Autor Tema: VHS - DVD  (Posjeta: 15418 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
VHS - DVD
« : Rujan 24, 2010, 10:58:14 prijepodne »
...deca, kaj mi je potrebno da bi presnimil sa VHS na DVD - imam hrpu dječjih kazeta od rođendana/fešta na VHS-u pa se bojim da mi ne propadne sve na VHS-u (a i neda mi se plaćat po cca 25/30 kn po satu da mi to presnime  :o)... dakle, hardware/software - kaj mi treba... i kak dalje...


...pliiiiiiiz pomagajte  ???....

fala lipa  

m
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Bilaj

  • Gost
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #1 : Rujan 24, 2010, 11:07:27 prijepodne »
...deca, kaj mi je potrebno da bi presnimil sa VHS na DVD - imam hrpu dječjih kazeta od rođendana/fešta na VHS-u pa se bojim da mi ne propadne sve na VHS-u (a i neda mi se plaćat po cca 25/30 kn po satu da mi to presnime  :o)... dakle, hardware/software - kaj mi treba... i kak dalje...


...pliiiiiiiz pomagajte  ???....

fala lipa  

m

Ono kaj znam da treba pod obvezatno.
VHS player i
a) DVD recorder ili
b) Turner ulaz u grafičku karticu.

kak obaviti ne znam. :-(
ja sam plačal jer nemam ni jedno ni drugo.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #2 : Rujan 24, 2010, 11:11:44 prijepodne »
...dvd recorder nemam pa sam mislil spojiti nekak prek kompa...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Bilaj

  • Gost
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #3 : Rujan 24, 2010, 11:19:49 prijepodne »
...dvd recorder nemam pa sam mislil spojiti nekak prek kompa...
Jel prek kompa moreš gledati televozor?
Jel imaš koji TV ulaz u komp?

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #4 : Rujan 24, 2010, 12:27:31 poslijepodne »
...deca, kaj mi je potrebno da bi presnimil sa VHS na DVD - imam hrpu dječjih kazeta od rođendana/fešta na VHS-u pa se bojim da mi ne propadne sve na VHS-u (a i neda mi se plaćat po cca 25/30 kn po satu da mi to presnime  :o)... dakle, hardware/software - kaj mi treba... i kak dalje...


...pliiiiiiiz pomagajte  ???....

fala lipa  

m

Treba ti ovo: http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-949DD8F8-8F1D2047/lidl_hr/hs.xsl/index_15723.htm  , može i neki drugi proizvođač, a da se najti i po niže cijene.
U pravilu s tim dolazi i softver s kojim se to dela.
Da bi to išlo glatko, treba ti i jači komp, minimalno procesora 2Ghz, 1Ghz RAM-a i veliki hard disk(200Gb).
Pretvaranje traje koliko je trajanje snimka plus snimanje.
Kvaliteta slike je onakva kakav ti je i VHS snimak.
Problem koji se zna javiti je preglasan zvuk, a to budeš moral par puta onak nakratko isprobavati i podešavati na zvučnoj ili u samom softveru.
Uz sve to ti treba puno strpljenja,vremena i volje


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #5 : Rujan 24, 2010, 09:14:08 poslijepodne »
(a i neda mi se plaćat po cca 25/30 kn po satu da mi to presnime  :o)

Na kraju će se pokazati da je daleko jeftinije bilo dati nekome 25kn/sat da to presnimi. ;-)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #6 : Rujan 24, 2010, 09:28:46 poslijepodne »
I ja tako mislim... imam prijatelja koji ima video-foto studio u Brezovici, pa ću dati njemu da mi to složi na DVD-e, a poslije se ja mogu ići igrati sa menijima i inim kozmetikama... glavno da konačno nakon brda godina pogledam klince još dok su četveronoške puzali sa pelenama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #7 : Rujan 26, 2010, 06:24:29 poslijepodne »
Na kraju će se pokazati da je daleko jeftinije bilo dati nekome 25kn/sat da to presnimi. ;-)
Uvijek je bilo i ostat če pitanje: ili imaš vremena ili love.
Ak ima vremena nek to iskoristi i sam si to napravi. Ako nema vremena, nek da da mu se napravi. Samo ja sam navek skeptičan glede kvalitete tih naših samozvanih majstora.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #8 : Rujan 26, 2010, 09:11:39 poslijepodne »
Na kraju će se pokazati da je daleko jeftinije bilo dati nekome 25kn/sat da to presnimi. ;-)
Uvijek je bilo i ostat če pitanje: ili imaš vremena ili love.
Ak ima vremena nek to iskoristi i sam si to napravi. Ako nema vremena, nek da da mu se napravi. Samo ja sam navek skeptičan glede kvalitete tih naših samozvanih majstora.

...nikam mi se ne žuri a ima toga tone za prebaciti... stoga...

...nego, ima 'ko iskustva sa ovim...
http://cgi.ebay.com/USB-VHS-DVD-Converter-Adapter-VIDEO-CAPTURE-CARD-/170482286584?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b1893ff8

...ili sa ovim...
http://cgi.ebay.com/USB-Audio-Video-Adapter-Converter-w-QuickDVD-Software-/370262260275?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563559ba33
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #9 : Rujan 27, 2010, 11:23:57 prijepodne »
Koliko se ja u to kužim (a svojedobno sam sa frendovima radio video-rezanje materijala nekih svadbi i inih događanja), ovo sve je vrlo površna opcija koja sigurno ne daje zadovoljavajuće rezultate, barem ne ako želiš da to bude izvedeno onako kako Bog zapovijeda.

