Autor Tema: Kako banke rade  (Posjeta: 9745 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Kako banke rade
« : Siječanj 31, 2015, 09:54:44 prijepodne »
Profesor matematike razotkriva kako rade banke

Nema tu nikakvog reda kod nas. Još uvijek smo banana država. Ne samo da su političari korumpirani do boli, a i svi ovi pokraj/oko njih šute jer gledaju samo i jedino vlastiti interes (svaka čast iznimkama), nego i banke delaju od nas budale. Ak se niko ne buni - zakaj ne bi? Em pa kaj smo stvarno tak blesavi da se niko niš ne buni? Svima je sve u redu?

Ja sam se čudil kak se banke mogu s toliko instrumenata osigurati - devizni tečaj, jamac 1, jamac 2, ovrha, hipoteka, osiguranje (sam kaj zabil?) - a da je to svima u redu? Toga vani nema, bar ne u tolkoj mjeri. Jel toga igdje drugdje ima? I sad da imam imalo razumijevanja za njihove "gubitke" u svezi sa francima? Nemam. Nek sad i oni popuše nekaj. Pa da se nauče da je svaki biznis vezan uz riziko. Nemre samo jedna strana nosit riziko a druga niš.

Još se kod nas mora dosta reda uvesti. Još smo na početku od onog nečeg kaj bi se moglo nazvati uređena država.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #1 : Siječanj 31, 2015, 12:31:58 poslijepodne »
Problem je kaj se kod nas niš ne radi da su opopće udare temelji zdrave države, samo se prelijeva iz šupljeg i prazno i popravlja kozmetika...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #2 : Siječanj 31, 2015, 07:05:46 poslijepodne »
banke rade kako su radile prije 5, 10, 20god.

zasto su bile devizne klauzule, pravna nesigurost, citaj visoke kamate, tome su banke najmanje krive.

izricito i najvecu odgovornost snose oni koji su svojim birackim pravom birali, izabrali, a izabrali su upravo to da su kamati bili visoki,pravna nesigurnost , klijentizam, excelentnu balkansku primitivnost.

sada,na rubu duznickog ponora,  radi se o sudbinama ljudi, obitelji, djeci, koji su upali  i svojom krivicom u duznicko roblje, pronaci spasavajuci nacin, u drzavi prazne blaganje, drzave,  u kojoj vlada udbaska klika sa krkanom najgore balkanske sorte na celu vlade, nemoguce je  pronaci izlaz iz ropstva.

jedini moguci je scenarij je onaj, gori od Grcke..jer helenska republika ipak nije Krkanstan,znaci, totalni bankrot, odpis svih dugova i poceti novo-nanovo pod prektoratom EU, ali sa ..totalna lustracija udbaskih antifasista  i domoljubnih krkana.

Hrvati, neka se sjete svojeg izbora poslije smrti Predsjednika Turjmana, neka se sjete zasto su birali udbaski projekt, dozivotnu lakrdiju za predcednika, koji im danas pije krvi od 2 milijuna kuna godisnje plus isto toliko  mirovine ... zasto su birali opciju Sanader , gdje su bile samo onda tajne sluzbe i sto cu radile i zasto nisu znali o kakvom se lopovu radi , a isto su svi znali svi gastarbeiteri na Banhofu u Salzburgu... nastavak je bio jos ljepsi , prekrasan ..  plan 21 od mladih krkana koji u zivotu nisu podigli nogu povise gleznja..



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #3 : Veljača 01, 2015, 01:14:14 poslijepodne »
Nije baš točno da su banke imale nekakvu nesigurnost u financijskom smislu, jer je Kuna od prvog dana bila stabilnija valuta od eura, a to je i danas...

Banke su samo koristile kriminalnu potplaćenu vlast da bi za sebe osigurale najbolje uvjete kamatarenja i lihvarenja potpuno legalno, da bi poslovale po principima koje si u matičnim zemljama ne bi smjele ni pomisliti jer bi sutra ujutro imale ključ u bravi...

