Svakidašnje teme > Gospodarstvo

Kako banke rade

<< < (2/2)

Sledgehammer:
Nemoj lupetati o stvarima koje samo pretpostavljaš, a o istima pojma nemaš.

Ne ulazeći u točnost svega što si napisao, velim samo da stabilnost valute nema veze sa time što ti pišeš. To što je tebi nešto nevjerojatno, ne znači da to i nije istina.

KUna je stabilnija o eura. I to otkada euro postoji. Slobodno me demantiraš - ali ne sa svojim mišljenjem, nego sa činjenicama.

BobRock:
A po čemu bi vas dvojica išli mjeriti stabilnost Kune? Po tečaju?
Ak po tečaju, onda je Kuna definitivno stabilna, bar je to do sada bila.
No to je samo umjetna stabilnost. Isto kak je i Franak do nedavno bil stabilan. Dok neko nije odlučil da više ne bude. Pravu stabilnost bi vidli kad ne bi niko umjetno održaval neki tečaj, kak je sad slučaj sa Frankom.

Samo men se čini da Franjo priča o stabilnosti, a misli vrijednost. Glede vrijednosti tu bi rekel isto kaj i Franjo - da nije tog nekog umjetnog održavanja tečaja sa devizama koje nam "naši" vani šalju i koje nam turisti ostavljaju, bilo bi nam nemoguće održavati Kunu tak stabilnu u odnosu na Euro.

Možda Euro nije tak jak kak zgleda, pošto je u Euro zoni Grčka, Italija i ostale države koje tu valutu samo slabe, pa bi Kuna onda mogla i biti tak "jaka" ko i Euro. No meni je i više nego smiješno da imamo valutu iste snage kao i Njemačka. Po tom bi neko mogel zaključiti da imamo jednako dobru ekonomiju ko i Švabe, kaj bi bila totalna glupost.

Sve to nekak ne pokazuje pravi odnos ekonomija, a kaj bi valuta i trebala. Jer kaj je valuta nego običan papir na kojem je jedna, u našem slučaju, država zadužuje. Ak država niš ne valja, ne valja ni papir koji je ištampala i na kojem se potpisala.

@Franjo@:

--- Citat: Sledgehammer - Veljača 01, 2015, 04:02:53 poslijepodne ---

--- Kraj citata ---

dajem za pravo kolegi forumasu za povise navedeno..oborio me sa nogu..kuna je je stvarno cijenjena valuta ..
Kada bi bilo koji predsjednik vlade u EU, van tkz. eurozemalja, citaj engleska, danska, poljska itd....lepetao.  kao sto posebice lupeta i izvodi majmunariije zadnjih tjedana onaj krkanski stemer  sa markovog trga, garant , njihova valuta otisla bi u 3pm..

Sledgehammer:
Fora je u tome što sve što ti navodiš nisu stvari koje utječu na sigurnost i stabilnost valute.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju