Autor Tema: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)  (Posjeta: 4131 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« : Srpanj 01, 2010, 10:21:21 prijepodne »
FINSKA je prva zemlja u svijetu koja je pravo na pristup brzom internetu proglasila temeljnim ljudskim pravom, a internet provajderi dobili su obvezu da svakom finskom građaninu osiguraju pravo na pristup internetskoj vezi.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pravo-na-pristup-brzom-internetu-u-finskoj-je-od-danas-temeljno-ljudsko-pravo/499402.aspx

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #1 : Srpanj 01, 2010, 11:40:20 prijepodne »
Anđelko, c'mon... do You know where we are livin'??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #2 : Srpanj 01, 2010, 12:31:18 poslijepodne »
Svakom gradjaninu? Cek, a jel moraju placati za to ili je internet besplatan? Kaj, onome ko nema od kuda platiti isto ce spojiti, a nakon mjesec dva odpojiti jer nemoze platiti? Kaj ce to onda biti ustavno ili kak su to zamislili? Se moze njihova shema kod nas primjeniti?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #3 : Srpanj 01, 2010, 01:36:20 poslijepodne »
O kakvoj fakin' Finskoj mi pričamo, mi koji živimo u zemlji gdje se zastarjele tehnologije, brzine prijenosa podataka i najobičnije usluge još uvijek naplaćuju kao da dijele zlatne poluge??

Još pred debelo više od deset godina moj kum, koji živi u Švicarskoj, pričao mi je o nekakvim pojmovima tipa flat-rate, nekakvim svemirskim brzinama prijenosa podataka i nekakvim smiješnim cijenama za cijeli paket usluga, u vrijeme dok se kod nas i e-mail adresa naplaćivala... jedva boja situacija je i danas, jer je poanta da Hrvatska debelo kasni sa ponuđenim tehnologijama za naprednim svijetom, a i ono što nudi - nudi po skoro najvišim cijenama u Europi.

Gledano kroz prizmu toga, ovo pleme u svojim zapisima vračeva neće još dugo imati riješene ni puno važnije detalje, a kamoli internet u Ustavu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #4 : Srpanj 01, 2010, 05:53:14 poslijepodne »
Svakom gradjaninu? Cek, a jel moraju placati za to ili je internet besplatan? Kaj, onome ko nema od kuda platiti isto ce spojiti, a nakon mjesec dva odpojiti jer nemoze platiti? Kaj ce to onda biti ustavno ili kak su to zamislili? Se moze njihova shema kod nas primjeniti?
Njubi, kaj nisi pročital, o Finskoj se govori, ne o Rvackoj, tam nema onih koji nemreju platit, a osim toga smešno je kolko je jeftino!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #5 : Srpanj 01, 2010, 06:29:10 poslijepodne »

Mislim da je  za državu od životne važnosti da omogući svima Internet ,jer tako bi naši provajderi mogli ostvarivati dobar promet. Naknada bi se plaćala iz fondova u koje su se slili svi novci koje smo ostvarili prodajom ostalih vrijednosti.
 >:D ??? :o :) :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #6 : Srpanj 01, 2010, 09:35:55 poslijepodne »
A kaj, o Finskoj se prica? Ja mislio o Hrvatskoj....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #7 : Srpanj 01, 2010, 10:07:50 poslijepodne »
u vrijeme dok se kod nas i e-mail adresa naplaćivala...

Ma mislili su .hr političari i na to. Sjećate li se koalicijskih dogovora i stavke kako će svaki stanovnik .hr dobiti e-mail adresu. :-)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #8 : Srpanj 01, 2010, 10:27:55 poslijepodne »
Je,emajl na RFID implatatu.
Da ju ne zgubi il zabi,kak cucki...

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #9 : Srpanj 02, 2010, 06:31:11 prijepodne »
u vrijeme dok se kod nas i e-mail adresa naplaćivala...