Vlast je dozvoljavala da se ponašaju kao država u državi, da imaju svoje zakone i pravila koja ne vrijede nigdje drugdje, da ih se i praktično ne tiču zakoni ove zemlje, od Kaznenog zakona pa nadalje - oni su imali imunitete na sve... nije ih jebalo što Ustav kaže, što kažu drugi zakoni, oni su derali svoja pravila i bok, a sada - kada bi isto sve trebalo srezati da bankari budu ono što su u svim ostalim zemljama - obične tvrtke koje poštuju zakone zemlje u kojoj jesu i posluju u skladu sa zakonima - sad je frka i panika...

Domaći šuft-menadžeri više ne mogu osiguravati nadnaravne kamate svojim stranim gazdama i to je odmah propast, ona ljiga od Bohačeka i nekakvog jebenog fantomskog HUB-a se odmah diže na zadnje i protestira, dapače u napadima bahatluka i ucjenjuje, prijeti itd - za što bi u matičnim zemljama dobili jebene kazne, prijave i ono najbitnije - sa njima u biti nitko i ne bi nikada ni razgovarao... ovako je HUB - nekakva obična interesna udruga (ništa više!), baš kao i HUP, odavno najbitniji faktor kreiranja propasti države, umjesto da budu samo skupina bankara koji se druže uz poslovne ručkove i međusobno jadaju ili hvale koliko je tko uprihodio i kako ih država jebe za poreze i disciplinu...

Odavno je puznato da je valutna klauzula neustavna, to su rekli i ustavni stručnjaci, kao i da je neopravdana sa aspektna sigurnosti povrata duga, jer je kuna stabilnija valuta od eura za kojeg se najčešće vezala... tu su i neopravdano ogromne kamate koje ne trebaju postojati ako si osigurao stabilnost duga sa valutnom klauzulom... ako je dug osiguran kamatom, čemu vezivanje za stranu valutu, ako je vezan uz "čvrstoću" strane valute - onda ne trebaju veće kamate od onih u matičlnoj zemlji...

Problem je što primarnu emisiju novca ne vrši i ne određuje HNB, koja je postala maltene fiktivna tvorevina upitnog smisla i koristi, a ljude se zadužuje fiktivnim novcem, onim kojeg nema u trezorima i na efektivi, bankari samo prelijevaju iz šupljeg u prazno glede onoga što daju, ili sami uzimaju kredite koje onda uvećaju za kamate koje sami žele i zato su naši krediti preskupi  (banke daju novac koji i same nemaju, znači samo služe kao posrednici vanjskiuh kreditora i naroda i to debelo, bez truda i muke, naplaćuju)... No zato banke beru nimalo fiktivnu gotovinu koju zatim - i opet mimo svake pameti i zakona - iznose neometano u matične zemlje i tako Hrvati krvare za povrat novca kojeg banka nije ni imala u glavnici kada je nekoga zadužila (a što zahtijevaju mnoge stabilne države i Vlade da banka u trenutku posudbe novca IMA tu efektivu deponiranu na vlastitom računu!!), i istodobno podižu ekonomije tuđih zemalja...

Istodobno, naša vlastita ekonomija propada jer su je lopine na vlasti namjerno unazadili, osiromašili i umjetno pojeftinili da bi netko drugi, naravno sa provizionaškom zahvalom tom političaru, mogao kupiti donedavno profitabilnu tvrtku za malo love i onda bi ista preko noći, vidi čuda, opet postala profitabilna, ili bi je kupio neki cigan od "uglednog poslovnjaka" kojeg u biti ne zanima tvrtka, ali ga zanima zemljište ili obično pljačkanje materijalnih bogatstava tvrtke (to su bili npr. Burduševi tj. Mesićevi Rusi u željezari Sisak, koji su došli uz velika obvećanja (a sve pukljave lopovske firme sa 5 eura na računu) - a u biti su došli pljačkati i preko noći rezali sve metale u željezari, tovarili na vlak i vozili u Rusiju gdje bi to prodavali u staro željezo i na tome zarađivali...)... ako to sve nije čin veleizdaje, kažnjiv i opisan i u Kaznenom zakonu RH, onda ne znam što je... o kaznenim djelima "sklapanja štetnih ugovora", "pogodovanju u gospodarskom pslovanju" itd itd - ne treba sada govoriti.

