Autor Tema: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?  (Posjeta: 5706 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« : Srpanj 17, 2011, 01:35:00 poslijepodne »
http://www.24sata.hr/tehnologija/apple-bi-izumom-m-soljacica-bezicno-punio-iphone-i-ipad-228036

Marina Soljačića (37), rođenog Zagrepčanina, svjetski mediji nazivaju znanstvenom zvijezdom, novim Teslom i predviđaju mu Nobelovu nagradu, piše Večernji list.  Profesoru na odsjeku fizike na MIT-u (Tehnološki institut u Massachusettsu) u Bostonu dosadio je zvuk supruginog mobitela koji je stalno pištao upozoravajući da je baterija gotovo prazna. Pomislio je kako bi bilo lijepo da se mobitel puni sam od sebe i počeo raditi na projektu novog načina bežičnog prijenosa energije preko magnetskih polja.

Soljačić je dokazao bežični prijenos energije tvrdeći da je izvediv uz visoku stopu efikasnosti i da može imati primjenu izvan laboratorija. Dobio je 2008. 'nagradu za genije' MacArthur Fellowships koja uključuje i stipendiju, pa je nastavio istraživanje. Kaže da je samo pitanje dana kada će bežični način punjenja uređaja doći na tržišta.

Američki mediji pišu da bi izum mogao komercijalizirati Apple te da je Soljačića navodno Steve Jobs osobno kontaktirao. Iz Soljačićeve tvrtke WiTricity Corporation takve glasine nisu mogli potvrditi, no Apple je već opisao mogućnost da iMac bude izvor energije za punjenje vanjskih uređaja poput iPhonea i iPada ako se nalaze u krugu od jednog metra od izvora. Iz Soljačićeve tvrtke kažu i da njegov izum ima perspektivu i u programima NATO-a i NASA-e te da iz Obamine administracije stalno stižu signali za suradnju. Još nisu pozvani u Bijelu kuću, ali su uvjereni da ih ona neće zaobići.

Unutarnji izvori informacija kažu da se za iPhone 6 sprema bežično punjenje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #1 : Srpanj 18, 2011, 12:03:30 prijepodne »
Lijepo, lijepo... ali iPhone6??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #2 : Srpanj 18, 2011, 10:46:54 prijepodne »
Sad će to, odmah iza iPhonea 5.  :P

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #3 : Srpanj 18, 2011, 11:29:43 prijepodne »
Lijepo, lijepo... ali iPhone6??

http://www.mobiledia.com/news/97815.html

Apple's new patent filing points to the possibility of wireless charging in a future iPhone, as the company continues to look for innovative ways to stay ahead of the competition.

....

The idea that Apple may somehow incorporate this tech into the iPhone 6 is purely speculative. Apple filed several patents in the past that have proven not to be indicative of the features in its next iPhone. Patents for a 3D and solar-powered iPhone, as well as a gesture-based controls have all been filed without any real reports that the technologies will be featured in the company's next handset.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #4 : Srpanj 18, 2011, 10:49:12 poslijepodne »
Koja senzacionalistička špekuliranja - još se ne zna ni izlazak iPhonea 5 (jer je Apple ako i Mercedes ili BMW - ne izdaju nove modele svaka tri mjeseca da bi ostali aktualni, već kada sazrije dovoljno novih tehnologija i napredak bude dovoljno velik da bi se tako nešto napravilo), a već se brije i o specifikacijama iPhonea 6, iako još niti za iPhone 5 nisu definirane niti izbliza...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #5 : Srpanj 19, 2011, 09:51:45 prijepodne »
...a već se brije i o specifikacijama iPhonea 6, iako još niti za iPhone 5 nisu definirane niti izbliza...

A otkud ti to znaš? Melješ gluposti.

Očito pojma nemaš kojom frekvencijom izlazi novi iPhone. Prvo se malo informiraj nego kaj ideš ovdje glumatati sveznalicu.

Do sada je iPhone izlazil svake godine novi model, tak da bi ove godine već mogel izaći novi. A to znači ne samo da mora specifikacija za iPhone 5 već odavno stajati, nego da bi trebali biti debelo u fazi zadnjeg testiranja prije puštanja u prodaju. A gledajući tako kratak ciklus od jedne godine, specifikacija za iPhone6 mora da se upravo završava, ak nije već i završena.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #6 : Srpanj 19, 2011, 10:11:47 prijepodne »
Do sada je iPhone izlazil svake godine novi model, tak da bi ove godine već mogel izaći novi. A to znači ne samo da mora specifikacija za iPhone 5 već odavno stajati, nego da bi trebali biti debelo u fazi zadnjeg testiranja prije puštanja u prodaju. A gledajući tako kratak ciklus od jedne godine, specifikacija za iPhone6 mora da se upravo završava, ak nije već i završena.