Ma mislili su .hr političari i na to. Sjećate li se koalicijskih dogovora i stavke kako će svaki stanovnik .hr dobiti e-mail adresu. :-)

A postu ce citati na... gdje, na radiju? hahahha

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #10 : Srpanj 02, 2010, 12:14:27 poslijepodne »
Ma mislili su .hr političari i na to. Sjećate li se koalicijskih dogovora i stavke kako će svaki stanovnik .hr dobiti e-mail adresu. :-)

Najjači burek "onih koji znaju" (kako pripadnike tog plemena nazivaju stari Indijanci) je bio kada su velikodušno "poklonili" svakom učeniku - e-mail adresu (to je bilo iz tih vremena kada se čak i to naplaćivalo), što je naravno prije odraz cinizma negoli želje za bilo čime, jer poklanjaju nešto što je - besplatno, ne predstavlja nikakvo ulaganje... to je kao kada na privatnom rođendanskom partiju ili švedskom stolu velim - pijte, ova runda ide na mene... iako je sve besplatno, dobro to zvuči u ušima onoga tko to izjavljuje, to jača ego...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #11 : Srpanj 02, 2010, 01:17:46 poslijepodne »
Ma mislili su .hr političari i na to. Sjećate li se koalicijskih dogovora i stavke kako će svaki stanovnik .hr dobiti e-mail adresu. :-)
Ma, molim vas...Dvije i pol godine sam u okolici Gorice tražio premještaj broja sa jedne na drugu lokaciju udaljenu 200 m', točnije iz jedne u drugu ulicu. Mreža po stupovima postoji, dakle nije trebalo studije i sl. Uglavnom ništa od toga. Razlog "Ne postoje tehnički uvjeti". Jednom prilikom vidim u okolici kombi od T-coma, čovjek na stupu. Stanem i pitam. Za nekoliko dana evo njega, nešto manje od dva sata posla uključujući hladno pivo i časkanje desetak minuta i 150 ojra manje u đepu.
Svjetlosnim godinama smo daleko od "finskog sindroma" samo zato što smo takovi ljudi. Sve nam ovo odgovara, na sve se priviknemo ili snađemo i ... idemo dalje. A što bi bilo da npr. na mjesec dana, pokusno ne koristimo recimo fiksnu liniju. Ne moramo svi. Recimo nas milion i pol. Idući mjesec drugih milion, itd. Mislim da je to izvedivo jer ionako su nam đepovi puni 098,091 ili 095 brojeva. Da li se može tako monopoliste natjerati da se bave svojim poslom časno za dobrobit onih od kojih žive ili da pričekamo da dođe to ledeno doba pa da se resetiramo i krenemo ispočetka ?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Mijenjajmo Ustav! Već dugo nismo... ;-)
« Odgovori #12 : Srpanj 02, 2010, 07:26:57 poslijepodne »
Ma mislili su .hr političari i na to. Sjećate li se koalicijskih dogovora i stavke kako će svaki stanovnik .hr dobiti e-mail adresu. :-)
Ma, molim vas...Dvije i pol godine sam u okolici Gorice tražio premještaj broja sa jedne na drugu lokaciju udaljenu 200 m', točnije iz jedne u drugu ulicu. Mreža po stupovima postoji, dakle nije trebalo studije i sl. Uglavnom ništa od toga. Razlog "Ne postoje tehnički uvjeti". Jednom prilikom vidim u okolici kombi od T-coma, čovjek na stupu. Stanem i pitam. Za nekoliko dana evo njega, nešto manje od dva sata posla uključujući hladno pivo i časkanje desetak minuta i 150 ojra manje u đepu.
Svjetlosnim godinama smo daleko od "finskog sindroma" samo zato što smo takovi ljudi. Sve nam ovo odgovara, na sve se priviknemo ili snađemo i ... idemo dalje. A što bi bilo da npr. na mjesec dana, pokusno ne koristimo recimo fiksnu liniju. Ne moramo svi. Recimo nas milion i pol. Idući mjesec drugih milion, itd. Mislim da je to izvedivo jer ionako su nam đepovi puni 098,091 ili 095 brojeva. Da li se može tako monopoliste natjerati da se bave svojim poslom časno za dobrobit onih od kojih žive ili da pričekamo da dođe to ledeno doba pa da se resetiramo i krenemo ispočetka ?


Evo ja ti se pridružim u bojkotu,jer su mi zaista dojadili i T-com i HTV.
 Bilo bi zaista zgodno to organizirati ,jrt su previše Al-bahati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....