Video-kartice (schnitt-stelle) za konverziju, rezanje i uređivanje tih stvari, sa efektima (ili bez njih) i menijima (ili bez njih), te zadržavanjem kvalitete snimke i podešavanjem bitnih stvari - košta malo više od 7 dolara (dobra i sto puta više od te smiješne cifre - "koliko para, toliko muzike!"), i zahtijeva i jako računalo, gdje snaga procesora i količina memorije nemaju gornjih granica (ali imaju donju, a letvica za istu je postavljena dosta visoko!), kao i potreba jako brzog HDD-a - to sve predstavlja osnovu bez koje jednostavno - ne ide!

Konverzija video-materijala je jedan od najzahtjevnijih zadataka koje možeš postaviti pred računalo, stoga su i zahtjevi za obavljanje takvih stvari maksimalni (probaj samo neki *.flv video od 20-30 Mb veličine sa Youtubea prekonvertirati, npr., u MPEG4 format, da vidiš kako računalo radi sa 100% kapaciteta, toliko da se ni miš maltene ne miče, a kamoli nešto drugo!...).

A to sve pak podrazumijeva i opremu koja nije baš bezazleni trošak. Ja - koji baš i nisam potpuni laik za to - takvu opremu nemam, a nemam je ni u planu nabavljati, jer znam što bi to značilo kao cjelina glede troškova; koštalo bi me puno, puno više negoli da tih 30-ak sati VHS-a dam nekome da mi to digitalizira i prebaci na DVD (po cijeni 20-30 kuna po sati snimke).

Istina, ostala bi mi kvalitetna aparatura, no kako se nemam namjeru baviti sa time osim vlastitim jednokratnim potrebama - to bi mi bio nepotreban trošak i "bačena lova".

Moj savjet: daj nekome u nekom video-studiju da ti to sirovo prebaci na DVD (digitalizira); a onda kada imaš na DVD-u - skidaj pomalo sa DVD-a na hard (disk po disk, na particiju na kojoj je samo to i da ima barem 40-50 Gb prostora, pa kada dovršiš jedan disk snimi ga na DVD i to je to, uči na pgreškama) i zafrkavaj se sa montažom...

Adobe Premiere (ili neki manje zahtjevan program po znanju rada) i taj sirovi digitalizirani materijal posloži za snimanje na neki novi DVD, ali sa menijima, efektima, titlovima, natpisima itd itd... (takvo uređivanje snimljenog materijala košta duplo više negoli čista digitalizacija, pa tu možeš najviše uštedjeti ako već hoćeš biti sam-svoj-majstor).
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2010, 11:29:57 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #10 : Rujan 14, 2011, 11:31:13 poslijepodne »
od ponedjeljka 19. rujna

SilverCrest

USB video konverter
*Za digitaliziranje analogno snimljenog videa/audia
*Povezuje uređaje poput camcordera,videorekordera s računalom
*High speed USB 2.0
*Uključuje softver na CD-ROM-u za obrađivane videa

Sadržaj:
1 x USB-video-grabber (USB 2.0),
1 x video/audio priključni adapter,
1 x S-video kabel,
1 x audio/video kabel,
1 x USB-priključni kabel,
1 x SCART-adapter,
1 x CD-ROM s drajverima i softverom za obrađivanje videa (CyberLink PowerDirector OEM)

179.- /kom.

www.lidl.hr

Još jena prilika.
Jel ima kaj za prehititi z "trake" (ono, TDK 2 x 45  ;D ) v komp ?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #11 : Rujan 14, 2011, 11:52:12 poslijepodne »
Zvuči dobro. No meni je veći problem kaj nemam pojma kak bi sad radio videorekorder koji čami u podrumu već dugi niz godina, dapače jel bi delalo nekaj kaj ne dela već malo stoljeće?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #12 : Rujan 15, 2011, 12:09:24 prijepodne »
Ali je zanimliva stvar.
Kupiti usb gramofon je po mene hitajne penez jel skoro saku stvar kaj je na vinilu moreš več najti na jubitu il negde na netu ali Francova svadba je samo jena.  ;D
Skoro cela fonoteka mi je na traka i najrajši poslušam nektere stvari kaj sem snimal z radija vživo a toga više nemreš nigde najti.Nektere kaj su igrali više ni ni žive.   :'(
wwwg tablice

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #13 : Rujan 15, 2011, 07:00:40 prijepodne »
Zvuči dobro. No meni je veći problem kaj nemam pojma kak bi sad radio videorekorder koji čami u podrumu već dugi niz godina, dapače jel bi delalo nekaj kaj ne dela već malo stoljeće?
Pa to nije problem, ako hoces samo gledati, ukljucis ga na tv scartom ili antenskim kablom (emitira analogno, ali svaki tv i to lovi). A ako hoces snimati, scart kabel na tv i snimas ono sto gledas... a ako oces snimati ono sto ne gledas, jos jedan digitalni prijemnik i spojis video na njega. Ali sto se snimanja tice, jednostavnije je na usb samog prijemnika ili tv-a snimati ( vecina digitalnih prijemnika i tv-a to moze).

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: VHS - DVD
« Odgovori #14 : Rujan 15, 2011, 07:57:42 prijepodne »
Traku staviš u kazetofon, a njegove izlaze spojiš na  PC zvučnu karticu. Treba se poigrati sa postavkama kartice tako da snima ulazni zvuk i sa Audacity ili Fox Recorder sve prebaciš u digitalni format.
Istina ima igranje se uređivanjem imena i izvođača ali vrijedi probati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....