Ajde prekini glumiti budalu i natjecati se u tome sa markulinom; nemate pojma obojica... imam iPhone od prvog modela, do sada je izašlo - da ti pomognem - ukupno 4 modela (2G, 3G, 3GS i iPhone4), a ti mi reci koliko je ukupno iPhone na tržištu - pa da jednostavno pomnožimo i vidimo taj "godišnji tempo izlaženja novih modela"...

Glede špekuliranja - pročitaj ovaj svoj pasus koji sam citirao pa mi reci - da li tebi autor tog bezveznog tekstića ulijeva povjerenje kao informiran??

Da znaš da nije tvoj tekst, ispalio bi odmah veliko NE - ovak bi mogel malo kenjkati i serendati, veslati po veeelikoj jami osobne informiranosti, koju puniš skupa sa markulinom...

No svejedno - reci mi koliko godina je iPhone na tržištu, koliko modela je izašlo, pa da vidimo da li to je svake godine jedan model...  >:D >:D >:D

Najviše volim kada o iPhoneu pametuju oni koji niti ga imaju nit su ga ikada imali, a valjda još manje znaju kako izgleda i što to uopće je... no ni ti ne propuštaš priliku pametovati o stvarima o kojima - u najmanju ruku - nisi uopće informiran, ali se kao i markulin uzdaš u samo svoj Google, zar ne? Odi opet na njega pa nam ponudi odgovore...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #7 : Srpanj 19, 2011, 10:40:28 prijepodne »
Ajde prekini glumiti budalu i natjecati se u tome sa markulinom; nemate pojma obojica... imam iPhone od prvog modela, do sada je izašlo - da ti pomognem - ukupno 4 modela (2G, 3G, 3GS i iPhone4), a ti mi reci koliko je ukupno iPhone na tržištu - pa da jednostavno pomnožimo i vidimo taj "godišnji tempo izlaženja novih modela"...
I ti bi sad da ti ja dajem datume kad su izlazili iPhonei? Pa potrudi se sam, pa buš videl kolna im je frekvencija. To si zapravo trebal napraviti prije ovog posta jer ovako ispadaš stvarno budala.
Citat:

Glede špekuliranja - pročitaj ovaj svoj pasus koji sam citirao pa mi reci - da li tebi autor tog bezveznog tekstića ulijeva povjerenje kao informiran??
Da.
Citat:
Da znaš da nije tvoj tekst, ispalio bi odmah veliko NE - ovak bi mogel malo kenjkati i serendati, veslati po veeelikoj jami osobne informiranosti, koju puniš skupa sa markulinom...
Sereš teške gluposti. Sve više osobno napadaš, očito nemaš ništa napisati u temi.
Citat:

No svejedno - reci mi koliko godina je iPhone na tržištu, koliko modela je izašlo, pa da vidimo da li to je svake godine jedan model...  >:D >:D >:D
Ajde, jadniče, učinit ču ti tu uslugu, ali samo za tebe, pošto si jedino ti ovdje tolko nesposoban sam pribaviti si te informacije.

iPhone:        Lipanj 2007
iPhone 3G:   Srpanj 2008
iPhone 3GS: Lipanj 2009
iPhone 4:     Lipanj 2010

Citat:
Najviše volim kada o iPhoneu pametuju oni koji niti ga imaju nit su ga ikada imali, a valjda još manje znaju kako izgleda i što to uopće je... no ni ti ne propuštaš priliku pametovati o stvarima o kojima - u najmanju ruku - nisi uopće informiran, ali se kao i markulin uzdaš u samo svoj Google, zar ne? Odi opet na njega pa nam ponudi odgovore...

Sereš takve gluposti da mi te je već stvarno sve teže čitati. Sve više ideš osobno napadati, podcjenjivati i vrijeđati, tak da stvarno ne znam jel ikakva diskusija s tobom ima ikakvog smisla više.

