Svakidašnje teme > Gospodarstvo

Fiskalne blagajne

(1/8) > >>

BobRock:
Imate li neka iskustva s time?
Da li kao obrtnik ili mušterija, nevažno.

Evo, ja kao mušterija vidim da kod nekih to funkcionira bez frke. Primjerice na Savskoj na okretištu mali imbis prodaje kebab i na svakom računu se vidi JIR, baš po propisu.

Dok neke birtije u Gorici il nemaju JIR na računu, ili ti sad pak nit ne daju nikakav račun.

Kaj vi mislite o tome?

koko-vg:
... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)

BobRock:

--- Citat: koko-vg - Siječanj 05, 2013, 03:58:15 poslijepodne ---... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)

--- Kraj citata ---

E sad... zakaj to ne bi bilo fer? Jel sad kad oni 100% delaju na crno nama mušterijama bolje? Ili Hrvatskoj?

To je po mojem isto ko ko i ona lista svih firmi koje imaju porezne dugove. To je zapravo sramota. I mi koji to prešućujemo smo zapravo njihovi saveznici - prešućujemo kriminal pred našim nosom i time nismo zapravo ništa bolji.

Jaguar:
Imam upravo suprotno iskustvo, dobio račun s brojem, za test sam isprobao provjeriti račun na linku porezne uprave i sve u redu, jedino što i uz niži pdv cijene su ostale na istoj razini kao i ranije, dakle ta razlika ostaje ugostiteljima i oni sad lijepo trljaju ruke, iako su se bunili protiv fiskalizacije.

Master:

--- Citat: koko-vg - Siječanj 05, 2013, 03:58:15 poslijepodne ---... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)

--- Kraj citata ---
Kak to misliš ne bi bilo fer....?
Baš bi bilo fer,pa da znamo ko mulja,a ne da se oni voze u skupim autima koje su zaradili na muljanju.Fiskalna blagajna je jedina dobra stvar ove vlade,možda to pokrene lavinu jer su baš tromi i nesposobni.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju