju, već uzimaju zdravo za gotovo da ta stvar radi...


Kad toliko soliš pamet drugima da prevode na hrvatski, što se onda ne posipaš pepelom i malo obratiš pažnju na svoje pisanje ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #18 : Rujan 15, 2011, 03:09:27 poslijepodne »
Ovdje je to namjerno napisano tako stila i kvalitetnijeg opisa radi - nije kopirano, kao što to ti radiš (da ne velim da su svi iz struke to zvali, a i danas to zovu tako - "ŠNITŠTELA"... no ti o tome, jasno, pojma blagog nemaš, glavno da serendaš... da si dosljedan, uputio bi nas i na hrvatske izraze za video, videorekordere, drajvere, adaptere, kabele, softvere, grabbere - a što su sve izrazi iz te Lidlove reklame koju je Kunta prenio ovamo...).

Ti izrazi su strukovne prirode, i struka ih koristi istio kao što koristi i šteker, antenu, šalter, kompjuter... to je tako i gotovo, to je govorni jezik majstora i struke, i iako isti nije u udžbenicima - on se saživio sa svakodnevnim govorom i kao takav se koristi i u zagrebačkom slengu, zagrebačkom govoru, lokalnim dijalektima i šatri, kao i širom Hrvatske kao ostavština nekadašnjih vladara Hrvatske i njihove germanistike.... I za to ima opravdanje, za razliku od kopiranja srpskih viceva (koji i nisu srpski, ali si ih tamo pobrao...), i njihovo spuštanje ovdje bez prilagodbe forumu, narodu, jeziku i elementarnom poštovanju ostalih forumskih sugovornika, kao i kulturi govorenja i pisanja u hrvatskom jeziku.

Ja srpske tekstove bilo koje vrste NIKADA neću donositi ovdje, jer to - za razliku od tebe - nije moj izričaj, jezik, stranka, narod i forum, ja nisam SDSSovac, SDPovac i njima slični. Nisam ni lijenčina koja samo kopira u roku 3 sekunde jer želim sve što prije skinuti sa neke stvari - a što isto karakterizira tvoje učešće na forumu, očito nisi čuo za narodnu izreku da se "jeben i pošten ne može biti", iako si ti uporan u nastojanju da pomiriš te dvije krajnosti. A moja nahođenje je oduvijek bilo da ili velim kak se spada, ili ne velim niš. Između ništa ne postoji, iako se ti upravo u tom ništavilu najbolje snalaziš. Kakva stranka, takvi i stručnjaci...

Problem je u tome kaj se loviš za svaku slamku koja bi ti kao dala za pravo, tako potenciraš incidentne situacije na forumu, a ne shvaćaš osnovne stvari. Iako sumnjam da shvaćaš uopće i išta. Jer da shvaćaš...  :-X :-X :-X
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2011, 03:16:46 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #19 : Rujan 15, 2011, 03:34:38 poslijepodne »
Razvezal  si ko stara frajla o nevinosti ... i kaj je na kraju "ŠNITŠTELA" ?  Objasni nama neukima, ti stručnjak ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #20 : Rujan 15, 2011, 03:47:34 poslijepodne »
Moral buš zagrabiti u duboki hamper tvojeg općeg znanja - Google is your friend...

Ak znaš - kao što ne znaš - njemački, ne trebaš tražiti... inače vele da je to postaja ili sklop za "rezanje" audio?video materijala, ovisno jer audio ili video "štela"... uff, kaj volim tu riječ... ŠTELAAAAA...  ;D

Npr, "štela" je u drugom smislu u šatri "namještenje", nađem ti posel prek veze - to je "štela", namjestim ti bilo kaj (dobrog komada - pod uvjetom da te zanimaju žene  :-X :-X :-X ), i to je štela...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #21 : Rujan 15, 2011, 04:38:26 poslijepodne »
Ja, ovako kao neuki, bih primjetio samo da je ili šnitštela, ili je schnittstelle. Nikako neka kombinacija kao schnitt-štela, jer bi si neki još više neuki od mene mogao pomisliti da se štela neka schnitta. A možda si ti, Sleđ, upravo to delal, pa to sad tak i zoveš. U tom slučaju kakvu šnitu si ti to štelal, ajd mi reci? Šnitu kruva možda?  ;)   :D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #22 : Rujan 15, 2011, 04:53:02 poslijepodne »
Bob, ovaj kad hoče nekoga nasekirati, izgleda uzima sekiru ... ali, koliko sam imel za skužiti, opet pokušava prodati muda pod bibrege, odnosno ... svi smo mi niš, samo on sve zna ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #23 : Rujan 15, 2011, 09:35:42 poslijepodne »
Ajmo, smanji kretenizam i frustracije na prihvatljivu razinu, ako ti se ne sviđa kaj velim - tvoj problem, prihvaćam da mi oponiraš argumentima, a ne kompleksima...

Bob, ni prvi ni zadnji slučaj da se koristi neka kombinirana riječ, malo našeg i malo originalnog - ustvari,, ako bolje pogledamo, teško je i naći riječ kopja je čista i ne spada u tu kategoriju! A takovi su nam i dijalketi - što je dalmatinski nego do bola iskrivljen talijanski?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #24 : Rujan 15, 2011, 09:57:27 poslijepodne »
Vidiš, riječi "SERENDANJE, KRETENIZAM, FRUSTRACIJE, KOMPLEKS ... " očito si pokupio u školi, u svom "šatro veeeelikom naukovanju".  Još samo fali da si ugradiš cinculator i gefufnu i kompletan si .

Na hrvatskom bi se dolje navedeni pojam  nazivao sučelje, a na engleskom interface. (ali ti to već sigurno znaš, samo nisi htio nama smrtnicima to napisati ...)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.