No oni to sve mogu raditi zato jer je ovaj narod izrazito glup, neobrazovan, politički nezreo i elementarno zaboravan, pa mi jedna te ista ekipa može nebrojeno puta prodati istu priču, iako i malo dijete zna tko je i kako oplindrao državu, tko je ukrao desetine milijardi, otjerao stotine tisuća ljudi na burzu, prodao ispod cijene uspješne tvrtke, prodao bankarski sektor... Svime time je počinjen najveći zločin od svih; narodu je uopće uzeta mogućnost da ikada isplovi iz govana ikada više... taj dio je odradio onaj "uljuđeniji" dio lopova, bolje rečeno SDP u razdoblju 2000-2003, kada je prodano u tri godine cca 85% financijskog sektora... HDZ je u tome participirao prije i poslije na svoj primitivan način, u skladu sa zadojenošću i "svoj na svome, u se na se poda se" primitivnom filozofijom, oni su krali naočigled, jer su preglupi da skrivaju i to odrade sa "dignitetom", iako je u nastupu razlika među tim strankama mala, a u posljedicama - nikakva.

Glup narod ne shvaća da su oba krila jedne te iste ideologije podijeljena u SDP i HDZ, razlika među njima je u tome što je 1990.-e jedna ekipa odlučila uzeti plavu boju i glumiti velike Hrvate, te se nazvala HDZ, dok je druga odlučila ostati vjerna istom komunističkom svjetonazoru i metodama koje je imao i HDZ, ali su ostavili i temeljne znakove prepoznavanja - crvenu boju i pojam Partije od kojeg se nisu mogli odvojiti... te dvije stranke su sastavljene od istih ljudi, članove nekada iste stranke, i "krasi" ih ista nesposobnost, isto antihrvatstvo, isti lopovski mentalitet gladuša i stoke sitna zuba, iste metode i želja za prodajom tuđega za vlastiti džep, te primitivizam koji se ogleda u shvaćanju da je interes stranke iznad interesa naroda, države i javnosti (i zbog čega odavno tumačim da su stranke najveće zlo u Hrvatskoj, no ta ideja je mnogima "preradikalna"... nimalo me to ne čudi jer su i oni na razini svojih stranačkih ideologa).

Naravno, o strankama koje takvim kriminalcima pristaju biti prirepak i satelit, sa isključivom svrhom uhljebljenja par vršnih igrača tih inače bezvrijednih strančica nerijetko prepunih idealista bez pameti, ne treba trošiti riječi. Mentalitet diktature i klanjanja gazdi kojeg moraju imati - jer drugačije i ne znaju, to je sve relikt odrastanja u kultu ličnosti - i dalje vodi i uništava ovu zemlju i narod koji voli srati o 1941-oj, 1971.-oj ili 1991.-oj, umjesto da se brine o budućnosti i misli na 2021.-u... to bi značilo i raskorak od svih ovih lopova koji su ih uništili, ali upravo na početku spomeuta glupost, zaborav i politička nezrelost - čine svoje i dalje, tako da tu mogu samo ponoviti stih od TBF-a: "nema tu sriće...". A neće je nikada niti biti. Glupost caruje, i lijek za to se ne vidi, a pametni lopovi iz političkih elita trljaju ruke. Oni svu tu glupost, zaborav i nezrelost naroda uopće ne shvaćaju kao nedostatak. Dapače!
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2015, 01:32:36 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #4 : Veljača 01, 2015, 03:19:13 poslijepodne »
Nije baš točno da su banke imale nekakvu nesigurnost u financijskom smislu, jer je Kuna od prvog dana bila stabilnija valuta od eura, a to je i danas...