Htio bih ti još nešto reći, ali to kaj ti oću reći je već jedan drugi forumaš jako lijepo sklepal, tak da bu ja samo citiral:

Citat:
Ako nešto ne znaš iz osobnog iskustva i osobnog znanja, bolje zatvori gubec... barem ćemo imati jako dugo vremena mir u 99% tema na forumu. Jer ovo c/p preseravanje koje prodaješ je ipak malo previše.

Prestani biti džukela koja samo vreba iza plota kada ću ja ili neka druga određena osoba nešto reći, a da bi ti mogel istrčati i lajati sve u šesnaest. Jer to i je, preočito, smisao tvojeg boravka na forumu. Da laješ - jer na poslu ili doma ne smiješ ni pisnuti.

To je 100% skrojeno po mjeri za tebe. Kao da te zna u dušu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #8 : Srpanj 19, 2011, 12:35:36 poslijepodne »
Bob ... dal si si truda da mu vrneš ... ali kaj češ ... on sad u menzi smišlja kak da te popljuje ... fakat je jadan ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

kruno

  • Gost
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #9 : Srpanj 19, 2011, 02:34:04 poslijepodne »
Glede ove diskusije da se nadovežem, Aplle ima udio u proizvodnji mobilnih telefona oko 3%, a zaradu oko 80%. Takav podatak jedino može govorit o tome da imaju nabrijane cijene

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #10 : Srpanj 19, 2011, 03:47:23 poslijepodne »
80% čega?

Čini mi se da se govorilo da je cijena izrade iPhone uređaja negdje oko 180$. iPad je negdje oko 260$ što nije puno manje od konkurencije, a konkurentni tableti imaju veće cijene.

Cijena ugrađenih komponenti iPhone 4 i Nokia N8 uređaja je skoro identična.

Apple bolje posluje i izvlači više novaca nego konkurentni proizvođači, ali 80% zarade na pojedinom uređaju sasvim sigurno nemaju.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #11 : Srpanj 19, 2011, 11:38:17 poslijepodne »
I ti bi sad da ti ja dajem datume kad su izlazili iPhonei? Pa potrudi se sam, pa buš videl kolna im je frekvencija. To si zapravo trebal napraviti prije ovog posta jer ovako ispadaš stvarno budala.

Da si imao ikoji iPhone, nebi laprdao bedastoće. Znao bi kada su izlazili, znao bi i razlike među njima (ako već koristiš termin "modeli" - izašla su samo dva do sada (2G i iPhone 4 - ostalo su uglavnom softverske modifikacije i poboljšanja, jer dizajnerski nema promjena skroz do iPhonea4...).

To ti je kao i kod automobila - postoje generacije modela, no izlaskom nove generacije ne izlaze odmah sve verzije - neki motori, neka poboljšanja NE ČINE novi model, već samo verziju. Tako je i kod iPhonea - u biti postoje samo dva modela (2G, 3G i 3GS su dizajnerski identični), ostalo su bile nadogradnje softvera i dodavanje internih modula, kojom je dobiven novi naziv modela, no ostalo je isto - kao i kod auta koji iza nema oznaku modela, opreme ili motorizacije.

Ajde, jadniče, učinit ču ti tu uslugu, ali samo za tebe, pošto si jedino ti ovdje tolko nesposoban sam pribaviti si te informacije.

iPhone:        Lipanj 2007
iPhone 3G:   Srpanj 2008
iPhone 3GS: Lipanj 2009
iPhone 4:     Lipanj 2010

Probaj ponovo...  >:D >:D >:D

Htio bih ti još nešto reći, ali to kaj ti oću reći je već jedan drugi forumaš jako lijepo sklepal, tak da bu ja samo citiral:

Koji forumaš?? Citiraš MENE u postu markulinu... a odnosi se i na tebe. Toliko o tome koliko si "orijentiran" kako treba...

To je 100% skrojeno po mjeri za tebe. Kao da te zna u dušu.

Pa ja sam sebe znam u dušu. No ne pričam sam sa sobom, tako da to i nisam govorio sebi.

Vidiš da ne znaš ni citirati, a slabo i guglaš. Prestrašno...

Probaj pronaći ŠTO ČINI NOVI MODEL nečega...

« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2011, 11:42:45 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #12 : Srpanj 19, 2011, 11:41:26 poslijepodne »
Glede ove diskusije da se nadovežem, Aplle ima udio u proizvodnji mobilnih telefona oko 3%, a zaradu oko 80%. Takav podatak jedino može govorit o tome da imaju nabrijane cijene

Daj nam to malo protumači, ja ne kužim kaj si htio reći...