vecu glupost u zivotu nisam procitao..stabilna isto kao i bosanska marka.

u zemlji gdje se nista ne proizvodi, gdje bez pola kile biljega nemozes ici ni na wc srati, gdje totalni raspacoj nije nastao upravo prevarantskom tecaju umjetno vezanje kune za euro,a najvecim dijelom  zahvaljujuci gastarbaiterskim doznakama i potrosnji , zatim ,  turizmu tipa cimer fraj, koji ce dozivjeti isto gadni fijasko samo kad cesi, poljaci, i slovaci dobija malo vise perja a slovenci izadju iz krize...

bez gastarbajtera i ovo malo jadnog turizma Hr. bi bila na istoj visini ociju sa Moldavijom.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #5 : Veljača 01, 2015, 04:02:53 poslijepodne »
Nemoj lupetati o stvarima koje samo pretpostavljaš, a o istima pojma nemaš.

Ne ulazeći u točnost svega što si napisao, velim samo da stabilnost valute nema veze sa time što ti pišeš. To što je tebi nešto nevjerojatno, ne znači da to i nije istina.

KUna je stabilnija o eura. I to otkada euro postoji. Slobodno me demantiraš - ali ne sa svojim mišljenjem, nego sa činjenicama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #6 : Veljača 01, 2015, 07:45:55 poslijepodne »
A po čemu bi vas dvojica išli mjeriti stabilnost Kune? Po tečaju?
Ak po tečaju, onda je Kuna definitivno stabilna, bar je to do sada bila.
No to je samo umjetna stabilnost. Isto kak je i Franak do nedavno bil stabilan. Dok neko nije odlučil da više ne bude. Pravu stabilnost bi vidli kad ne bi niko umjetno održaval neki tečaj, kak je sad slučaj sa Frankom.

Samo men se čini da Franjo priča o stabilnosti, a misli vrijednost. Glede vrijednosti tu bi rekel isto kaj i Franjo - da nije tog nekog umjetnog održavanja tečaja sa devizama koje nam "naši" vani šalju i koje nam turisti ostavljaju, bilo bi nam nemoguće održavati Kunu tak stabilnu u odnosu na Euro.

Možda Euro nije tak jak kak zgleda, pošto je u Euro zoni Grčka, Italija i ostale države koje tu valutu samo slabe, pa bi Kuna onda mogla i biti tak "jaka" ko i Euro. No meni je i više nego smiješno da imamo valutu iste snage kao i Njemačka. Po tom bi neko mogel zaključiti da imamo jednako dobru ekonomiju ko i Švabe, kaj bi bila totalna glupost.

Sve to nekak ne pokazuje pravi odnos ekonomija, a kaj bi valuta i trebala. Jer kaj je valuta nego običan papir na kojem je jedna, u našem slučaju, država zadužuje. Ak država niš ne valja, ne valja ni papir koji je ištampala i na kojem se potpisala.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #7 : Veljača 01, 2015, 10:09:00 poslijepodne »


dajem za pravo kolegi forumasu za povise navedeno..oborio me sa nogu..kuna je je stvarno cijenjena valuta ..
Kada bi bilo koji predsjednik vlade u EU, van tkz. eurozemalja, citaj engleska, danska, poljska itd....lepetao.  kao sto posebice lupeta i izvodi majmunariije zadnjih tjedana onaj krkanski stemer  sa markovog trga, garant , njihova valuta otisla bi u 3pm..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako banke rade
« Odgovori #8 : Veljača 02, 2015, 09:09:59 prijepodne »
Fora je u tome što sve što ti navodiš nisu stvari koje utječu na sigurnost i stabilnost valute.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”