Apple (a ne Aplle) ima udio od 3% - gdje, u čemu, između koga?

Također, ima zaradu 80% - od čega??  ??? ??? ::) ::)

Nabrijana cijena je vrlo relativan pojam. No o njemu se itekako da razgovarati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #13 : Srpanj 19, 2011, 11:56:52 poslijepodne »

Čini mi se da se govorilo da je cijena izrade iPhone uređaja negdje oko 180$. iPad je negdje oko 260$ što nije puno manje od konkurencije, a konkurentni tableti imaju veće cijene.

Cijena ugrađenih komponenti iPhone 4 i Nokia N8 uređaja je skoro identična.

Apple bolje posluje i izvlači više novaca nego konkurentni proizvođači, ali 80% zarade na pojedinom uređaju sasvim sigurno nemaju.

Tako je, odličan odgovor!!

Samo što isti teško, posebice kao činjenica, sjeda mnogima između uha, jer dolaze sa predrasudama o iPhoneu kao nečem ne znam čem, a realnost je da na tržištu ima lošijih i istodobno skupljih mobitela od iPhonea, pri čemu je upravo Nokia najbolji primjer - prodaju zastarjele priče pod firmom vrhunske kvalitete i to naplaćuju svima koji ne znaju za drugu marku osim "Nokia"...

Ako u priču ubacim činjenicu da su svi današnji smart-phoneovi ustvari samo wannabe-iPhone, svi su veća ili manja kopija iPhonea, njegova dizajna, načina rada, softverskih rješenja itd itd - onda je posebice aktualno pitanje - što je to skupo? (a ista je priča i sa ostalim Appleovim izumima i inovacijama - iPad sad svi kopiraju, svi ga "imaju" - no gdje su bili kada se izmišljao taj koncept??)... s time da i dalje iPhone ima najbolji ekran sa najboljom softverskom podrškom za isti - retina display sa mogućnošću izvršenja istodobnih 5 funkcija na ekranu (to nema niti jedan drugi model ili proiuzvođač)... kada je Apple imao touch-screen, Nokia je mislila da su njezine tipke u svim mogućim oblicima kraj svijeta, a onda je shvatila da je preko noći postala srednji vijek... i Apple se nikada nije mučio sa onim debilarijama tipa stylusa ili olovke za pisanje po ekranu - to je jednostavno "passe", dupli posao, gubitak vremena...

Nije teško kopirati ili ukrasti - no teško je biti tehnološki predvodnik. Sve nakon toga je "budite tiho i uzimajte dio kolača, no nemojte se puhati i bahatiti - jer nemate zašto..."
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Apple bi izumom M. Soljačića bežično punio iPhone i iPad?
« Odgovori #14 : Srpanj 20, 2011, 09:55:50 prijepodne »
Znao bi kada su izlazili, znao bi i razlike među njima (ako već koristiš termin "modeli" - izašla su samo dva do sada (2G i iPhone 4 - ostalo su uglavnom softverske modifikacije i poboljšanja, jer dizajnerski nema promjena skroz do iPhonea4...).
Stvarno si jadan.
Priča je počela o tome kad bi izašo iPhone 5 i iPhone 6. Ja sam ti nabrojao kad je izašao koji model (ili ak ti više paše, koja verzija), ali koju god riječ da koristiš to ne mijenja činjenicu da bi ako nastave istim tempom puštati novi model (ili novu verziju), da svake godine izlazi jedan i bi uskoro trebao izači iPhone 5, a za godinu iPhone 6. I te činjenice sad dokazuju da si se u svom postu samo preseravao i dokazivao svoju jadnost i inkompetenciju. A ti se sad odi svaditi s kom god očeš, jadniče.

A još nekaj, ti si sam koristio izraz "modeli" u tom tvojem postu , tak da se odi sam dogovori sa sobom jel Apple izdal svake godine novi model ili verziju iPhonea. Sam nemaš pojma, ali svugdje tražiš nekaj samo da bi se svadil. Sad se moreš sam sa sobom svaditi.

Citat:

Probaj ponovo...  >:D >:D >:D
Nema razloga.
Citat:
Koji forumaš?? Citiraš MENE u postu markulinu...
Dobro jutro!   :D  Baš si inteligentan!
Citat:
Vidiš da ne znaš ni citirati, a slabo i guglaš. Prestrašno...
:D  :D  :D  :D  :D  :D